Praha.cz

 
Dny otevřených dveří prozradí o středních školách nejvíce
Středa, 14. leden 2015 13:48
Student SSŠVT

Prezentace středních škol na dnech otevřených dveří běží na plné obrátky. Minuty kvapně běží a do prvních školních dnů středoškoláků zbývá pár měsíců. Někteří z uchazečů o studium stále váhají, kterou cestu zvolit. Mohou jim v tom pomoci dny otevřených dveří a soukromá návštěvy škol. Poslední termíny hlásí i Soukromá střední škola výpočetní techniky na pražském Proseku. Například zde se lze podívat 20. ledna či 16. února.


Studenti SSŠVT

Příchozí se na dnech otevřených dveří mohou seznámit s obory školy a zeptat se na jednotlivé detaily. Mohou si rovněž prohlédnout vybavení škol a rozhodnout se, zdali třeba IT obor, po kterém je letos enormní poptávka, je tím pravým. „Zájemci si mohou prohlédnout celou školu od učeben doslova nabitých výpočetní technikou až po posilovnu. Na dnech otevřených dveří si mohou rodiče i žáci udělat nejlepší obrázek, jak to na škole chodí,“ říká ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze Martin Vodička.


Pro upřesnění SSŠVT prezentuje obor Informační technologie. Nabízí hned několik specializací: Správu počítačových sítí, Programování a databázové systémy a populární Grafické systémy a tvorbu webových stránek. Studenti jsou připravování od teoretických poznatků z oblasti IT přes širokou škálu praktických dovedností pro práci v nejrůznějších sférách výpočetní techniky až po tyto úzce zaměřené specializace. Mohou při studiu složit prestižní mezinárodní kurzy týkající se informačních technologií Cisco Academy a Autodesk Academia.


IT obor je žádaný

Přestože občas zlé jazyky tvrdí, že poptávka po počítačových odbornících stagnuje a trend trhu práce se obrací, o IT oboru to neplatí. Nástup nových technologií sice umožňuje podnikům snížit počty IT pracovníků, šikovní jedinci se ale nikdy neztratí. „Snažíme se i v rámci běžné výuky, aby naši studenti byli vedeni co nejvíce k praktickým dovednostem a specializacím, o které je na trhu zájem. Ti, kteří skutečně umí, mají po absolvování školy nadstandardní ohodnocení. To se nezměnilo,“ doplňuje ředitel Vodička z www.sssvt.cz.


Výška? Dveře jsou otevřené

Obavy, které má určitý počet nových studentů z toho, že na škole neuspějí, z největší části opadnou během  prvních školních dní. Kontinuální studium připraví úspěšně na maturity až 97 % studujících, kteří se bez větších problémů dostanou rovnou na vysokou školu. Ti samostatní rozjedou rovnou podnikání, někteří již při studiu na střední škole.


Jídelna SSŠVT

Soukromá střední škola výpočetní techniky v Praze na Proseku pořádá poslední dny otevřených dveří v řádných termínech:

20. leden 2015 (úterý) a 16. únor 2015 (pondělí).

Pro více informací navštivte webové stránky www.sssvt.cz.

O Soukromé střední škole výpočetní techniky Praha (SSŠVT)

Soukromá střední škola výpočetní techniky, s.r.o. je střední odborná škola s dlouholetou tradicí, fungující od r. 1994. Studentům nabízí studium specializací: grafické systémy a tvorba webových stránek, správa počítačových sítí, programování a databázové systémy. V současné době patří mezi nejmoderněji softwarově i hardwarově vybavené školy v ČR. Jejím výrazným kladem je také kvalita pedagogů. Jak vyučující odborných, tak i všeobecně vzdělávacích předmětů, kteří jsou ve svých oborech fundovanými profesionály. Kvalita výuky se každoročně odráží ve vysokém počtu absolventů přijímaných na vysoké školy. O absolventy školy je rovněž značný zájem na trhu práce. Uplatňují se v širokém spektru zaměstnání spojených s využitím výpočetní techniky a informačních technologií. SSŠVT je členem Sdružení soukromých škol ČMS. Více informací o společnosti naleznete na www.sssvt.cz.


Dny otevřených dveří prozradí o středních školách nejvíce