Praha.cz

 
Pozvánka na vánoční odpoledne s Národním divadlem
Pátek, 18. prosinec 2015 08:15
Pozvánka na vánoční odpoledne s Národním divadlem

Piazzeta Národního divadla bude dnes odpoledne patřit mladým umělcům z dětských domovů, kteří se postarají o bohatý kulturní program. Národní divadlo se opět spojilo s charitativní organizací dejme šanci dětem, o. p. s., která se právě jim snaží usnadnit vstup do života. Před posledním adventním víkendem se tak o vánoční atmosféru postarají herci, zpěváci i tanečníci, zkrátka umělci napříč soubory, kteří se stejně jako v loňském roce sejdou pro dobrou věc.


Piazzetu Národního divadla zdobí vánoční strom, a tak už sváteční atmosféře nic nechybí. Kulturní program bude probíhat dnes 18. prosince od 15 do 18 hodin. Diváci se mohou těšit na řadu vystoupení, mezi kterými bude folklorní soubor Kaštánek, mladé zpěvačky Zuzana Holovská a Tereza Obalilová z dětského domova Tachov, tanečníci z dětského domova Plzeň a mnozí další.


Návštěvníci si budou moci zakoupit perníčky, které během odpoledne ozdobí umělci ze souborů Národního divadla. Svou účast potvrdili: Lucie Juřičková, Igor Orozovič, Magdaléna Borová, Lucie Žáčková, Jana Pidrmannová, Filip Kaňkovský, Radúz Mácha, Lucie Polišenská, Tereza Vilišová, Pavlína Štorková, sólisté opery Andrea Kalivodová a Zdeněk Plech.


Balet Národního divadla zde zase uspořádá od 16 hodin autogramiádu autorů a svých předních sólistů, kteří jsou tvářemi Kalendáře na rok 2016. Účast přislíbili: Francesco Scarpato (sólista), Giovanni Rotolo (sólista), Karel Audy (první sólista), Zuzana Šimáková (sólistka a autorka choreografických kompozic), Alina Nanu (první sólistka) nebo Pavel Hejný (fotograf).


Zúčastnit se nemohou pouze tanečníci souboru Laterny magiky, který je s legendární inscenací „Kouzelný cirkus“ stále na zájezdu v Řecku, a do Prahy se vrací až těsně před Vánocemi.


K vánoční atmosféře patří i dobré jídlo a pití, o které nebude nouze. Stejně tak budou k dispozici vánoční přáníčka a drobné dárkové předměty, které se budou hodit těm, kteří nechali nákupy na poslední chvíli. Výtěžek z charitativního Vánočního odpoledne s Národním divadlem bude již podruhé patřit organizaci Dejme šanci dětem, o. p. s., která pomáhá dětem a mládeži z dětských domovů k lepšímu startu do života. Během svého čtyřletého působení už podpořila víc než 2 500 dětí. V současnosti spolupracuje se 32 dětskými domovy napříč celou republikou, a v jejich projektech je zařazeno kolem 250 dětí.


Do 23. prosince 2015 je v prodeji také Vánoční předplatné, a to buď online, nebo v hlavní pokladně Národního divadla. Pro velký úspěch bylo přidáno 5 nových předplatitelských skupin, včetně skupiny s divácky nejúspěšnějšími inscenacemi „Audience u královny“ s Ivou Janžurovou či „V rytmu swingu buší srdce mé“ v režii Ondřeje Havelky.


Foto a zdroj: Národní divadlo

(ewe)