Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy České dráhy opět otevírají cyklopůjčovny v železničních stanicích – jednu v Praze a šest dalších ve středních Čechách
České dráhy opět otevírají cyklopůjčovny v železničních stanicích – jednu v Praze a šest dalších ve středních Čechách
Sobota, 26. březen 2016 14:51
Cyklistika, foto Pixabay

Po zimní přestávce České dráhy znovu otevřou oblíbené cyklopůjčovny v železničních stanicích – jednu v Praze a šest dalších ve středních Čechách. V provozu budou od 23. března do 31. října konkrétně ve stanicích Praha-Smíchov, Kolín, Kutná Hora město, Lysá nad Labem, Poděbrady, Nymburk hl.n. a Neratovice. S vypůjčenými koly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí nebo Českého krasu, a to bez starostí při přepravě kol na místa výletů.


V půjčovnách v Praze a ve Středočeském kraji je k dispozici celkem přes osmdesát kol. Ve stanici Praha-Smíchov si můžou cykloturisté zarezervovat patnáct krosových kol, osm horských, dvě dětská kola a nově také dvě elektrokola. V šesti stanicích od Neratovic po Kutnou Horu je rozmístěno celkem 46 krosových kol. K dispozici tu navíc budou i dětská kola (po dvou kusech ve stanicích Kolín, Kutná Hora město a Lysá nad Labem) a v nabídce nadále zůstávají dvě elektrokola v Kolíně.

Cyklistika, foto PixabayCyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V loňském roce, kdy byly poprvé otevřeny v celkem sedmi stanicích v Praze a Středočeském kraji, využilo tuto službu celkem 911 zákazníků, nejvíce ve stanicích Praha-Smíchov (536 výpůjček), Poděbrady (125 výpůjček) a Nymburk hl.n. (93 výpůjček). Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 63 půjčovnách, v dalších 34 stanicích pak po předchozí objednávce. Kola je kromě těchto celkem 97 půjčoven možné vrátit v dalších pěti stanicích. Vloni si po celé republice vypůjčilo drážní kola celkem 5 540 zákazníků, nejvíce v Jihočeském kraji (1 871 výpůjček), v Praze a okolí a také v Jihomoravském kraji (837 výpůjček).

Vyrazit na výlet s kolem vypůjčeným od ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a ve vybraných stanicích využít bezplatné úschovy. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Více informací naleznete na stránce www.ceskedrahy.cz/tiskove-centrum/tiskove-zpravy/-26341Zdroj: České dráhy
Foto: Pixabay.com(zem)České dráhy opět otevírají cyklopůjčovny v železničních stanicích – jednu v Praze a šest dalších ve středních Čechách