Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden 7.3. - 11.3.2016
Neděle, 06. březen 2016 19:21
Praha, foto Jakub_Hruska, Pixabay

Už máte program na tento týden? Konají se hned dva filmové festivaly, veletrh pracovních příležitostí Jobs Expo a jazykový a vzdělávací veletrh Lingua Show, zajímavá cestovatelská přednáška v ZOO, koncert Pán prstenů v Obecním domě nebo výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana v Troji.Festival Jeden svět

7. - 16.3.2016

Na dvě hlavní témata, která pálí Evropu, se zaměří 18. ročník festivalu Jeden svět. Prostřednictvím dokumentárních filmů i debat představí velmi komplexně problém migrace – od útěku z válečné zóny, přes čekání na azyl až po integraci. Současné dění na Ukrajině festival ukáže z ukrajinské i ruské strany konfliktu; očima vojáků, obyčejných lidí i pozůstalých. Festival v Praze potrvá od 7. do 16. března 2016.


Internetové stránky: www.jedensvet.cz

Místo konání: PrahaCestovatelská přednáška v pražské ZOO, Adriena Vyzulová – Hrdá Etiopie

úterý 8.3.2016

Logo Zoo Praha, zdroj zoopraha.czÚterní podvečery patří v zoo exotickým dálkám. Ve Vzdělávacím centru u hlavního vchodu probíhá cyklus přednášek, který představuje úžasné kouty světa, jimiž vás provedou ostřílení cestovatelé. V úterý 8. března přednáší poznáte jednu z nejautentičtějších zemí Afriky. Amharský sever s legendami opředenou tisíciletou historií, skalní kostely v Lalibele a Tigray, Archa úmluvy v Axumu, svátky Timkat jako vystřižené ze Starého zákona. Nejdivočejší kmeny údolí řeky Omo, útoční Mursi se samopaly a talířky ve rtech, Hamer odění v kozích kůžích, rituál dospívání Skok na býka. Dechberoucí scenérie hor Simien a Bale, endemické druhy pavián dželada, vlček etiopský. Pekelná proláklina Danakil, sopečné jezero Erta Ale, sirné prameny Dadol, solná jezera a velbloudí karavany.


Internetové stránky: www.zoopraha.cz

Místo konání: ZOO Praha, Praha 8 - TrojaFestival otrlého diváka 2016

8. - 13.3.2016

Festival otrlého diváka 2016 Dvanáctý ročník Festivalu otrlého diváka promění pražské kino Aero v Epidemiologické centrum. Nákaze, tématu letošního ročníku, budou diváci spolu s dramaturgy přehlídky čelit pomocí 17 nejpůsobivějších, nejsměšnějších, nejzapadlejších i nejbizarnějších filmů z kategorie hororů, extrémů, akčňáků, krváků, campů, béček, céček i péček. Hlavní část každým rokem populárnějšího festivalu se odehraje od 8. do 13. března tradičně v žižkovském kině Aero. Festival pak v ozvěnách dorazí v pátek 18. března také do brněnského kina Scala.


Internetové stránky: www.otrlydivak.cz

Internetové stránky: www.kinoaero.cz

Místo konání: Kino Aero, Biskupcova 31, Praha 3 - ŽižkovPán prstenů - koncert

středa 9.3.2016

Pán prstenů - koncert v Obecním domě, Praha 1Symfonický orchestr hlavního města uvádí výběr skladeb z koncertu Richarda Wagnera Prsten Nibelungův a Howarda Shorea Pán Prstenů. Začátek koncertu v 19,30, konec koncertu ve 21.20 hod.


Internetové stránky: www.obecnidum.cz

Internetové stránky: www.fok.cz

Místo konání: Smetanova síň, Obecní dům, Praha 1Veletrh Jobs Expo

10. - 11.3.2016

eletrh Jobs Expo Mezinárodní veletrh pracovních příležitostí JOBS EXPO 2016. Veletrh JOBS EXPO osloví během pouhých dvou dnů tisíce uchazečů o práci, jednotlivé vystavující firmy mají možnost nejen kvalitního výběru, ale též seriozní propagace své značky a představení se jako dobrého a solidního zaměstnavatele. Každoročně probíhají během veletrhu desítky zajímavých přednášek a workshopů. Nezbytnou součástí veletrhu JOBS EXPO je pestrý doprovodný program. Návštěvníci si budou moci bezplatně také vyzkoušet s odborníky na slovo vzatými například pracovní pohovory, správné sepsání svého životopisu, motivačního dopisu, naučí se vypočítat si čistou mzdu, dostanou rady jak nenaletět při podpisu pracovní smlouvy či jak vyjednávat o platu a benefitech, ověří si, jestli zvládnou pohovor v cizím jazyce.


Internetové stránky: www.jobsexpo.cz

Místo konání: Výstaviště Praha, Výstaviště 67, Praha HolešoviceVeletrh Lingua Show

10. - 11.3.2016

Veletrh Lingua ShowLINGUA SHOW je jediný mezinárodní jazykový a vzdělávací veletrh, který zprostředkovává maximum důležitých informací v oblasti jazykového vzdělávání a celoživotního vzděláván. Novinky o studiu v ČR a zahraničí, jazykových kurzech, mezinárodních výměnných programech, vzdělávacích a rekvalifikačních kurzech, zahraničních pracovních příležitostech pro zlepšení cizích jazyků či nových trendech v celoživotním vzdělávání, rozšíření svých znalostí, vědomostí a oblasti osobních zájmů.


Internetové stránky: www.linguashow.cz

Místo konání: Výstaviště Praha, Výstaviště 67, Praha HolešoviceVýstava orchidejí v Botanické zahradě

4. - 20.3.2016

Výstava orchidejí v Botanické zahraděDo skleníku Fata Morgana se po roce vrací úspěšná výstava orchidejí. Výstava nese jméno Orchideje - královny opylovacích triků. Aby přilákaly své opylovače, vytvořily si orchideje pozoruhodné adaptace, jak dosáhnout svého. Novinkou výstavy budou zajímavé a neotřelé vazby tropických rostlin a orchidejí od žáků 3. ročníku České zahradnické akademie Mělník. Součástí výstavy bude i prodej orchidejí a poradna, jak rostliny pěstovat. 9 - 18 hodin.


Internetové stránky: www.botanicka.cz

Místo konání: Botanická zahrada hl. m. Prahy, Trojská 800/196, Praha 7 – TrojaÚvodní foto v článku: Jakub_Hruska, Pixabay(zem)