Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Letiště Praha získalo prestižní ocenění World Routes marketing Award
Letiště Praha získalo prestižní ocenění World Routes marketing Award
Sobota, 26. září 2015 06:17
Letiště Praha získalo prestižní ocenění World Routes marketing Award

Letiště Václava Havla Praha obstálo ve světové konkurenci letišť a na mezinárodní konferenci World Routes, která se konala od 19. do 22. září v jihoafrickém Durbanu, obsadilo první místo v kategorii letišť odbavujících 4 až 20 milionů cestujících ročně. V jeho historii se tak jedná o první vítězství na celosvětové úrovni.


Na největším světovém setkání leteckých dopravců a letišť ocenili zástupci aerolinek vzájemné spolupráce při rozvoji leteckých spojení a v oblasti marketingové podpory. Do užší nominace na ocenění v dané kategorii vedle Letiště Václava Havla Praha soutěžila také evropská letiště Budapešť, Athény, Kolin-Bonn a americký Austin.


Aerolinky při hlasování posuzovaly schopnost letišť realizovat jejich požadavky v rámci každodenní spolupráce, způsob, jakým přistupují k budování vzájemných vztahů či poskytování dat, ale i nabízené pobídkové programy. V neposlední řadě hodnotili marketingové kampaně a komunikační a prezentační aktivity letišť vůči obchodním partnerům a veřejnosti. Letiště Praha v celosvětové konkurenci obstálo vůbec poprvé, nicméně již v předchozích čtyřech letech se vždy dostalo do užší nominace pro regionální ceny v Evropě.


Cena World Routes Marketing Award je od roku 1997 každoročně udělována výhradně zástupci leteckých společností a je rozdělena do pěti kategorií – čtyři kategorie reflektují velikost letiště a počet odbavených cestujících a samostatná kategorie pro ocenění nejlepší destinační marketingové kampaně.


World Routes Development Forum, největší mezinárodní událost letecké dopravy, se letos konalo po jednadvacáté a poprvé na africkém kontinentu. Jedná se o platformu pro všechny, kdo rozhodují o rozvoji letectví, tj. letecké společnosti, letiště, turistické organizace apod. V rámci fóra se plánuje rozvoj služeb v leteckém odvětví i nová letecká spojení. Více je možné najít na stránkách www.routesonline.com.


Foto a zdroj: Letiště Václava Havla Praha

(ewe)Letiště Praha získalo prestižní ocenění World Routes marketing Award