Praha.cz

 
Máte obavy z údržby teras a plotů ze dřeva? WoodPlastic® nevadí ani mráz
Pondělí, 26. leden 2015 13:30
Woodplastic

Pořádná zima v letošním roce stále jen klepe na dveře, a tak se dokonce naskýtají okamžiky, kdy můžeme s rodinou nebo přáteli posedět na terase před domem a radovat se ze slunečních paprsků. Po celém světě začínají být čím dál populárnější tzv. kompozitní terasy, které kromě dřevěné složky obsahují i složku plastovou. Díky tomu jsou kompozitní terasy od výrobce WPC – WOODPLASTIC a.s. odolnější vůči klimatickým i dalším vnějším vlivům, trvanlivější, bezpečnější a téměř bezúdržbové vzhledem ke klasickým terasám dřevěným.


WPC neboli wood-plastic composite je název pro materiál, který je vyráběný ze dřevěné a polymerové složky. Produkty WoodPlastic® od tuzemského výrobce WPC – WOODPLASTIC obsahují 60 % dřeva (dřevěných pilin) a 40 % polymeru HDPE (high-density polyethylen). Jsou tak ekologicky šetrné a zdravotně zcela nezávadné. Tento poměr přináší ideální vlastnosti výsledného materiálu. Technologie výroby materiálu byla vyvinuta před více než třiceti lety v Severní Americe. „Hlavní myšlenkou byl vývoj dokonalého materiálu, který zachovává na pohled i na dotek příjemné vlastnosti dřeva, ale zároveň minimalizuje veškeré jeho nežádoucí vlastnosti, je bezpečný, trvanlivý a nenáročný na údržbu. A to platí i dodnes,“ říká Zuzana Krucká ze společnosti WPC – WOODPLASTIC.


Úspora peněz za údržbu terasy

Terasy z WPC materiálu mnohem lépe odolávají mrazu, sněhu, slunečnímu záření a povětrnostním vlivům než klasické dřevěné terasy. V zimě je nemusíte přikrývat plachtou, v létě stačí omýt mýdlovou vodou a vymést nečistoty ze spár mezi prkny, a to kvůli odtoku vody. Na rozdíl od dřevěných teras, které je třeba pravidelně oživovat olejem nebo barvou, ušetří terasy z WPC materiálu uživatelům peníze i čas na údržbu. Terasy jsou rovněž odolné proti hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.


Už žádné riziko uklouznutí nebo třísky
Woodplastic

„Díky příměsi zdravotně nezávadného plastu se nám u WPC teras nestane, že bychom se potkali se štěpem nebo třískou, tak jako se běžně může stát u dřevěné terasy. Protiskluzový povrch stejně jako odolnost vůči chlorované i slané vodě pak jistě ocení majitelé bazénů,“ upozorňuje produktový a technický manažer společnosti WPC – WOODPLASTIC Petr Hromek. Vzhledem k tomu, že se WPC prkna pokládají na rošty metodou skrytých klipů, lze terasu jednoduše nainstalovat i svépomocí. Díky této technologii navíc člověk zcela eliminuje rizika vyplývající z vyčnívajícího vrutu či hřebíku. Rošty lze postavit rovnou na původní podklad – třeba na původní dlažbu nebo beton. WPC podlahy naleznou uplatnění i na balkónech nebo lodžiích, kde se používají nižší rošty oproti venkovním terasám.


Ryze česká výroba se zárukou až 25 let

Všechny produkty WoodPlastic® se vyrábějí v Česku v licenci Strandex®, USA, se zárukou až 25 let. Uživatelé si mohou dle vlastních požadavků vybrat z řady různých povrchů a barevných úprav plných terasových i plotových prken. Výroba je možná také v délce na míru.


Výhody kompozitních teras od společnosti WPC – WOODPLASTIC a.s.?

1. Žádné natírání a minimální údržba – úspora nákladů na údržbu oproti dřevěným terasám.

2. Dlouhodobá životnost a záruka až 25 let.

3. Odolnost vůči hnilobě, dřevokazným houbám a hmyzu.

4. Vysoká odolnost vůči mrazu, sněhu, chlorované i slané vodě a UV záření – barevná stálost.

5. Bezpečný protiskluzový povrch i za mokra.

6. Bez třísek, štěpů a nebezpečných vrutů.

7. Žádné toxické látky.

8. Na pohled i na dotek téměř nerozeznatelnost od dřeva.

9. Výběr z velké řady originálních povrchů a barev.

10. Jednoduchá montáž i demontáž, možnost instalace na původní starý povrch.


Kromě odolných kompozitních teras má firma WPC – WOODPLASTIC a.s. ve svém portfoliu i celou řadu plotů, které jsou rovněž vyrobeny z univerzálního materiálu WPC.


Produktové tipy (terasová prkna):
STAR
STAR

Čisté linie drážkového prkna STAR dodají terasám klasický vzhled. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4m prkno.

STYLE PLUS
STYLE PLUS

Elegantní vzhled hladkého terasového prkna umocňuje jemné nerovnoměrné rozprostřené žíhání. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.

FOREST
FOREST

Jedinečný reliéf připomínající exotické dřevo nadchne milovníky přirozené krásy i moderního designu. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 22 x 4000 mm. Hmotnost: 3,2 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.

FOREST PLUS
FOREST PLUS

Struktura exotického dřeva v kombinaci s jemným žíháním činí z teras FOREST PLUS designový skvost. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 22 x 4000 mm. Hmotnost: 3,2 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.

NATURE
NATURE

Díky výrazné přírodní kresbě na povrchu vynikají terasy NATURE autentickým vzhledem dřeva. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox, eben. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1210 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.

NATURE PLUS
NATURE PLUS

Jemně žíhaná prkna NATURE PLUS s reliéfem dřeva jsou dokonalou imitací přírodního materiálu. Barvy: latte, cedar, teak, merbau, palisander, grey, inox. Rozměry: 137 x 23 x 4000 mm. Hmotnost: 3,5 kg/bm. Cena: 1331 Kč vč. DPH/ 4 m prkno.

Co je WPC?

WPC je uměle vytvořené "dřevo", složené ze 60 % z dřevité moučky doplněné polymerem, což poskytuje optimální poměr mezi těmito dvěma surovinami. To eliminuje nežádoucí vlastnosti dřeva (hniloba, plísně, napadení hmyzem, změna barevnosti, sesychání, kroucení, nerovnosti, třísky, negativní vliv slunce, mrazu, vody atd.) a na druhé straně podtrhuje vizuální efekt dřevěného povrchu.


Více informací získáte na webu http://www.woodplastic.cz/.


WPC – WOODPLASTIC a.s.

Společnost WPC – WOODPLASTIC a.s. je předním českým výrobcem unikátních produktů z materiálu WPC dle licence Strandex Corporation (USA). Vyrábí a prodává prvotřídní plná terasová prkna s ploty z materiálu WPC (WOOD-PLASTIC COMPOSITE), s obsahem 60 % dřeva a 40 % kvalitního, zdravotně zcela nezávadného polymeru HDPE) v mnoha designech, velikostech i barevných variantách. Produkty WoodPlastic® jsou výjimečné svojí odolností vůči povětrnostním vlivům, vysokou kvalitou provedení, dokonalým designem a téměř nulovou potřebou údržby (zcela bez natírání). Garantovaná záruka činí až 25 let.  Více informací na: http://www.woodplastic.cz/.


Máte obavy z údržby teras a plotů ze dřeva? WoodPlastic® nevadí ani mráz