Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Nejatraktivnější památkou je pro turisty Pražský hrad
Nejatraktivnější památkou je pro turisty Pražský hrad
Čtvrtek, 23. duben 2015 12:28
Nejatraktivnější památkou je pro turisty Pražský hrad

Každý den se v Praze pohybuje velké množství domácích i zahraničních turistů, kteří vyráží obdivovat pražské památky i další kulturní a společenské akce. Avšak nejatraktivnější pražskou památkou zůstává stále Pražský hrad, na který v loňském roce zavítalo více než šest milionů návštěvníků. Pozadu nejsou ani pražské věže a rozhledny či nejúspěšnější akce loňského roku Signal festival.„Statistika návštěvnosti pražských památek a kulturních akcí se týká hlavně míst a událostí, na které se platí vstupné. Odhady například uvádějí, že po Karlově mostě projde ve vysoké sezoně až 35 tisíc lidí za den. Pražský hrad sice navštíví 6 milionů turistů, ale zhruba jen třetina jich zaplatí vstup do tamních expozic. Turistům však chceme předkládat i jiné tváře Prahy, než které znají z bedekrů. Letos proto upozorňujeme na možnosti aktivního poznávání města, domácím hostům chceme zase představit Prahu filmovou,“ informovala tisková mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová.


Statistika návštěvnosti za rok 2014


Na pražské věže a rozhledny vystoupal zhruba každý šestý turista. 231 tisíc turistů navštívilo novou expozici v Národním technickém muzeu a o sedm tisíc platících víc obdivovalo Království železnic. Více než 500 tisíc turistů, kteří zavítali do objektů pod správou Židovského muzea, se zajímalo o bohatou židovskou minulost hlavního města. I zvířatům z pražské zoologické zahrady návštěvníci Prahy projevili pozornost. Její bránou jich prošlo přibližně 1 382 000 a o půl milionu více lidí se pak vyvezlo lanovkou na Petřín.


K nejnavštěvovanější výstavě v loňském roce patřila expozice Tim Burton a jeho svět v Domě u Kamenného zvonu, na kterou bylo prodáno přes sto tisíc vstupenek. Nejúspěšnější společensko-kulturní akcí byl neodmyslitelně Signal festival, který přilákal světelnou projekcí do ulic 463 tisíc diváků. Svou návštěvnost získali i zimní sporty. V Olympijském parku na Letné bruslilo, lyžovalo či fandilo skoro 400 tisíc lidí.


Foto: pixabay.com

Zdroj: Prague City Tourism

(ewe)Nejatraktivnější památkou je pro turisty Pražský hrad