Praha.cz

 
Pražská muzejní noc - sobota 14.6. 2014
Sobota, 14. červen 2014 06:53
Pražská muzejní noc 2014 - logo

Pražská muzejní noc, letos již jedenáctá, se uskuteční tuto sobotu 14.6. 2014 od 19 hodin večer do 1 hodiny ráno. Pražská muzea a instituce přinášejí možnost poznat Prahu a její kulturní dědictví jinak, než jak jsou její obyvatelé a návštěvníci běžně zvyklí. Vstup a doprava je zdarma a nebude chybět ani bohatý doprovodný program pro všechny generace.Letos se do Pražské muzejní noci zapojí 39 muzeí, galerií a dalších kulturních institucí v 69 objektech. Ze všech zúčastněných objektů a institucí vybíráme několik nejznámějších nebo netradičních: Národní galerie v Praze, Vyšehrad, Národní muzeum, Národní technické muzeum, Národní zemědělské muzeum, Novoměstská radnice, Poštovní muzeum, Přírodovědecká fakulta Univerzity Karlovy, Výtopna Zlíchov, Zpěvácký spolek Hlahol, Židovské muzeum…

Pražská muzejní noc 2014 - brožuraPražská muzejní noc je vhodná nejen pro dospělé návštěvníky, ale i pro děti – je pro ně připraven bohatý program: Muzejní skautská stezka, workshop, kvíz, sloní biograf, divočiny v knihovně, etapová hra pro děti i rodiče - Detektivní pátrání po Klíčníkovi, tajuplná stezka Památníkem , ukázky knihtisku na ručních lisech, maratón čtení a spousta dalších akcí a dětských programů.

Doprava během sobotní noci bude zajištěna speciálními autobusovými linkami, které zřizuje Dopravní podnik hlavního města Prahy. Letos bude k dispozici 11 linek, které dopraví návštěvníky do všech objektů zapojených institucí po celé Praze. Centrálním přestupním bodem bude (jako každoročně) náměstí Jana Palacha u stanice metra „A“ Staroměstská.

Informační stany budou umístěny jako vždy na Václavském náměstí před Historickou budovou Národního muzea v pátek 13. 6. od 12 do 19 hodin a v sobotu 14. 6. od 10 do 24 hodin a na náměstí Jana Palacha v sobotu od 10 do 24 hodin. Pracovníci informačních stanů ochotně poradí, kam se zajít podívat, jak se kam dostat i kde je zábavný program například pro děti. K dispozici budou také mapky dopravy se seznamem zapojených institucí.

Pražskou muzejní noc si můžete i naplánovat - v aplikacích „Moje muzea“ a „Moje noc“. Seznam objektů, do kterých se půjdete podívat či programů, na které se chystáte, si můžete nejen vytisknout a přinést s sebou, ale i sdílet na Facebooku. Webové stránky Pražské muzejní noci vám budou i letos dostupné v mobilnch telefonech, stačí vyhledat m.prazskamuzejninoc.cz a dozvíte se vše potřebné.

Více informací, detailní seznam objektů a institucí, brožuru ke stažení či podrobný program naleznete na stránkách Pražské muzejní noci www.prazskamuzejninoc.cz. a www.facebook.com/prazskamuzejninoc.


Zdroj a foto: www.prazskamuzejninoc.cz

(zem)