Praha.cz

 
3 doplňky, které vašim oknům nesmí chybět
Úterý, 29. prosinec 2015 09:27
3 doplňky, které vašim oknům nesmí chybět

Nepustí dovnitř světlo, teplo ani hmyz. Takové vlastnosti mají doplňky, které vám dnes představíme. A pozor - kromě praktické funkce navíc ještě skvěle vypadají.1) Žaluzie

Pamatujete si na klasické bílé žaluzie? Jak by ne! Bývaly nedílnou součástí téměř každého českého bytu. Nejspíš si tedy vzpomínáte i na drolící se kousky plastu, přetržené šňůrky a obtížné čištění. Máme pro vás dobrou zprávu - moderní žaluzie žádnými takovými nedostatky netrpí.


K-system

V první řadě máte na výběr, zda chcete venkovní nebo interiérové žaluzie. Pokud se rozhodnete pro interiérové, můžete si vybrat normální nebo vertikální žaluzie. Ty se hodí především na velké skleněné plochy a francouzská okna.


Venkovní žaluzie vás zase dokonale ochrání nejen před světlem ale také před teplem. Odráží totiž sluneční paprsky a zabraňují tak nepříjemnému přehřívání interiéru.


K-system2


2) Sítě do oken

Zejména v létě se bez nich neobejdete. Rámy vyplněné jemnou sítí jednoduše nasadíte na okno a máte pokoj od protivného hmyzu. Zároveň vám ale okenní sítě nebrání ve výhledu a dovnitř stále proudí čerstvý vzduch.


V zimě pak sítě stejně jednoduše sundáte, očistíte a uložíte do sklepa. Tam na vás počkají až do jara, kdy za okny opět začnou bzučet první mouchy, komáři a podobná havěť.


K-system3

3) Závěsy

Některým lidem přijdou pokoje bez záclon a závěsů neútulné. A to i přesto, že mají na oknech žaluzie. Je na vkusu každého, jestli stínící techniku zkombinuje, nebo si vybere pouze jeden druh.


Například společnost K-system ale nabízí vnitřní vertikální závěsy s libovolným potiskem dle vašeho výběru. Okna tak může zdobit třeba fotografie vašeho domácího mazlíčka nebo obrázek tropické pláže. Každé ráno si tak budete připadat jako na dovolené.


K-system4

Pokud jste zastánci jednoduchého designu, doporučujeme bambusové žaluzie. Pohled na dřevo uklidňuje a zútulní i velké prostory.


3 doplňky, které vašim oknům nesmí chybět