Praha.cz

 
Má vlast cestami proměn na Vyšehradě
Pátek, 09. květen 2014 08:42
Má vlast cestami proměn na Vyšehradě

6. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn bude zahájen v sobotu 10. května na Vyšehradě. Cílem výstavy je ukázat, jak se mění kraje a regiony naší republiky. Akci jistě přivítají ti z vás, kdo se letos chystáte na tuzemskou dovolenou. Rozhodně zde načerpáte mnoho tipů a zajímavých nápadů, z nichž si jistě nějaké místo pro letní odpočinek vyberete.


Má vlast cestami proměn bude zahájena v sobotu 10. května v 11 hodin. Kromě výstavy samotné je pro návštěvníky na Vyšehradě připraven i další doprovodný program. Chybět tak nebude ochutnávka krajových specialit, ukázka šikovnosti českých učňů a skutečných mistrů tradičních řemesel, rozmanitá kulturní vystoupení. Vrcholem programu bude večerní vystoupení skupiny Spirituál kvintet.


Výstavu Má vlast cestami proměn bude možné na Vyšehradě navštívit do konce června. V červenci se výstava vydá na pouť po naší zemi. Pro návštěvníky je připraveno více než 120 proměn zrekonstruovaných objektů po celé zemi. Podle fotografií si může každý sám udělat představu o tom, jak jednotlivé objekty vypadaly před proměnou a jak po ní.


Kromě kulturního programu bude také otevřen Slavín, kde jsou pochovány významné osobnosti české vědy a kultury. Zklidnit své myšlenky můžete také při koncertu ve vyšehradské bazilice sv. Petra a Pavla.


Novinkou letošního ročníku je soutěž o vítěznou proměnu 2013. I vy se můžete zúčastnit hlasování prostřednictvím webových stránek Asociace Entente Florale CZ – Souznění, v sekci Má vlast – proměny.


Foto: pamatnestromy.cz

pchj