Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (11. 4. 2016 - 17. 4. 2016)
Neděle, 10. duben 2016 13:09
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (11. 4. 2016 - 17. 4. 2016), foto: pixabay.com

Po deštivých dnech se snad počasí umoudří a nebude tak nic bránit tomu, abyste volné chvíle aktivně strávili pod širým nebem. Pokud sportu či procházkám příliš neholdujete, nevadí. Spoustu zábavy si můžete užít například na festivalu Všemi směry, přehlídce designových výrobků či na zajímavé diskuzi v Knihovně Václava Havla. Nevšední zábavu si užijí také děti i dospělí na zábavně dopravní akci Zkus to NE!Bezpečně.Staged Design Award

11. 4. – 16. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Staged Design Award je mezinárodní soutěž mladého designu z České republiky, Německa a Polska. V dubnu se v rámci roadshow 2016 představí výběr z toho nejlepšího také v Praze. V Českém centru Praha budou prezentovány tři vítězné projekty z Německa a České republiky společně s výstupy doprovodných workshopů. Přehlídka bude doplněna vybranými designovými kousky od českých studentů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: České centrum Praha, Rytířská 31, Praha 1Se strašidlem za strašidly Starým městem a Josefovem

12. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Klikaté uličky Starého města jsou tajemné v každou denní dobu, ale o to víc, když Vás jejich zákrutami provází za šera pražské strašidlo. Vydejte se s ním a odhalí vám kouzlo pražských pověstí, představí osobně duchy Starého Města a zavede vás do míst, kde jste možná nikdy nebyli. Na dvouhodinové procházce, kdy bude Praha ještě tajuplnější než jindy, se dozvíte spoustu zajímavých příběhů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Nová radnice na Mariánském náměstí, PrahaŠpanělský běžecký večer

13. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Spojit sport a současně se naučit základy španělštiny je nyní možné v rámci Španělského běžeckého večera, který připravil Institut Cervantes a běžecké centrum Running Mall. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na bohatou tombolu a mnoho dalšího. Přijďte si aktivní večer užít!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Running Mall, Milady Horákové 20, Praha 7 – HolešoviceHudba Praha: Má živé umění místo ve veřejném prostoru?

13. 4. 2016

Hudba Praha z webu www.vaclavhavel-knihovna.org S novou vyhláškou se Praha stala městem, které ve veřejném prostoru nechce hudebníky. Jak je tomu v jiných evropských velkoměstech? Jakou zkušenost přinesla letošní rozsáhlá akce umělkyně Kateřiny Šedé v Helsinkách? Jaká nepsaná pravidla pouliční performeři vyznávají? Jaké problémy busking přináší? A jaké dlouhodobé tendence kontroly se odrážejí v dikci pražské vyhlášky? Na všechny tyto otázky se dozvíte odpovědi na diskuzi v Knihovně Václava Havla, kde se setkají publicisté, umělci i samotní muzikanti z veřejného prostoru, a kterou moderuje Pavel Klusák.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Knihovna Václava Havla, Ostrovní 13, Praha 1Festival Všemi směry

14. 4. 2016

Logo festivalu z webu vsemismery.cz Dvanáctý ročník festivalu nezávislé publicistiky, tentokrát s podtitulem Vybo(e)č z davu, představí návštěvníkům osoby, kteří se nebáli vstoupit do neznámých vod mediálního prostoru a vydat se svou cestou. Kromě zajímavých hostů si zájemci budou moci vyzkoušet média na vlastní kůži. Díky workshopům se mohou stát třeba reportéry a zažít, jaké je to vystupovat před kamerou nebo se během speed datingu přiblížit volbě svého profesního směru. Po nabitém programu bude v doprovodu kvalitní hudby a dostupnosti jídla a pití následovat afterparty. Není tedy nemožné potkat se s někým z významných hostů velmi neformálně, osobně.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Experimentální prostor NoD, Dlouhá 33, Praha 1 - Staré MěstoNoční běh pro Světlušku

14. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Ať jste běžec, chodec, student na vysoké nebo na univerzitě třetího věku, mamka doma či taťka v práci… prostě každý, kdo má rád pohyb a chuť pomáhat, je vítaný. Zapojte se do roje světlušek a přitom pomozte dobré věci. Celý výtěžek ze startovného poputuje na konto Světlušky, projektu Nadačního fondu Českého rozhlasu pomáhajícího nevidomým. A pozor! Před startem na návštěvníky čeká pořádná hudební rozcvička s kapelou JELEN. Zaregistrujte se včas! Nemusíte běžet, přijďte se i jen tak projít. Na výběr budete mít 4,5 km a 2,5 km okruh.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Královská obora – Stromovka, Praha 7 – BubenečZkus to NE!Bezpečně

15. 4. – 16. 4. 2016

Foto z webu www.nhcar.cz Přijďte si užít nevšední den při zábavně dopravní akci s hasiči, policií, Besipem, Allianz, vozy NH Car, Mathildou, soutěžemi a kupou zážitků! Návštěvníci si vyzkouší jízdu v čemkoli, co je na místě nadchne. Zábavu si užijí dospělí i děti. S řidičákem i bez. Akce se koná za každého počasí a vstup na ni je zdarma. Všechny soutěže jsou oceněny a aktivní děti si odnesou spoustu prima dárků. V sobotu se navíc návštěvníkům naskytne možnost setkat se s Martinou Sáblíkovou.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: NH Car Strahov, Chodecká 2341/2, Praha 6


(ewe)