Praha.cz

 
Vypadávání vlasů či lysiny už se neřeší transplantací, do Prahy přišla nová bezbolestná biokompatibilní metoda
Pátek, 13. únor 2015 13:53
Mediestetik

Doposud bylo úbytek vlasů možné řešit pouze parukou, tupém nebo transplantací vlasů. Do České republiky však nyní přišla metoda italského systému vlasových biokompatibilních polymerových štěpů RealHair. Tato mezinárodně uznávaná metoda, za kterou mnohaletý výzkum, dokáže vyřešit jakýkoliv úbytek vlasů, tedy od lysin až po drobné vypadávání vlasů. Jediné ošetření vám tak dokáže navrátit potřebnou hustotu i délku vlasů a s nimi i sebevědomí.


Kosmetika ani odbornější přístupy v poslední době příliš nezabírají, a tak se řada pacientů obrací na transplantaci vlasů. Ta je však poměrně dost bolestivá a drahá. V podobě biokompatibilních štěpů RealHair se ovšem nabízí nové a moderní řešení problému, který trápí mnoho žen i mužů, a to bez nutnosti jakéhokoliv zásahu do těla. Za vývojem systému stojí odborníci z Univerzity v Padově a z Polytechnické univerzity v Miláně. Tuto metodu první uvedla v těchto dnech pražská pobočka mezinárodní sítě Mediestetik (www.mediest.cz).


Metoda RealHair poskytuje především absolutní svobodu, co se běžných denních činností týče. Pacienti mohou nadále provozovat náročné sporty, chodit plavat, sprchovat se jako doposud a dokonce i zajít ke kadeřníkovi. Náhrada se tak prý chová jako vlastní vlasy a nebude na pohled ani na pohmat odlišitelná. Lze ji dokonce česat, lakovat i barvit.


Jeho základem je speciální hypoalergenní polymerová kůže, která je díky modernímu počítačovému systému vyrobena každému klientovi na míru. Tato kůže ze speciálně upravených polyuretanových molekul je naprosto kompatibilní s pokožkou hlavy, je zcela prodyšná a nijak nebrání přirozenému metabolismu pokožky, k níž přisedá. Do této syntetické kůže jsou jeden po druhém ručně vetkány 100% přírodní lidské vlasy shodné s barvou a strukturou vlasů klienta, jež nikdy nebyly barvené nebo jinak chemicky ošetřené, a tudíž které jsou naprosto zdravé. Vlasový štěp je posléze pomocí speciálního gelu připevněn k lysému místu na hlavě tak, že dokonale přilne a přestane být odlišitelný od svého okolí.


Před a po


Vypadávání vlasů či lysiny už se neřeší transplantací, do Prahy přišla nová bezbolestná biokompatibilní metoda