Praha.cz

 
Business zprávy
Mladí a úspěšní: Absolvent Adam Konrád vyvíjí v Americe hry na motivy filmových trháků od Nolana
Pátek, 05. prosinec 2014 13:55
Adam Konrád

Jedním z úspěšných absolventů Soukromé střední školy výpočetní techniky Praha (SSŠVT) je Adam Konrád (30). Vývojář počítačových her, který aktuálně spolupracuje na projektech pro filmový průmysl, jako jsou webové hry pro filmy Inception (Počátek) či nový sci-fi trhák kin: Interstellar z dílny režiséra Christophera Nolana. Přestěhoval se do Spojených států, kde působí ve vývojářské společnosti Escalation Studios.

Celý článek...
 
V Uherském Hradišti se otevírá netypická Konopná lékárna
Čtvrtek, 04. prosinec 2014 11:11
Konopná lékárna

Od kožních problémů, bolestí pohybového aparátu či řady dalších zdravotních neduhů mohou s nadsázkou obyvatelé slovácké metropole téměř zapomenout. Od čtvrtka 4. prosince totiž ve městě začne fungovat první Konopná lékárna, a to přímo na Masarykově náměstí v Pasáži slunce. Problémy lze řešit zákonnými přírodními produkty z léčivého konopí.

Celý článek...
 
45 nejlepších školáků z ČR postupuje do finále 5. ročníku vědomostní soutěže
Středa, 03. prosinec 2014 09:24
Učebna SSŠVT

Uplynulé dny odhalily pětačtyřicet soutěžících, kteří se probojovali do finálového kola 5. ročníku vědomostní soutěže v informatice IT-SLOT (zkratka Systém Logických OTázek). Populární soutěž v informatice pořádá již tradičně Soukromá střední škola výpočetní techniky Praha (SSŠVT). Nejúspěšnější zástupce postupující do druhého – finálového kola byl ze Základní školy Písnická (Praha 4 – Kamýk). Soutěžícímu na pomyslné první postupové příčce „stačilo“ dosáhnout počtu 23 bodů a času 24 minut a 29 vteřin. Dále následovala Základní škola, Praha 10, náměstí Bratří Jandusů 2 (Praha Uhříněves) rovněž s třiadvaceti body a časem 25 minut a 40 vteřin a Základní škola s RVMPP Buzulucká, Teplice (Ústecký kraj) v čase 28 minut a 37 vteřin (rovněž 23 bodů). Společně s dalšími dvaačtyřiceti školáky se utkají v druhém finálovém kole, které se bude konat 17. prosince v budově SSŠVT v Praze. Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo celkem 118 základních škol z celé ČR. Zaregistrované školy přihlásily 2820 žáků, z nichž 2417 odehrálo první kolo soutěže.

Celý článek...
 
Nové byty pro investici: V Praze už každý čtvrtý
Úterý, 02. prosinec 2014 09:05
Nové byty pro investici: V Praze už každý čtvrtý

Nový byt jako investici a zajištění do budoucna vnímá stále víc lidí. Vyplývá to z informací developerů a z průzkumu analytické společnosti CEEC Research. Podle nich si kupuje nový byt v Praze jako investici zhruba každý čtvrtý zájemce.

Celý článek...
 
Levné ubytování v příjemném standardu? I to je v Praze možné!
Pondělí, 01. prosinec 2014 09:49
Levné ubytování v příjemném standardu? I to je v Praze možné!

Hlavní město nabízí desítky nových možností bydlení, ne všechny je ale možné označit za cenově výhodné. Právě těch přijatelných nabídek, díky kterým je možné sehnat ubytování za přiměřenou cenu, stále ubývá a nastává tak problém pro mnoho lidí – především mladých párů, jednotlivců a studentů. Je proto vhodné na místa, kde se dá sehnat komfort za slušné peníze, upozornit.

Celý článek...
 
Elektřina v serverhousingu. Mějte své náklady pod kontrolou!
Čtvrtek, 16. říjen 2014 09:34
Elektřina

Přemýšleli jste někdy nad tím, jak váš poskytovatel serverhousingu počítá cenu svých služeb? Proč platíte za elektřinu dle štítku na zdroji a ne podle skutečného příkonu serveru? Pokud ano, rádi vám problematiku osvětlíme a dáme návod, jak můžete ušetřit.

Celý článek...
 


Strana 12 z 17