Praha.cz

 
První kolo celostátní soutěže IT-SLOT odhalilo 45 nejlepších mladých "ajťáků"
Čtvrtek, 03. prosinec 2015 09:14
Učebna SSŠVT

Žáci z 8. a 9. tříd základních škol z celé České republiky mají za sebou první kolo vědomostní soutěže s názvem IT-SLOT. Své síly mezi sebou poměřilo 24. a 25. listopadu celkem 3070 žáků ze 181 základních škol. Do finále 6. ročníku, které se uskuteční 16. prosince 2015 v prostorách Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze (SSŠVT), se probojovalo 45 nejlepších žáků. Nejvíce jich bylo z Prahy a okolí a z pardubické základní školy Polabiny I.


Cílem soutěže IT-SLOT (zkratka Systém Logických Otázek) je především prohloubit zájem žáků o informační technologie a zajímavou formou podporovat jejich logické myšlení. Právě na to byl zaměřený test, který probíhal online formou přímo ve školách.


"Do prvního kola soutěže IT-SLOT se zaregistrovalo 181 základních škol z celé ČR. Zaregistrované školy přihlásily 3256 žáků, z nichž 3070 odehrálo první kolo soutěže. Všem hráčům děkujeme za účast v prvním kole," upřesnil Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky (SSŠVT), která soutěž pořádá již šestým rokem.


ICT a logika

Soutěž má velice široký záběr. První část soutěžních úloh byla zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích, tedy internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování. Druhá část soutěžních úloh byla věnována matematickému a logickému myšlení.


Školy mohly své žáky do soutěže zaregistrovat přes webové stránky, některé se rozhodly přihlásit celou třídu či ročník. Do finále se ale probojovalo jen 45 nejlepších účastníků. Nejvíce, sedm, jich bylo z Prahy a okolí (ZŠ Litvínovská, ZŠ Brigádníků, ZŠ Šestajovice, ZŠ Špitálská, ZŠ Petřiny – jih, ZŠ Písnická a ZŠ Líbeznice) a dále šest žáků z pardubické ZŠ Polabiny I.


Čtyři žáky bude mít ve finále ZŠ a RVMPP Buzulucká v Teplicích, po třech žácích ZŠ Kladno Amálská, Masarykova ZŠ Stará Paka a ZŠ Děčín VI. Dva žáky vyšle ZŠ Oblačná v Liberci, ZŠ Šromotovo v Hranici, ZŠ Nýrsko a ZŠ L. Kuby v Českých Budějovicích. Dalšího zástupce vyšlou do finále ZŠ Lipnice nad Sázavou, ZŠ T. G. M. Kutná Hora, ZŠ Benešov, ZŠ Václava Vaňka Bezno, ZŠ Pečky, 15. ZŠ Plzeň, ZŠ Kolín III., ZŠ V. Hejny v Červeném Kostelci, ZŠ Brno Úvoz, ZŠ Špindlerův Mlýn a ZŠ Trivium Plus v Dobrušce.


Postupující do finálového kola
IT SLOT - postup do finále

Zajímavé výhry

Druhé a zároveň finálové kolo se bude konat 16. prosince 2015 přímo v Soukromé střední škole výpočetní techniky na pražském Proseku a stejně tak slavnostní vyhlášení a předávání cen. Díky partnerským firmám Dell a business communication čekají na ty nejlepší hodnotné a atraktivní ceny. Tři nejlépe umístěné školy získají od společnosti Dell monitor, projektor nebo tablet. Pro žáky připravila SSŠVT ceny v podobě tabletů, sluchátek, PowerBank či flashdisků.


Veškeré informace o soutěži je možné najít na webu http://www.it-slot.cz/.


Zdroj: SSŠVT


O Soukromé střední škole výpočetní techniky Praha (SSŠVT)

Soukromá střední škola výpočetní techniky, s.r.o. je střední odborná škola s dlouholetou tradicí, fungující od r. 1994. Studentům nabízí studium specializací: grafické systémy a tvorba webových stránek, správa počítačových sítí, programování a databázové systémy. V současné době patří mezi nejmoderněji softwarově i hardwarově vybavené školy v ČR. Jejím výrazným kladem je také kvalita pedagogů. Jak vyučující odborných, tak i všeobecně vzdělávacích předmětů, kteří jsou ve svých oborech fundovanými profesionály. Kvalita výuky se každoročně odráží ve vysokém počtu absolventů přijímaných na vysoké školy. O absolventy školy je rovněž značný zájem na trhu práce. Uplatňují se v širokém spektru zaměstnání spojených s využitím výpočetní techniky a informačních technologií. SSŠVT je členem Sdružení soukromých škol ČMS. Více informací o společnosti naleznete na http://www.sssvt.cz/.


První kolo celostátní soutěže IT-SLOT odhalilo 45 nejlepších mladých