Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Bezpečnostní akce Defender
Bezpečnostní akce Defender
Neděle, 17. duben 2016 12:22
Bezpečnostní akce Defender

Policisté a kriminalisté ze čtvrtého pražského policejního obvodu provedli od čtvrtečního odpoledne do sobotního rána bezpečnostní akci zaměřenou na pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách, odcizených vozidlech, kradených věcech, na problematiku ilegální migrace osob, na trestnou činnost na úseku drog a zbraní, ale i na celkové snížení nápadu trestné činnosti.


Policisté se během kontrol zaměřili nejen na sběrny surovin, ubytovny, bary, restaurace, večerky, ale i na objekty, kde se zdržují lidé bez domova a narkomané. Pátrali po hledaných a pohřešovaných osobách, ale také kontrolovali zákaz prodeje alkoholu nezletilým.


V pátek večer pak proběhla velká dopravně bezpečnostní akce, při které byla uzavřena ulice 5. května v obou směrech. Při ní se policisté zaměřili také na kontrolu dodržování zákazu jízdy pod vlivem alkoholu či drog. Nechyběla samozřejmě ani kontrola dodržování i ostatních ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.


Bezpečnostní akce se zúčastnilo více než sto policistů spolu se strážníky Městské policie, pracovníky Celní správy, vojáky AČR a pracovníky Magistrátu hlavního města Prahy.


Zkontrolováno bylo celkem 1773 osob, 1078 vozidel, 126 živnostenských provozoven, 29 sběren, 22 „squatů“, 13 bazarů a 8 ubytovacích zařízení. Při akci byly zjištěny celkem 2 trestné činy související s jízdou pod vlivem alkoholu, kdy jeden z řidičů nadýchal 1,8 promile alkoholu v dechu. Další dva řidiči sedli za volant pod vlivem drog a 7 jich mělo pozitivní dechovou zkoušku do výše jednoho promile alkoholu v dechu, tedy v přestupkové rovině. Celkem se podařilo zjistit 112 přestupků, za které policisté uložili pokuty ve výši přes třicet tisíc korun. Kontrole neuniklo ani 127 vozidel taxi a vypátrány byly i 4 hledané osoby. U dvou vozidel bylo zjištěno podezření na zásah do výrobního čísla karoserie, proto byla vozidla zajištěna a nyní se bude zkoumat, zdali nejsou kradená.


Foto: pixabay.com

Zdroj: www.policie.cz

(ewe)Bezpečnostní akce Defender