Praha.cz

 
Pražané sází na Vánoce na poukazy s estetickou medicínou
Čtvrtek, 26. listopad 2015 09:33
Estetická medicína

Zážitková turistika a wellness poukazy jsou mezi Pražany stále v kurzu, co se týče počtu poukazů darovaných pod stromeček. Stále oblíbenější jsou však i vkusně darované poukazy na estetické zákroky, díky nimž pak získají na sebejistotě, ale také se stanou pro okolí přitažlivější. Mezi oblíbenými neinvazivními zákroky tak jsou omlazovací procedury, jako je RegenPlazma, niťové liftingy (absolutní novinkou GoldLift) nebo efektivní bělení zubů.


Omlazovací metody počítají už s procesem stárnutí na buněčné úrovni. Kolagenu v pokožce ubývá, úroveň její hydratace klesá a snižuje se také její odolnost vůči UV záření. Kůže se tenčí a postupně ztrácí imunitní mechanismy. Začínají se objevovat vrásky, pigmentové skvrny nebo kruhy pod očima. Kůže je povadlá a vlasy řídnou. Zajímavým řešením je v tomto případě švýcarská technologie RegenMatrix, která kombinuje dvě doposud nejefektivnější techniky omlazování pokožky tělu přirozenými materiály - ošetření gelovou plazmou RegenPlazma a rejuvenaci speciální kyselinou hyaluronovou RegenHA.


Omlazení pomocí RegenPlazmy Omlazení pomocí RegenPlazmy

"V originálních zkumavkách je připravena speciální kyselina hyaluronová RegenHA. Do této zkumavky se naberou 4 - 5 ml krve pacienta a umístí se do odstředivky. Výsledkem je kompaktní roztok, který za celou dobu přípravy nepřišel do styku se vzduchem, a je tak naprosto sterilní a bezpečný. Obsahuje 2 - 3 ml obohacené plazmy a 2 ml kyseliny hyaluronové," vysvětlila MUDr. Olga Shalamová, korektivní dermatoložka pražské kliniky estetické medicíny Mediestetik (www.mediest.cz).

Tato látka se zavádí do pokožky pomocí mikrojehliček. Preparátem je možno řešit jak povrchové, tak hluboké vrásky. Díky tomu se v pokožce začnou opět vytvářet kolagenní formace, čímž se zlepšuje její kvalita a elasticita. Efekt vyhlazení vrásek vychází zevnitř pokožky díky přirozené biologické reakci. Mizí kruhy pod očima, pleť vypadá zdravěji a je hydratovaná. Výsledky jsou viditelné už za 3 týdny po provedení zákroku. Tato metoda je výborná i pro ty, co výrazně zhubli a trápí je povadlá pokožka v obličeji.


Nový zářivý úsměv dodá sebevědomí

Žloutnutí či tmavší odstín zubů trápí i ty, kteří se o svou sklovinu poctivě starají. Mohou za to faktory jako kořeněné jídlo, kouření, pití kávy, čaje, alkoholu či koly. Někdy se dokonce kvůli nehezkým zubům lidé přestávají usmívat. Nejen, že nový zářivý úsměv zvýší sebevědomí, ale také se obdarovaní tímto poukazem stanou pro okolí přitažlivější. Nejefektivnější je bělení za pomocí laseru, kdy je na zuby aplikován speciální bělící gel obohacený o železité ionty, díky kterým zuby zesvětlají i o několik odstínů. Tuto metodu s názvem ZOOM3 doporučují také kvalifikovaní stomatologové a vy ji pod stromeček koupíte od 7 500 korun.


Omlazení pleti bez skalpelu Omlazení pleti bez skalpelu

Vypnutí pleti bez skalpelu, tzv. niťový lifting, je pak velmi oblíbenou variantou omlazovacích procedur. S postupujícím věkem se na ženské tváři objevuje stále více vrásek, s nimiž se velice těžko bojuje. Proč tedy ženám nekoupit účinnou zbraň, která jim přinese vítězství až na deset let a neutrpí přitom žádné ztráty? Dnešní estetická medicína už nepotřebuje skalpel ani operační sál.


V současné době je v ČR absolutní novinkou omlazovací metodou tzv. GoldLift, ačkoliv ve světě je to již známá a prověřená metoda.

Jedná se přirozené vypnutí a celkové omlazení pleti během jedné hodiny, a to za pomoci speciálních nití z 24karátového zlata. Ty aplikuje lékař pod pokožku, zcela bezbolestně. Žena může po zákroku odejít ihned domů o několik let mladší. Efekt navíc vydrží až deset let. Cena GoldLiftu se pohybuje od 18 tisíc korun.


Foto: Mediest.czPražané sází na Vánoce na poukazy s estetickou medicínou