Praha.cz

 
Prahu 8 čekají velké změny: vznikne futuristické Rohan City!
Úterý, 03. březen 2015 13:21
Prahu 8 čekají velké změny: vznikne futuristické Rohan City!

Na území hlavního města vzniklo v posledních několika letech hned několik developerských projektů. Některým z nich se podařilo změnit tvář Prahy k lepšímu, jiné zapadly do stávající zástavby bez výraznějšího zájmu. Developeři se snaží předhánět a jít ještě dále. V současné době se připravuje věc dosud nevídaná – na území Rohanského ostrova má vyrůst projekt, který nemá obdoby. Jak změní tvář této lokality a na co vše je možné se těšit?


Odvážný je hned v několika aspektech

S projektem Rohan City přichází developerská společnost Sekyra Group, a.s., která již v České republice realizovala hned několik projektů. Bez nadsázky se dá říci, že právě Rohan City patří k nejzajímavějším a nejodvážnějším projektům vůbec. Projekt je výjimečný stylem provedení. Jeho futuristický vzhled je něčím, co Praha dosud nezažila, nové pojetí mají i vnitřní prostory a zvláštností je i lokalita, kde má vše vzniknout. Nové budovy mají vyrůst na území Rohanského ostrova na rozhraní Karlína, Libně a Invalidovny. V rámci projektu vznikne více než 200 000 metrů čtverečních nové zástavby, která zcela změní dosavadní smutnou tvář této lokality. V budovách se budou nacházet moderní byty Praha 8, kancelářské prostory a chybět nebudou ani obchody.


Sekyragroup

Ekologicky a šetrně

Rohanské novostavby v Praze budou postaveny v duchu ekologie a šetrnosti. Plán je takový, že budovy budou maximálně využívat i přírodní zdroje tepla, počítáno je dokonce i s vytápěním pomocí tepelných čerpadel. Současně jsou byty a jiné prostory vyřešeny tak, aby byly maximálně prostorné a vzdušné. Všem budoucím uživatelům tak Rohan City nabídne nadstandardní komfort v klidu přírody a přesto v těsném spojení s centrem Prahy. Výstavba má být zahájena v roce 2016.


Sekyragroup_2

Další developerské projekty Praha od společnosti Sekyra Group, a.s. si můžete prohlédnout na webových stránkách www.seryragroup.cz.


Prahu 8 čekají velké změny: vznikne futuristické Rohan City!