Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (21. 03. 2016 - 27. 03. 2016)
Neděle, 20. březen 2016 10:39
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (21. 03. 2016 - 27. 03. 2016), foto: pixabay.com

Dnešní den zavírá za zimou dveře a otevírá týden, ve kterém nás čekají svátky jara a s nimi spojené velikonoční prázdniny. Ve velikonočním duchu se nesou i naše tipy. Užít si můžete tvořivý program plný barev, zábavy a veselých velikonočních motivů, stejně jako netradiční Vajíčkový kongres, charitativní akci na Staroměstském náměstí, výstavu české přírody, zajímavé pořady pod umělou hvězdnou oblohou či šachový turnaj i dobrodružný noční závod.Vajíčkový kongres

21. 3. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Na první jarní den pro vás Muzeum Karlova mostu připravilo netradiční „Vajíčkový kongres“. Jedná se o vědecký seminář, který populárně naučnou formou přiblíží široké veřejnosti skutečnosti stavby Karlova mostu. Celá akce bude zahájena slavnostním průvodem, kdy více jak po 600 letech přinese Velvarský „Spolek Natvrdlých“ vejce na Karlův most, „Velvarská vejce“ slavnostně předají v čele se starostou města Pražanům. Připomeneme si tak událost, která se dle legendy odehrála při stavbě Karlova mostu. Během kongresu bude také připraven workshop malování vajíček a v kavárně mohou zájemci ochutnat různé vajíčkové speciality.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum Karlova mostu, Křížovnické náměstí 3, Praha 1 - Staré MěstoSlavnostní křest veřejných šachových stolků

21. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Pokud hrajete rádi šachy, je tato akce určena právě vám. Na Řezáčově náměstí a v parčíku v Tusarově ulici se uskuteční slavnostní křest veřejných šachových stolků a šachový turnaj městské části Praha 7. Hrát se bude na stolcích, které v Praze zavedl kavárník Ondřej Kobza stojící například za piany v ulicích nebo poeziomaty. Účast na akci je zdarma a kapacita je omezena. Přijďte stoly pokřtít a pokusit se stát vítězem turnaje!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Řezáčovo náměstí, parčík v Tusarově ulici, Praha 7Velikonoce na statku

21. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V Toulcově dvoře si mohou zájemci užít první jarní den v podobě tvořivého předvelikonočního odpoledne. Všichni účastníci si mohou ozdobit kraslice různými technikami, vyrobit přáníčka, holubičky … Sebou si přineste alespoň 6 ks čistých vyfouknutých vajec (vejdumků). Kdo si bude chtít vyrobit i holubičku, tak ještě větší krabičku, abyste ji cestou nerozbili.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10Příběhy české přírody

21. 03. – 30. 04. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V české přírodě se každý den odehrávají neopakovatelné příběhy. Dramata, komedie, detektivky, záhady… V trojské botanické zahradě se otevírá výstava fotografií, která nabídne výjimečné pohledy na českou přírodu a krajinu plnou zajímavostí. Výstava prostřednictvím osmi populárně naučných příběhů představí překvapivá odhalení změn, které v české přírodě v běhu času, a často zásluhou člověka, nastaly. Na výstavě si také návštěvníci prohlédnou díla našich předních fotografů, a to Ondřeje Prosického, patrona výstavy a držitele jedné z hlavních cen soutěže Czech Press Photo a Pavla Radosty, který fotografuje převážně pro časopis Moje země.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Botanická zahrada Praha, Trojská 800/196, Praha 7 – TrojaSvětový den vody - Fronta na záchod

22. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Zkuste si představit, že vyrůstáte bez možnosti umýt si ruce, že nemáte dostatek soukromí proto, abyste mohli jít na toaletu. Je to strašidelná představa. Na světě je však spousta lidí, která přístup k čisté vodě nemá. Přijďte oslavit na Staroměstské náměstí Světový den vody. Za účasti řady předních českých umělců se zde uskuteční 7. ročník charitativní akce UNICEF „Fronta na záchod“. V rámci bohatého doprovodného programu vystoupí houslový virtuos Pavel Šporcl, zpěvák David Deyl, zpěvačka Věra Martinová, sopranistky Christina Johnston a Pavlína Senić či Viktor Dyk and WAW. Pro děti budou připravené zábavné hry a dílnička, kde si budou moci vyrobit vlastní mýdlo. Vyvrcholením celé akce bude vytvoření symbolické fronty na záchod. Moderátorem akce bude stejně jako v loňském roce Josef Mádle.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstské náměstí, PrahaProkopský nočník

22. 03. 2016

Foto ze startu závodu z webu prokopskynocnik.cz Také rádi závodíte a o víkendu to často nejde skloubit s rodinou a dalšími aktivitami? Lákají vás trailové závody, kde bojujete s časem, vlastním tělem a ještě k tomu temnotou zostřenými smysly? Také si myslíte, že noční běh je intenzivnější zážitek? Pokud z ní odpověď na tyto otázky ano, zúčastněte se Prokopského nočníku. Je to krossový závod s jednoduchou myšlenkou: Zazávodit si ve všední den po práci na kvalitně značené trati s lehkou příchutí dobrodružství.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Restaurace Černý kohout, Bublavská 308, Praha 5Velikonoční prázdniny pod hvězdnou oblohou

24. 03. – 28. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Na Velikonoční prázdniny si Planetárium Praha připravilo pestrý program pro děti i dospělé. Pořady pod umělou hvězdnou oblohou návštěvníky zavedou do vesmíru za každého počasí. Nejmenší děti se mohou při vesmírném putování podívat, jak vypadala planeta Země v době dinosaurů. O něco starší děti, které již usedly do školních lavic, určitě zaujmou poutavé pořady o vesmíru. Vyberou si také děti starší deseti let i dospělí. Navíc si mohou všichni prohlédnout atraktivní astronomickou výstavu s řadou interaktivních exponátů. 4D simulátory zájemcům umožní unikátní projížďku po Marsu a po Měsíci.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Planetárium Praha, Královská obora 233, Praha 7Festival Vyšehraní – Velikonoční tradice

24. 03. – 28. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Na Letní scéně NKP Vyšehrad se uskuteční další Festival Vyšehrání, tentokrát s titulem Velikonoční tradice. Hned ve čtvrtek 24. března se mohou návštěvníci těšit na představení využívající obrovské loutky a interaktivní způsob produkce s názvem Řechtačka. Další dny pak budou ve stylu tematických workshopů, výroby vlastních velikonočních dekorací, poslechu přednášek či účasti na hudebních a tanečních programech. Po celou dobu konání akce nebudou chybět tradiční velikonoční pokrmy.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Letní scéna Vyšehrad, V Pevnosti 159/5b, Praha 2Oslava jara – kreativní dílna

25. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Velký pátek je nově státním svátkem. Využít volný čas mohou zájemci například kreativní dílnou ve stylu „maminka a dcera“. Vítány jsou však i babičky či tety, které si chtějí vychutnat příjemné tvořivé chvíle s dcerou, vnučkou či neteří. Budou se vytvářet jarní dekorace, každý bude mít příležitost vyzkoušet si techniku decoupage. Použije se i filc, uchazečky se seznámí s papiermache a také se něco zrecykluje. Přijďte si zpříjemnit předvelikonoční čas!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Salonek Yacht klubu CERE, Podolské nábřeží 1, Praha 4


(ewe)