Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Evropské hlavní město sportu 2016 má své ambasadory
Evropské hlavní město sportu 2016 má své ambasadory
Čtvrtek, 09. červen 2016 13:06
Evropské hlavní město sportu 2016 má své ambasadory

Praha pro letošní rok získala titul Evropské hlavní město sportu, což se projevilo v rozšířené podpoře programů v oblasti sportu a tělovýchovy. Oproti roku 2015 přibylo například 32 sportovních akcí s mezinárodním významem. Více je i akcí nesoutěžních, které podporují zájem obyvatel Prahy o sport, tělovýchovu, zdravý životní styl a aktivní trávení volného času. Nyní má Praha i své sportovní ambasadory.Na Staroměstské radnici se sešly sportovní hvězdy, které se staly ambasadory projektu Evropské hlavní město sportu 2016. Do aktivní podpory sportování v Praze se zapojily například stříbrné medailistky z mistrovství Evropy, beachvolejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová, nebo fotbalový reprezentant Pavel Kadeřábek. Dalšími ambasadory, které budeme vídat na vybraných sportovních akcích, jsou šermíř Jiří Beran, rychlostní kanoista Martin Fuksa, hokejista Tomáš Hertl, tyčkař Štěpán Janáček, karatista Karel Kesl, squashista Jan Koukal, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, baseballista Jakub Sládek, golfistka Klára Spilková, koulař Tomáš Staněk a další.


„Hlavním cílem titulu Evropské hlavní město sportu je představit Prahu jako metropoli, která nabízí široké možnosti pro sportování a inspiruje Pražany, aby svůj volný čas trávili aktivně. S tím má také pomoci řada sportovních osobností, jejichž kariéra je s Prahou neodmyslitelně spjata,“ řekl na setkání Petr Dolínek, náměstek primátorky zodpovědný za oblast dopravy a sportu, a pokračoval: „Letošní rok není jen o podpoře velkých a tradičních sportovních akcí, ale především o významných investicích do budování sportovní infrastruktury, rekonstrukce sportovišť, podpory sportovních klubů a organizací a každodenního sportování na území Prahy pro všechny věkové generace. V letošním roce jsme vyčlenili historicky nejvyšší částku na podporu sportu z rozpočtu hlavního města. Celkem se jedná o více než 500 milionů korun pro více než 1500 projektů.“


Sportovní ambasadoři reprezentují široké spektrum sportovních odvětví a aktivně se zapojí do komunikačních aktivit a zúčastní se řady akcí a soutěží. „Praha mi jako sportovci dala hodně. Od malička jsem hrál ve Spartě, takže jsem veškeré tréninky a zápasy absolvoval v Praze. Prostřednictvím sportu mi Praha dala kamarády, se kterými jsem v kontaktu po celý život a se kterými trávím spoustu času,“ komentuje svůj vztah ke sportu a Praze například fotbalista Pavel Kadeřábek.


V rámci titulu Evropské hlavní město sportu 2016 bylo přímo rozděleno 28 910 000 korun pro 340 projektů. Mezi nejvýznamnější akce patřila i Čokoládová tretra 2016, které se zúčastnil světový rekordman ve sprintech Usain Bolt. V rámci Celoměstských programů podpory sportu a tělovýchovy pro tento rok přišlo 1215 žádostí a mezi úspěšné projekty bude celkem rozděleno přes 517 milionů korun.


Zdroj a úvodní foto: praha.eu

(zmk)Evropské hlavní město sportu 2016 má své ambasadory