Praha.cz

 
Je konopí tajemstvím čisté pleti bez akné?
Čtvrtek, 05. únor 2015 16:10
Konopné výrobky

Značka Carun spustila řadu s nezvyklými ingrediencemi, které slibují zmírnit nedostatky pleti. Produkty obsahují konopí seté, které má protizánětlivé účinky. Konopí má jednu z nejvyšších úrovní antioxidantů rostlinného oleje.Ženy neustále hledají nové pleťové vody a zázračné přípravky, které slibují dokonale bezchybnou pleť. Ale zvážili jste někdy použití konopí k odstranění akné nebo suché pokožky?


Na trhu se objevují nové řady péče o pleť, které slibují, že jsou léčebným elixírem, jenž pomůže proti všem pleťovým nedostatkům. Cannabis sativa, neboli konopí seté, je hlavní ingrediencí pleťových produktů.

Jednou z těchto značek, jež využívá ingredienci, mimo jiné známou jako olej z konopného semínka, je česká značka Carun, která navíc užívá ve svých řadách extrakt z cannabis sativa.


Léčivé cannabinoidy

Konopná rostlina obsahuje jedinečnou sloučeninu nazývanou cannabinoidy. Existuje asi kolem 60 různých druhů cannabinoidů, ale THC je z nich neznámější látka známá proto, že způsobuje marihuanový "rauš".


Konopná mast

Konopí, které obsahují produkty Carun, mají velmi malé množství psychoaktivních látek, a to jen 0,3% THC, zatímco marihuana obsahuje 20-30% (dokonce může obsahovat i 38% a více).


Rostliny konopí a marihuana rovněž obsahují další důležitý cannabinoid nazývaný CBD, neboli cannabidiol. CBD slouží ke snížení psychoaktivních efektů THC. Konopné produkty Carun mají velký právě vysoký obsah tohoto cannabidiolu.


Díky protizánětlivým, antibakteriálním a hypoalergenním vlastnostem se říká, že extrakt z konopí zmírňuje a léčí pleťové problémy, jako jsou akné, vyrážky, suchá kůže, svědící podrážděná kůže, puchýře, hmyzí bodnutí, posttraumata a jizvy.


Mimořádně bohatý zelený olej má jednu z nejvyšších úrovní antioxidantů jakéhokoliv rostlinného oleje; antioxidanty jsou ceněné kvůli jejich proti-stárnoucím účinkům. Olej z konopí je také plný minerálů, jako je vápník, hořčík a draslík.


Když už mluvíme o jedinečné přísadě, doktor Alexis Granite dermatologický konzultant Cadogan Cosmetics v Chelsea, říká: "Aktivní cannabinoidy, jako nalezneme v produktu Carun, ukázaly zlepšení celé škály kožních problémů, včetně akné a ekzému," a pokračuje: "Cannabinoidy jsou mocné antioxidanty, které pracují na principu redukce zánětu a hlavně pokud se kombinují s hydratujícími oleji, můžou pomoci k udržení funkce přírodní kožní bariéry."


Zdroje: http://www.dailymail.co.uk/femail/article-2933143/Is-CANNABIS-secret-acne-free-skin-Brand-launch-range-curious-ingredient-promises-sooth-skin-conditions.html

a

http://www.bild.de/ratgeber/2015/marihuana/cannabis-heilt-akne-39580906.bild.html

Více informací získáte na webu http://www.konopnyshop.cz/.


O značce CARUN

Výrobce CARUN, VlP s.r.o., je výhradně českou výrobní a obchodní společností, nabízející široký sortiment prověřených odborně připravených produktů z konopí, které firma prodává po celé EU. V současné době je firma jediným českým výrobcem, který vyrábí zdravotnický prostředek z konopí botanického druhu. Společnost je vlastníkem nejznámějšího konopného portálu v ČR http://www.konopnyshop.cz/. Carun je registrovanou značkou. Slogan firmy: „Znáte pravdu o konopí?“.

Více informací získáte také na http://www.carun.cz/ nebo na http://www.konopnyshop.cz/.


Je konopí tajemstvím čisté pleti bez akné?