Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (4. 4. 2016 - 10. 4. 2016)
Neděle, 03. duben 2016 12:52
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (4. 4. 2016 - 10. 4. 2016), foto: pixabay.com

Nejen o víkendu se v metropoli pobavíte. V prvním dubnovém týdnu si vyberou milovníci čerstvých potravin a řemeslných výrobků, filmových trháků, módy i dobrého jídla. Na své návštěvníky čekají také výstavy ve Staroměstské radnici a trojské botanické zahradě, Světový den zdraví v Nuselské radnici, veletrhy pro rodinu i volný čas či první ročník festivalu „mini“.Praha fotografická 2016

4. 4. – 30. 4. 2016

Praha z webu pixabay.com Všichni příznivci fotografie jsou srdečně zváni na slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, předání cen a zahájení výstavy 20. ročníku Cena Praha fotografická. Událost se koná v pondělí 4. dubna v 17.30 hod. ve Staroměstské radnici v Praze. Na kytaru zde vystoupí Jan - Matěj Rak. Do konce dubna pak budou moci zájemci obdivovat soutěžní přehlídku fotografií o Praze.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Staroměstská radnice – Křížová chodba, Rytířský sál, Staroměstské náměstí 1, Praha 1 - Staré MěstoFarmářské, řemeslné a sousedské trhy Prahy 1

4. 4. – 29. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Farmářský trh na náměstí Republiky je nejen místem nákupů, ale také místem setkávání, ochutnávání a chvilek příjemného zastavení. Kromě tradiční nabídky ovoce a zeleniny od domácích pěstitelů a potravin od malovýrobců si můžete vybrat také produkty rukodělné výroby (kůže, dřevovýroba, tkalcovství, paličkování, drátenické výrobky…). Nezmeškejte letošní první trh, který začíná již v pondělí 4. dubna.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náměstí Republiky, Praha 1 - Nové MěstoLehkost motýlích křídel

5. 4. – 8. 5. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Ani v letošním roce nebude chybět v trojské botanické zahradě oblíbená výstava motýlů. Pestrobarevné druhy lákají každoročně tisíce návštěvníků. A není se čemu divit. Kdo by si nechal ujít takovou podívanou, kterou je proměna nevzhledné kukly v krásného motýla. Tropičtí motýli s různobarevným zbarvením přicestují ještě jako kukly z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. V tropickém prostředí skleníku Fata Morgana se tak budou opět prohánět nejrůznější druhy motýlů. Těšte se na třepotající křídla!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Botanická zahrada hl. m. Prahy, skleník Fata Morgana, Trojská 800/196, Praha 7 – TrojaSvětový den zdraví

6. 4. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 4 Světový den zdraví každoročně všem připomíná, že by neustále měli budovat a zlepšovat svou kvalitu života. K této příležitosti proběhne ve středu 6. dubna na Nuselské radnici akce, jejíž program bude zaměřen na správnou výživu, zdraví prospěšné pohybové aktivity, samovyšetření varlat, zrakový barvocit a ostrost, měření skrytého tuku v těle, samovyšetření prsu, správné čistění zubů nebo odvykání kouření. Na akci srdečně zve zástupkyně starosty pro sociální oblast Iva Kotvová.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Nuselská radnice, Táborská 30, Praha 4Dětský festival mini

6. 4. – 10. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com První ročník festivalu představí nejžhavější novinky i generacemi ověřené ikony. Nabídne hračky, nábytek, oblečení, publikace a další doplňky pro děti i jejich rodiče vybrané od českých designérů a firem a z obchodů působících na domácím trhu. Pestrou nabídku doplní nabitý doprovodný program pro děti všech věkových kategorií, který pořadatelky sestavily z tvůrčích a hracích dílen, módní přehlídky a divadelních představení. Po dobu festivalu bude rodičům k dispozici dětský koutek s hlídáním.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Villa Pellé, Pelléova 10, Praha 6Módní přehlídka Neviditelné výstavy

7. 4. 2016

Foto z webu www.nrpraha.cz Neviditelná výstava se v prostorách Novoměstské radnice snaží ukázat reálný svět nevidomých, ale také možnost, jak jim pomoci a porozumět. V rámci výstavy se ve čtvrtek 7. dubna uskuteční netradiční výstava šatů Marks and Spencer s nevidomými modely a modelkami, kterou uvádí i zpívá Markéta Martiníková. Hostem bude patronka výstavy Jitka Boho s manželem. Ke zpříjemnění celého zážitku zahraje Neviditelný Band složený z průvodců výstavy. Vstup je zdarma!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Novoměstská radnice – Neviditelná výstava, Karlovo nám. 23/1, Praha 2Veletrh FOR FAMILY

7. 4. – 10. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com PVA EXPO PRAHA je nejmodernějším a největším veletržním areálem v hlavním městě. Multifunkční prostory nabízí využití nejen pro pořádání veletrhů, ale také výstav, konferencí, sportovních akcí, koncertů, divadelních představení nebo firemních večírků. Od čtvrtka 7. dubna do neděle 10. dubna 2016 zde mohou návštěvníci navštívit veletrh FOR FAMILY, což je soubor veletrhů pro rodinu i volný čas. Každý návštěvník si přijde na své, ať už na 12. veletrhu potřeb pro děti FOR KIDS, 6. veletrhu chovatelských potřeb pro domácí zvířata FOR PETS, 10. veletrhu pro plnohodnotný aktivní život FOR SENIOR či 5. prodejní výstavě cestovního ruchu FOR TRAVEL.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 - LetňanyDny evropského filmu

7. 4. – 14. 4. 2016

Foto z filmu Šermíř z webu www.eurofilmfest.cz Dny evropského filmu každoročně divákům nabízí nejzajímavější snímky současné evropské kinematografie. 23. ročník zahájí finsko-estonský film Šermíř (The Fencer) režiséra Klause Härö. Nebude chybět ani tradiční sekce K věci, zaměřená na aktuální téma migrace či LUX Film Prize, představující tři finalisty filmové ceny Evropského parlamentu LUX. Doprovodný program festivalu pak nabídne spojení filmového a kulinářského zážitku ve speciální sekci Film Flavour a mnoho dalšího.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaKulinářské dny

8. 4. – 9. 4. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Na náměstí Jiřího z Poděbrad se představí vybrané restaurace doplněné o rybí speciality české i zahraniční kuchyně. Součástí akce budou i trhy s ovocem, zeleninou, masem, uzeninami, pečivem a dalším zbožím, nebudou chybět živá kapela a dětská zóna s různými workshopy. Na nejmenší čeká dětská kuchyňka, kde si budou moci sami uvařit vlastní pochoutky. Přijďte ochutnat rozmanité delikatesy středomořské, italské, budapešťské či francouzské kuchyně i thajské speciality a přitom se příjemně pobavit!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Náměstí Jiřího z Poděbrad, Praha 3 - Vinohrady


(ewe)