Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Po Vltavě pluje nová vyhlídková loď Bohemia Rhapsody
Po Vltavě pluje nová vyhlídková loď Bohemia Rhapsody
Úterý, 12. květen 2015 12:30
Po Vltavě pluje nová vyhlídková loď Bohemia Rhapsody

Plavbu lodí po Vltavě se současným poznáváním krás Prahy si můžete vychutnat na nejnovější a nejmodernější lodi Bohemia Rhapsody vyrobené v německých loděnicích. V minulém týdnu proběhl v přístavišti na Kampě její křest. Pražská paroplavební společnost si ji nadělila jako dárek ke 150. výročí založení Pražské paroplavby a současně s lodí Grand Bohemia tak obohatila pražskou flotilu.


„Tento křest je dobrou zprávou o modernizaci lodí na Vltavě a o nahrazování zastaralého lodního parku moderními a ekologickými plavidly, což Městská část Praha 1 a její obyvatelé velmi vítají,“ prohlásil starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.


„Sesterská loď Grand Bohemia má tak famózní úspěch, že jsme zájem o ni nedokázali někdy uspokojit, a proto jsme se jí rozhodli pořídit větší a ještě ´vymazlenější´ sestru,“ řekl výkonný ředitel Pražské paroplavební společnosti Štěpán Rusňák a dodal: „Je vidět, že i v lodní dopravě se dokážou prosadit nejvyšší kvalita a komfort.“


Bohemia Rhapsody Bohemia Rhapsody, dlouhá téměř 45 metrů, nebude jen sloužit k vyhlídkovým plavbám, ale bude ji možné pronajmout pro firemní i soukromé akce. Na její palubu, s odtahovací prosklenou střechou a zvýšenou kormidelnou, se pohodlně vejde až 220 cestujících. Postavena byla stejně jako sesterská loď Grand Bohemia v německém Derbenu, v loděnici Bolle. Stavba, která trvala sedm měsíců, probíhala podle vlastního projektu, který Pražská paroplavba vylepšila a modifikovala pro místní podmínky. Vyhlídková loď splňuje nejpřísnější evropské normy, je prakticky bezhlučná a produkuje naprosté minimum emisí. Cestujícím poskytne maximální bezpečnost, komfort a dokonalý výhled na pražská panoramata.


Pražská paroplavební společnost byla založena v roce 1865 Františkem Dittrichem a je také jednou z nejstarších fungujících českých firem. Je součástí holdingu Evropská vodní doprava, největšího lodního dopravce v České republice, zahrnujícího osobní i nákladní dopravu. Spojená flotila Pražské paroplavební společnosti a Prague Boats disponuje téměř třemi desítkami lodí včetně památkově chráněných historických parníků Vyšehrad a Vltava.


Foto: Pražská paroplavební společnost

Zdroj: praha.eu

(ewe)Po Vltavě pluje nová vyhlídková loď Bohemia Rhapsody