Praha.cz

 
Bezpečnější koupání
Pátek, 05. červen 2015 14:34
Bezpečnější koupání

Jistě si z veřejných koupališť, ale i z vlastní zahrady s bazénem, vybavíte velmi často opakovanou větu „Neběhej, uklouzneš!“ Děti vodu milují a udržet je, aby rozvážně vstupovaly do bazénu, je v podstatě nemožné. Možné ovšem je aktivně zvýšit jejich bezpečnost a zabránit nechtěnému smeknutí a úrazu. Společnost Albixon uvedla na náš trh vlastní produkt unikátní přelivové hrany a zásadně tím posunula úroveň i bezpečnost běžně dostupných bazénů o několik tříd výš.


Přelivová mřížka a unikátní zaoblená hrana

Vybíráte-li konstrukční typ bazénu, volba přelivového typu je nyní ještě zajímavější a výhodnější. Tento typ bazénu je vybaven konstrukčně jednoduchým doplňkem – přelivovou mřížkou, která je po celém obvodu vodní plochy. Mřížka s protiskluzovou úpravou zabraňuje smeknutí, nicméně hlavní funkce je v pohlcování přebytečné vody. Nadbytečná voda stéká mřížkou do odtokového žlabu, který jí přes filtrační systém vrací zpět do bazénu.

Effectix.com - bazény Vzniká tak velmi funkční mechanismus, který:

- Nezanechává vodu okolo bazénu a zabraňuje tak nehodám

- Zabraňuje vytváření mastného pruhu na vodní hladině
(nečistoty a krémy)

- Šetří vodu, kterou recirkuluje

- Šetří váš čas snadnější údržbouPřelivový bazén vám umožní dosáhnout hladinou vody až k samému okraji bez neustálého dopouštění objemu a bez složité údržby. Mřížka pak navíc vytváří ještě jeden příjemný efekt. Při plavání v běžném bazénu se vytváří pohybem vody vlnky, které na vás odrazem od stěny působí. Přelivová mřížka veškerou rozpohybovanou vodu propustí do odtoku a plavání není rušeno vůbec ničím.


Nejoblíbenější řada samonosných bazénů ALBISTONE® byla inspirací pro vytvoření kombinace s přelivovou hranou – a to přelivové bazény www.albixon.cz


V cenově velmi příznivé hladině tak můžete výrazně zvýšit komfort a bezpečnost koupání po celou sezonu. Zaoblená hrana bazénu nezpůsobí nepříjemné oděrky ostrými okraji. Navíc umožní umístění LED osvětlení a podsvícení okraje. I z velmi běžného bazénu vytvoříte luxusní soukromé lázně.


Effectix.com - bazény

Přelivová hrana se vyplatí nejen rodinám s malými dětmi. Vyšší bezpečnost je na místě u každého bazénu. Mřížka samotná působí velmi esteticky a ve spojení s dalšími možnými efekty, zmíněné podsvícení, dodá patřičný šmrnc celé vaší zahradě. Bazén je poměrně běžnou součástí každého domku, ale ten váš bude naprosto výjimečný.

Zdroj: Albixon a.s.

Foto: Albixon a.s.Bezpečnější koupání