Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Na lince A funguje stále vagón lásky, konají se tam i různé aktivity
Na lince A funguje stále vagón lásky, konají se tam i různé aktivity
Pátek, 11. červenec 2014 18:29
Vagón lásky

Také po dobu prázdnin bude denně jezdit na trase A speciální vagon metra. Jedná se vždy o prostřední vůz soupravy, který pro seznámení a komunikaci cestujících vyčlenil dopravní podnik. Nově je uvnitř ozvláštněn speciální grafikou a lidé se v něm můžou zapojit do různých aktivit.


Vagón lásky stále funguje„Novinkou jsou i aktivity, které probíhají každou sobotu, zatím stále ještě v testovacím režimu,“ popisuje Aneta Řehková z dopravního podniku. Vývoj celého projektu se nyní podle ní odvíjí především od reakcí a zájmu ze strany cestujících. „Podle zájmu cestujících budeme aktivity přizpůsobovat a budeme je také průběžně vyhodnocovat,“ dodala Řehková.


Lidé se podle průzkumu seznamují v metru často


Zájem o projekt si dopravní podnik ověřil i v anketě na svém webu. Z jejích výsledků vyplynulo, že až osmdesát procent cestujících si myslí, že seznámit se v metru je skutečně možné. Třetina respondentů v anketě dokonce uvedla, že se již v metru skutečně seznámila a vzešlo z toho přátelství či láska. Projekt vagonu, kde si mohou cestující povídat, bavit se nebo se třeba i seznamovat, byl spuštěn loni v listopadu.


Foto: metro.cz

(rez)Na lince A funguje stále vagón lásky, konají se tam i různé aktivity