Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (04. 01. 2016 - 10. 01. 2016)
Neděle, 03. leden 2016 12:55
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (04. 01. 2016 - 10. 01. 2016), foto: pixabay.com

První lednový týden nového roku se v Praze ponese v hudebním duchu. Připravena je řada koncertů, při kterých si posluchači prodlouží sváteční atmosféru či se pokochají pestrou přehlídkou zpěvu, tance i hry na hudební nástroje. Ti, kterým více vyhovuje pohyb, mohou vyrazit za poznáním atraktivních míst Vršovic, vyzkoušet si, jakou teplotu má Vltava nebo se jen projít po pražské zoo a setkat se tam s Kašparem, Melicharem a Baltazarem.Nový rok v Praze

03. 01. - 06. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Setkání s přáteli, krásné prostředí starobylých pražských kostelů, v kterých se linou krásné písně, ale i vše, co zimní Praha nabízí, můžete zažít v klidnějším po vánočním období v rámci mezinárodního festivalu pěveckých sborů Nový rok v Praze. Přijďte a prodlužte si sváteční čas při poslechu vánočních koncertů v podání pěveckých sborů všech kategorií.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaKomentovaná vycházka po trase naučné stezky ve Vršovicích

05. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Praha 10 zahájí nový rok otevřením v pořadí již čtvrté naučné stezky na jejím území. Stezka ve Vršovicích bude slavnostně otevřena v 15 hodin u první naučné stojky s názvem „Koh-i-noor“. Pokud chcete poznat různorodé části Vršovic – Koh-i-noor, historickou zástavbu Vršovic, činžovní domy, parky, Vršovický zámeček, sportovní areály a další zajímavá místa, vydejte se na první komentovanou vycházku. Nejen místním obyvatelům představí naučná stezka pestrost a atraktivitu jednotlivých míst, ale i celé čtvrti.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Budova C Úřadu městské části Praha 10Tři králové v pražské zoo

06. 01. 2016

Tři králové v Zoo Praha z webu www.zoopraha.cz, foto: Tomáš Adamec Tři králové Kašpar, Melichar a Baltazar jsou v pražské zoo každoročními hosty. S drobnými dárečky a požehnáním zavítají do ZOO Praha i letos. Návštěvníci je budou moci potkat v úterý 6. ledna od 9 do 16 hodin. Pro všechny děti bude mít družina tří králů připravené drobné dárečky. S každým si také rádi zazpívají. Vyvrcholením tříkrálové výpravy bude setkání s velbloudy. Kašpar, Melichar a Baltazar pohovoří o zvířatech, bez nichž by se za Ježíškem možná ani nedostali.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Zoologická zahrada hl. m. Prahy, U Trojského zámku 3, Praha 7 - TrojaTříkráloví otužilci na plavecké pouti

06. 01. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Letos se již po šesté uskuteční tříkrálové plavání v samém srdci hlavního města pod Karlovým mostem. S panoramatem Hradčan v zádech se ponoří do ledové Vltavy plavci a plavkyně České otužilecké unie. Loď Pražských Benátek s otužilci na palubě zastaví v místě, kde bylo do Vltavy svrženo tělo sv. Jana Nepomuckého, patrona všech plavců a loďařů, odtud pak zamíří do přístaviště Judita, které je schované pod prvním obloukem Karlova mostu a zároveň posledním dochovaným obloukem mostu Juditina. V cíli si tři králové-otužilci připijí převoznickým punčem a symbolicky požehnají Muzeu Karlova mostu. Přijďte je podpořit!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Vltava, PrahaNovoroční koncert 2016

07. 01. 2016

Plakát k akci z webu www.spolekbrevnovskychzivnostniku.cz Spolek břevnovských živnostníků společně se ZŠ Marjánka zvou všechny příznivce hudby na třetí ročník Novoročního koncertu v bazilice sv. Markéty v Břevnovském klášteře. Posluchači se mohou těšit na vystoupení varhaníka Marka Číhaře a dětského pěveckého a flétnového sboru ZŠ Marjánka. Nebude chybět ani speciální host, kterým je pan Marek Zvolánek. Závěrem koncertu uslyšíte improvizaci s komentovanou ukázkou skladatelského postupu na varhany od Marka Čihaře


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Bazilika sv. Markéty, Břevnovský klášter, Markétská 1, Praha 6Beach volejbal s Markétou Slukovou a Bárou Hermannovou

07. 01. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Všichni, kteří se chtějí o beach volejbalu dozvědět něco více a převážně děti ve věku od 7 do 18 let, mohou zavítat do sportovního areálu na Vítkově. Markéta Sluková a Bára Hermannová, halové mistryně střední Evropy a vítězky světovky v Turecku, zde hledají společně s trenéry Beach Service nové volejbalové naděje. Náborový kemp bude zahájen v 15 hodin společnou rozcvičkou, následně se naučíte základy beach volejbalu a na závěr si zahrajete třeba právě po boku profíků jako je Maki a Bára.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Sport Vítkov, Park Vítkov, pod ul. Pražačka Praha 3 – ŽižkovZimní pohádka

08. 01. 2016

Plakát k akci z webu www.forum-festival.com/cz Dvanáctý ročník přehlídky pěveckých, hudebních a tanečních souborů „Zimní pohádka“ opět přivítá stovky účinkujících z různých zemí. Program velkolepé show je pečlivě připravován na základě hodnocení mezinárodní poroty. Diváci mohou těšit na pestrou přehlídku různého umění, jako je zpěv, tanec, hra na hudební nástroje atd., na velmi vysoké a profesionální úrovni, a to i přes nízký věk a amatérský statut vystupujících. Soutěžní přehlídka vyvrcholí večerním gala koncertem konaným v 17 hodin. Ke každé dětské vstupence obdržíte na místě dárek.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Divadlo Hybernia, náměstí Republiky 4, Praha 1 - Nové Město


(ewe)