Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (28. 03. 2016 - 03. 04. 2016)
Neděle, 27. březen 2016 12:10
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (28. 03. 2016 - 03. 04. 2016), foto: flickr.com, autor: Roman Boed

Ať už se sami či se svými dětmi chystáte na Velikonoční pondělí zůstat doma nebo vyrazit za tradicemi, soutěžemi či tvořením, jistě si jej skvěle užijete. K návštěvě lákají i festivaly, výstava modelových kolejišť v Národním zemědělském muzeu, Peříčkový den ve Žlutých lázních a spousta dalších zajímavých i aprílových akcí, které se v Praze konají v následujících dnech.Velikonoční hledání vajíček

28. 3. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Přijďte se na Velikonoční pondělí společně s dětmi pobavit a užít si příjemné chvíle na čerstvém vzduchu při hledání vajíček Kinder surprise, čokoládových sladkostí i malých hraček. Vše co najdete, si budete moci odnést domů. Čeká na vás pět set ukrytých dárků a samozřejmě i ceny pro vítěze. Tak neváhejte, vytvořte tým a nezapomeňte se předem zaregistrovat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Koupaliště Džbán, Nad Lávkou 5, Praha 6Velikonoce s Albertíkem

28. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Trhy na Staroměstském náměstí vtáhnou diváky během velikonočního víkendu přímo do jarních oslav. Pestrý program vyvrcholí na Velikonoční pondělí, kdy děti čeká pomlázka, tentokrát s vůní čerstvě upečeného chleba. Právě do jeho přípravy se totiž před zraky návštěvníků pustí čertík Albertík se svým kamarádem králíkem. K přípravě kompletních Velikonoc jim budou stačit pouhé dvě hodiny.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstské náměstí, Praha 1Chyť si svého zajíce

28. 03. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Velikonoční pondělí si můžete se svými dětmi užít také v Metropoli Zličín. Na zájemce čeká soutěž o čokoládového zajíčka i spousta dalších zajíčkových aktivit, jako je malování zajíčka na obličej, vystřihování zaječích oušek, zajíčkové balónky i samotné malování zajíčků. Zkrátka zde všechny příchozí čeká příjemný velikonoční program.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Metropole Zličín, Řevnická 1, Praha 5Velikonoční odpoledne s klauny

28. 03. 2016

Plakát k akci z webu www.slechtovka.com Na Velikonoční pondělí je ve Stromovce připraven zábavný program. Děti čekají klauni Mireček a Leontýnka, kteří zde budou rozdávat velikonoční výslužku plnou barev, humoru, písniček a soutěží.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Královská obora (Stromovka), vedle Šlechtovy restaurace, Praha 7Od lokálky po rychlík – kouzlo železnic

29. 03. – 03. 04. 2016

Plakát k akci z webu nzm.cz Nejen milovníky železnic a vláčků nadchne výstava, která je připravena v Národním zemědělském muzeu. Výstava představí modelové kolejiště ve dvou velikostech H0 a H0e s různými vlakovými soupravami, jejichž obměna proběhne podle železničně modelářských epoch. Kromě železničních modelů a modelů automobilů modeláři také na kolejišti představí i modely zemědělské a lesní techniky v měřítku 1:87. Nepromeškejte příležitost vidět v provozu modely parních a motorových lokomotiv, motorových vozů a jednotek!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní zemědělské muzeum, Kostelní 44, Praha 7 – LetnáMladí Ladí Jazz

30. 03. – 28. 04. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Mezinárodní festival Mladí Ladí Jazz již po sedmé v Praze přivítá hvězdná jména světového jazzu. Festival navazuje na tradici jazzu v českém prostředí a snaží se navrátit mladé publikum zpět k jazzové hudbě. Po loňském úspěchu se organizátoři rozhodli znovu zařadit také dětské hudební workshopy. Opět proběhne soutěž Jazz Fruit podporující mladé jazzové talenty, která umožní vítězům nahrát vlastní desku. Neváhejte a naskočte na jazzovou vlnu!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaSvátek jara 2016

31. 03. 2016

Plakát k akci z webu www.hybernia.eu Dvanáctý mezinárodní festival pro děti a mládež „Svátek jara“ je přehlídkou pěveckých, hudebních a tanečních souborů a také letos přivítá stovky účinkujících z různých zemí. Program velkolepé show je pečlivě připravován na základě hodnocení mezinárodní poroty. Diváci se tak mohou těšit na pestrou přehlídku různého umění na velmi vysoké a profesionální úrovni, a to i přes nízký věk a amatérský statut vystupujících.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Divadlo Hybernia, náměstí Republiky 4, Praha 1 - Nové MěstoPeříčkový den ve Žlutých lázních

