Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Hudební vagon rozezní v červnu pražské metro
Hudební vagon rozezní v červnu pražské metro
Neděle, 05. červen 2016 11:43
Hudební vagon rozezní v červnu pražské metro

Poslední červnový víkend rozezní Prahu dva největší hudební festivaly METRONOME a United Islands of Prague. Okusit trochu atmosféry mohou zájemci již nyní. V průběhu tří červnových víkendů se vybraný vagon pražského metra promění v hudební scénu a přinese nejen ochutnávku z programu obou festivalů, ale i performance všech, kteří si v metru chtějí zahrát.


„Ještě než přijdou lidé za hudbou na METRONOME festival a United Islands of Prague, chceme část hudebního programu obou festivalů dostat my k nim a zároveň dát možnost všem si v metru zahrát,“ vysvětlil organizátor festivalů David Gaydečka.


První koncert pořádají organizátoři ve spolupráci s pražským magistrátem a Dopravním podnikem hl. m. Prahy dnes (5. června) od 19 hodin v prostředním vagonu metra linky A. Vagon se tak promění v koncertní síň a vesmírnou loď zároveň. Zazní v něm melodie kultovních sci-fi snímků Star Wars, Vesmírná Odysea či Star Track v podání Pražského filmového orchestru.


„Vždycky jsem prosazoval, aby se městská hromadná doprava přiblížila cestujícím. Je mi sympatické, že pořadatelé tak velké akce přišli s nápadem hudebního vagonu a během červnových víkendů zpestří lidem cestu metrem,“ uvedl náměstek primátorky a radní pro dopravu a sport Petr Dolínek.


V průběhu dalších dvou víkendů nabídne hudební vagon příležitost pro každého. V sobotu a neděli vždy od 19 do 22 hodin budou moci hudebníci zahrát v prostředním vagonu linky A všem cestujícím a zpestřit jim tak cestu metrem. Vše pak vyvrcholí největším hudebním víkendem v Praze 25. a 26. června, kdy se festivaly METRONOME a United Islands of Prague uskuteční.


Foto: DPP

Zdroj: metronomefestival.cz

(ewe)Hudební vagon rozezní v červnu pražské metro