Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Diwali, svátek světel v Zoo Praha
Diwali, svátek světel v Zoo Praha
Pátek, 24. říjen 2014 17:51
Diwali, svátek světel v Zoo Praha

Už dnes od 18 hodin si můžete dopřát nevšední pohled na zoologickou zahradu plnou světelných efektů při speciální prohlídce. Začíná zde Diwali, hinduistický svátek světel, který bude v sobotu pokračovat lampionovým průvodem a v neděli další večerní prohlídkou s průvodcem.

Co je Diwali? V hinduistickém kalendáři, který svátky opravdu nešetří, je to ten nejveselejší festival, velká světelná show, kdy jsou během několika nocí všichni bezstarostně šťastní a průvody veselých lidí plní noční ulice. Patři k němu nepřetržitá řada ohňostrojů i dalších světel. Olejové lampičky v současné Indii vystřídala záplava světel elektrických.


Původ svátku je v legendě o Rámovi, kterému na cestu z exilu domů svítil celou noc nespočet světel. Z našeho pohledu svátek Diwali trochu připomíná Vánoce, protože kromě množství světla ho charakterizují i sladkosti, které si Indové navzájem posílají, a nechybí ani speciální pohlednice a přání.


Zoo Praha nám tuto exotickou tradici přiblíží hned ve třech následujících dnech. V pátek je to první speciální prohlídka s průvodcem. V sobotu 25. října následuje velká akce – lampionový průvod, kterého se můžete zúčastnit i vy! Průvod vyjde v 18.30 hodin od hlavního vchodu a zamíří do Údolí slonů, kde na účastníky čeká ohnivá show. V neděli 26. října se zopakuje stejná večerní prohlídka jako v pátek.


Prohlídky začínají vždy od 18.00 a 18.30 hodin. Cena noční prohlídky činí pro dospělé 250 korun, pro děti méně, za ně zaplatíte 160 korun. V ceně je kromě výkladu průvodce zahrnut také vstup do Zoo Praha. Jen nezapomeňte, že čtyřnozí kamarádi se večerní akce zúčastnit nemohou, pejska budete muset nechat doma. Kapacita prohlídek je omezená a tak se musíte předem objednat na telefonním čísle 296 112 230 nebo na e-mailové adrese  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Úvodní foto: Foto: Tomáš Adamec, Zoo Praha

(zmk)Diwali, svátek světel v Zoo Praha