Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Čtyři „kouzelníci“ okradli pumpaře
Čtyři „kouzelníci“ okradli pumpaře
Sobota, 24. leden 2015 13:52
Čtyři „kouzelníci“ okradli pumpaře

Prap. Bc. Iveta Martínková zveřejnila včera na webu PČR tiskovou zprávu, v níž policie žádá veřejnost o spolupráci při identifikaci čtveřice mužů, kteří v Praze – Kyjích okradli pumpaře. Podle záběrů, které je možné shlédnout na videu na webu PČR, by se čtveřice mužů z fleku uživila i ve varieté. Jen je škoda, že svůj talent využívají ke krádežím. Svým číslem totiž během placení nenápadně okradli obsluhu benzinové čerpací stanice.


Foto pachatelů z kamery na čerpací staniciPolicisté místního oddělení v Kyjích již od poloviny ledna prověřují případ krádeže finanční hotovosti na benzince v Českobrodské ulici. Tam večer krátce před půl jedenáctou přišla čtveřice mužů s malým chlapcem. Jeden z nich nejprve předstíral zájem o koupi tří kusů motorových olejů, které chtěl zaplatit pětiseteurovou bankovkou. Nato obsluha odvětila, že může vracet pouze v českých korunách, s čímž zákazník souhlasil. Když mu ale pumpař za olej vrátil české peníze, začal je v ruce přepočítávat a přitom nepozorovaně, avšak přímo před očima obsluhy, sroloval dvě bankovky v hodnotě sedm tisíc, které si ponechal ve své dlani. Zbytek peněz obsluze vrátil s tím, že si koupi olejů rozmyslel a chce zpět svá eura. Tento zákazník poté společně s dalšíma dvěma kumpány z benzinky odešel do vozidla, kde čekali na posledního z nich. Ten totiž ještě chvíli odváděl pozornost pumpaře tím, že na prodejní pult naházel velké množství čokoládových tyčinek, aby si prodavač nestihl hotovost přepočítat. Poté oznámil, že si musí do vozidla dojít pro peníze, se kterými už se ale nevrátil.


Uvnitř benzinky se naštěstí nachází kamerový systém, který kvalitně zachytil jak samotné kouzelnické číslo, tak i podobu mága a jeho kompliců. Muži jsou nyní podezřelí z přečinu krádeže ve spolupachatelství, za což jim v případě dopadení a odsouzení hrozí až dvouleté vězení.


Vzhledem ke zručnosti a dobré spolupráci všech podezřelých policisté pracují s verzí, že tito mohou stejnou trestnou činnost provozovat nejen v Praze, ale na celém území naší republiky. Proto apelujeme na občany, aby v případě takovýchto podezřelých transakcí byli maximálně obezřetní. Zároveň také žádáme veřejnost, aby jakékoliv informace k totožnosti, pohybu, či pobytu mužů na videu volala na tísňovou linku 158, nebo kteroukoliv policejní služebnu.


Foto a zdroj: Web PČR, TZ Čtyři „kouzelníci“ okradli pumpaře

pchj

Čtyři „kouzelníci“ okradli pumpaře