Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (18. 4. 2016 - 24. 4. 2016)
Neděle, 17. duben 2016 13:47
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (18. 4. 2016 - 24. 4. 2016), foto: pixabay.com

Víkend nám zase pomalu končí a my Vám opět přinášíme tipy, jak strávit volné chvíle pod širým nebem či uvnitř budov. K návštěvě lákají výstavy, hudební festival, veletrh starožitností i venkovní akce k spojené s oslavami Dne Země. Zamilovaní mohou načerpat romantickou atmosféru pohledem na Prahu s Vrtbovské zahrady a milovníci bylinek si užijí program na Jiřáku.Festival I´Mozart

17. 4. – 24. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V letošním roce si připomínáme hned dvě výročí týkající se W. A. Mozarta. Přesně 260 let od jeho narození uplynulo 27. ledna. A přesně 225 let od jeho úmrtí uplyne 5. prosince. U tak významné příležitosti se v Praze v průběhu jednoho týdne uskuteční hned několik skvělých koncertů a operních představení v podání českých a zahraničních souborů a interpretů v rámci hudebního festivalu I´Mozart.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha - různá místaInformačně-vzdělávací program ke Dni Země 2016

20. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Informačně – vzdělávací akce, kterou si pro širokou veřejnost připravilo Hlavní město Praha v rámci oslav Dne Země, je zaměřena na problematiku ochrany životního prostředí v přírodních lokalitách. Krom informačních aktivit týkající se ochrany životního prostředí v Praze, nebude chybět ani bohatý program pro děti a dospělé, na které čekají tematicky zaměřené vědomostní soutěže a hry. Téma recyklace se objeví i na plátně, děti uvidí, jak fungují různé zdroje energie. Seznámí se blíže s úlohou veřejné zeleně ve městě. Dalším tématem bude osvětlení pojmu zdravá strava a přínos luštěnin pro lidské zdraví.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Obora Hvěžda (prostranství před Letohrádkem Hvězda), Praha 6Císař na čtyřech trůnech: Životní pouť Karla IV. ve 14 zastaveních

20. 4. – 30. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Rok 2016 se ponese v duchu Karla IV., od jehož narození uplyne 14. května 700 let. U této příležitosti představí Národní galerie a Česká centra putovní výstavu, která představí Karla IV. nejen jako cílevědomého politika, ale i jako obyčejného člověka, který měl běžné starosti dnešních lidí. Výstava v Českém centru Praha obsahuje celkem 14 textových panelů (s odkazem na čtrnáct zastavení Křížové cesty) a jeden úvodní panel s motivem císaře Karla IV. ukládajícího svatý ostatek do relikviáře na císařském hradě Karlštejně.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: České centrum, Rytířská 31, Praha 1Oslavy Dne Země na Praze 4

21. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com U příležitosti oslav Dne Země si MČ Praha 4 připravila zajímavou akci zaměřenou nejen na ekologii. Jelikož je měsíc duben tradičně vnímán i jako měsíc bezpečnosti, budou mít malí i velcí návštěvníci kromě ekologicky laděných informačních stánků a míst možnost zhlédnout i prezentace a ukázky z oblasti bezpečnosti. Pestrý program poběží za každého počasí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Park Na Pankráci, Praha 4Lodě na vodě a dovolená v přírodě

21. 4. – 24. 4. 2016

Lodě na vodě 2015 z webu www.lodenavode.cz Osmý ročník výstavy Lodě na vodě představí nejnovější trendy v námořní plavbě ať na jachtách, plachetnicích či motorových člunech. Výstava však není určena jen pro odborníky či sportovce, ale také pro rodiny s dětmi, zájemce o rekreaci i laiky. Připraven je velmi zajímavý program, který překvapí jistě nejen všechny návštěvníky výstavy ale i obyvatele a návštěvníky Prahy. Přijďte se podívat a nechte se překvapit.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Rašínovo nábřeží, hořejší nábřeží a Smíchovská pláž, PrahaVeletrh starožitností Antique

21. 4. – 24. 4. 2016

Foto z webu www.nrpraha.cz Asociace starožitníků pořádá v prostorách Novoměstské radnice prodejní 37. veletrh starožitností Antique, na kterém se prezentuje na šest desítek vystavovatelů z celé České republiky. Jak již téma jarního veletrhu Antique napovídá: Ženská krása v umění - od Věstonické Venuše po současnost – zaměří se ve svých expozicích právě na různé podoby ženské krásy a její zpodobnění v dílech malířů, grafiků, sochařů i fotografů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2Den Země - Jídlo a svět

22. 4. 2016

Domácí chléb Každý oslavuje Den Země po svém. V Toulcově dvoře se rozhodli věnovat tématu Jídlo a svět. Akce bude probíhat v celém areálu na několika stanovištích. Návštěvníci si vyzkouší například vlastnoruční výrobu tvarohu a chlebových placek, poznají velké množství bylinek či se naučí dojit. Kromě spousty zajímavých aktivit a informací je připravena výstava Plné ruce práce i seznámení se s projektem BezOBALU. Bude toho opravdu hodně! Tak se přijďte podívat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10Jarní slavnostní nasvícení Vrtbovské zahrady

22. 4. 2016

Nasvícená Vrtbovská zahrada z webu www.vrtbovska.cz V pátek 22. dubna se návštěvníkům Vrtbovské zahrady naskytne jedna ze dvou možností v roce navštívit nasvícenou Vrtbovskou zahradu. Od 20:00 do 22:00 mohou obdivovat barokní skvost Prahy, načerpat zde jarní atmosféru a obdivovat překrásné pohledy na večerní Prahu. Využijte mimořádnou příležitost navštívit Vrtbovskou zahradu, která vás překvapí kouzlem a mystikou tohoto místa.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Vrtbovská zahrada, Karmelitská 25, Praha 1Jarní bylinky na Jiřáku

22. 4. – 23. 4. 2016

Plakát k akci z webu www.farmarsketrziste.cz/ Všichni, kteří milují byliny, květiny a zajímají se o jejich využití a pěstování ocení akci konanou na Jiřáku. Kromě obvyklého farmářského trhu se mohou návštěvníci těšit na záplavu samotných bylinek přímo od nejlepších českých pěstitelů i rady pro pěstování. Budou zde jak ty oblíbené klasické tak i ty exotičtější. Kromě bylin se návštěvníci potěší i sazenicemi pestrých květin a sukulentů, sazenicemi balkonových rajčátek, nebo převislých lesních jahod. A nebudou to jen bylinky a sázení, ale i špičková gastronomie a kulinářství, která pracuje s bylinami a rostlinami jako s důležitou ingrediencí. Budou tu bylinná vína a piva, čistě přírodní kosmetika i ekologická biodrogerie. Na náměstí můžete i jen tak posedět a poslouchat živou rytmickou latinskou hudbu. Kdo miluje bylinky, jídlo a jaro je srdečně vítán.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Farmářské tržiště Jiřák, nám. Jiřího z Poděbrad, Praha 3


(ewe)