Praha.cz

 
Víkendový program v pražské zoo
Pátek, 04. prosinec 2015 14:22
Víkendový program v pražské zoo

V pražské zoo je na tento víkend připraven bohatý program. Zítra se v ní ukáže, kdo byl v uplynulém roce hodný a kdo zlobil. Program zde zahájí příchod Mikuláše v doprovodu čerta a anděla, kteří sečtou veškeré prohřešky zlobivých a odmění dobré chování hodných dětí i dospělých. V neděli pak proběhne pravidelné setkání sponzorů spojené s předáváním cen Richard za nejvýznamnější sponzorské počiny uplynulého roku.


Na sobotu 5. prosince je v Zoo Praha ohlášena významná návštěva. Dorazí tam Mikuláš, čert a anděl! Od 10 do 15 hodin budou procházet areálem a posvítí si na všechny hříšníky, kteří budou mít co dočinění s čertem. Jediné, co je může před ním ochránit, je jakákoliv básnička či písnička. A nezapomene se ani na ty hodné. Mikuláš s andělem je odmění malým dárkem.


Neděle 6. prosince se ponese ve znamení Setkání sponzorů, adoptivních rodičů zvířat a přátel Zoo Praha, které proběhne od 11 hodin. Hlavním bodem programu bude tradiční předávání cen Richard, které letos osobně předá herec Václav Postránecký. Slavnostnímu zahájení bude od 10:45 předcházet vystoupení kapely Richard před restaurací Oceán. Samotné udílení ceny pro nejvýznamnější sponzory roku 2015 pak proběhne v 11:20. Ceny, které nesou jméno oblíbeného gorilího samce Richarda, jsou vyrobeny z českého křišťálu dle sádrového odlitku skutečné gorilí tlapy pro tři kategorie:


  • Divoký Richard - pro ocenění nápaditosti a vtipu sponzorského počinu
  • Malý Richard - určený pro děti a školy
  • Velký Richard - pro firemní sféru

Součástí programu bude od 11:35 také slavnostní vyhlášení a předání cen od Zoo Praha a společnosti Canon vítězům fotosoutěže Happy Mondays za rok 2015.


Od 13 hodin se mohou návštěvníci těšit na další unikátní akci, kterou je mimořádné krmení sedmi varanů komodských. Kurátor plazů Petr Velenský nainstaluje do expozice v pavilonu Indonéská džungle maso, na kterém si pak varani budou moci pochutnávat až do večera.


Foto a zdroj: Zoo Praha, foto od Petra Hamerníka

(ewe)