01. 04. 2016

perickovy-den.jpg Přijďte zažít velkolepou událost, která se koná ve Žlutých lázních na apríla. Se školou, rodiči i kamarády si zde užijete den plný zábavy, dobrodružství a poznání. Kuře, které je symbolem sbírky Pomozte dětem!, spojilo síly s projekty, které mají co říci o dětech a dětem, pomoci potřebným, překonávání bariér a přátelství. Jedním z cílů je zprostředkovat dětem zážitky, které je budou inspirovat k pomoci bližnímu. Po celý den tak bude v celém areálu Žlutých lázní pro děti připraven bohatý program. Vstupné je dobrovolné. Vybrané příspěvky do zapečetěné kasičky poputují, kam jinam než na pomoc dětem.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Žluté lázně, Podolské nábřeží 3/1184, Praha 4 – PodolíApríl ve Vozovně

01. 04. 2016

Plakát k akci z webu www.facebook.com/praha3za3/?fref=nf V pátek 1. dubna se v Kulturním centru Vozovna uskuteční speciální aprílový program, a to zcela zdarma. Návštěvníci se mohou těšit na divadelní představení, koncerty, film i kreativní dílny pro děti a dospělé. K doplnění příjemného zážitku poslouží kávička i něco dobrého na zub. A večer možná objevíte Ameriku i vy!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: KC Vozovna, Za Žižkovskou vozovnou 2687/18, Praha 3Aprílová strašidla

01. 04. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Máte rádi to příjemné mrazení, když jdete tmou a nevíte, kde na Vás vybafne nějaké strašidlo? Chcete si Muzeum pražských pověstí a strašidel prohlédnout v trochu jiném světle? Přesně pro Vás je určena akce Aprílová strašidla. Přízemí muzea si projdete beze změny, zato do podzemní uličky duchů Vás budou pouštět jednotlivě a jelikož tam bude naprostá tma, cestu Vám bude probíjet kužel baterky. Ani s její pomocí však nebudete do poslední chvíle vědět, kde na Vás vybafne nějaké strašidlo. Strašidla se totiž ve tmě umí pohybovat daleko zkušeněji než Vy a zjeví se Vám až tehdy, kdy budou chtít.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Muzeum pražských pověstí a strašidel, Mostecká 18, Praha 1SaunaFest 2016

01. 04. – 03. 04. 2016

Plakát k akci z webu www.saunafest.cz Přijďte se podívat na umění zahraničních soutěžících i výkony našich saunérů na 4. ročník festivalu zážitkového saunování SaunaFest. Ten se uskuteční poprvé v největším saunovém centru v ČR, a to v Aquapalace Praha. Saunéry z více jak 10 zemí bude hostit venkovní saunový srub a panoramatická sauna na vnitřní terase. Jedná se o unikátní událost, na kterou jsou zváni všichni fanoušci zážitkového saunování a saunového divadla.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Aquapalace Praha, Pražská 138, Průhonice - ČestliceII. Branický festival minipivovarů

01. 04. – 02. 04. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Druhý festival minipivovarů v historickém Dominikánském dvoře se ponese v staročeském stylu. Ve dvoře bude přítomno celkově 10 minipivovarů a piva dalších 5 minipivovarů se budou poprvé čepovat v pivním baru uvnitř samotné budovy v ležáckém sklepu. Na dvoudenní akci nebude chybět bohatý kulturní program. Vstupenky je možní zakoupit v předprodeji i přímo na místě.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Dominikánský dvůr, Branická 44, Praha 4Veletrh FOR BIKES

01. 04. – 03. 04. 2016

Veletrh FOR BIKES 2015 z webu forbikes.cz Jaro přichází a s ním i chuť sportovat. Načerpejte inspiraci na jediném jarním veletrhu cyklistiky pořádaném v Praze, který přináší opět nové trendy pro jízdu na kole v přírodě i ve městě. Na návštěvníky sedmého ročníku veletrhu čeká bohatý doprovodný program plný exhibicí, závodů v různých disciplínách, testování kol, rozhovorů, autogramiád i televizních spotů z nejrůznějších cyklistických akcí u nás i v zahraničí.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 - Letňany


(ewe)