Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Na Zbraslavi byla otevřena nová část cyklostezky, brzy povede až do Vraného nad Vltavou
Na Zbraslavi byla otevřena nová část cyklostezky, brzy povede až do Vraného nad Vltavou
Neděle, 21. září 2014 13:07
Cyklostezka Praha Zbraslav - Jarov, foto Kryštof Wagner

Ve čtvrtek 18. září 2014 byla slavnostně otevřena cyklostezka, vedoucí z Prahy 5 - Zbraslavi do Jarova. Tato nová část cyklostezky vede po pravém břehu Vltavy a napojuje se na páteřní cyklostrasu A2 ze Zbraslavi do Modřan. Z Jarova by měla být cyklostezka prodloužena ještě letos až do Vraného nad Vltavou.


Cyklostezka Praha Zbraslav - Jarov, foto Kryštof WagnerCelková délka 1. a 3. etapy této cyklostezky je 2,615 kilometru. Cyklostezku tvoří dvoupruhová obousměrná komunikace s šířkou 3 metry a asfaltovým povrchem, který ocení nejen cyklisté, ale také chodci a bruslaři. Výstavba obou etap probíhala v období od března do srpna 2014 a najdeme zde i drobné mostky, opěrné stěny nebo zábranu proti přecházení komunikace obojživelníky. (Zdroj www.praha.eu, foto Kryštof Wagner)

Slavnostně otevřena cyklostezka, vedoucí z Prahy 5 -   Zbraslavi do Jarova. Slavnostního otevření cyklostezky ze Zbraslavi do Jarova se zúčastnil náměstek primátora Jiří Nouza, ředitel Technické správy komunikací hl. m. Prahy Ladislav Pivec a starosta Městské části Praha – Zbraslav Aleš Háněl. Zdroj: PRAHA.EU, foto Oskar ExnerSlavnostního otevření cyklostezky ze Zbraslavi do Jarova se zúčastnil náměstek primátora Jiří Nouza, ředitel Technické správy komunikací hl. m. Prahy Ladislav Pivec a starosta Městské části Praha – Zbraslav Aleš Háněl.

Část cyklostezky ale dostavěna není a cyklisté tak musejí poněkud nepohodlně použít pěšinu, která spojuje oba konce cyklostezky.

Cyklostezka Praha Zbraslav - Jarov, foto Kryštof Wagner„Je škoda, že chybí 2. etapa o délce 507 metrů, která může být dostavěna po vyřešení majetkoprávních vztahů, přesněji restitucí. V současné době je v tomto úseku pěšina, která oba nové úseky (1. a 3. etapu) spojuje,“ upozornil náměstek Jiří Nouza. (Zdroj www.praha.eu, foto z otevření cyklostezky Oskar Exner, foto nedostavěné cyklostezky Kryštof Wagner)


Fotogalerie z výstavby nové části cyklostezky Zbraslav - Jarov zde:
Výstavba cyklostezky Zbraslav - Jarov, Zbraslav.info

Prodloužení cyklostezky z Jarova do Vraného nad Vltavou


Prodloužení cyklostezky z Jarova do Vraného nad Vltavou, foto Barbora Žemličková, Zbraslav.infoO prodloužení cyklostezky z Jarova do Vraného nad Vltavou informuje obec Vrané n.Vltavou v aktualitách na svém obecním webu: "Práce na cyklostezce finišují. V příštím týdnu začnou pokládat asfalt a stavba začne dodělávat terénní úpravy. V místě u přívozu bude podél řeky namontováno zábradlí. V druhé polovině směrem na Jarov zábradlí nebude, tam bude cyklistu od řeky oddělovat gabionová stěna. U přívozu budou osazeny dopravní značky, které cyklistu zastaví dopravní značkou „stop“ a řidič jedoucí po silnici bude mít přednost, protože pojede po hlavní komunikaci. Stavbu začneme přebírat v pondělí 29. 9. 2014, termín kolaudace je předběžně naplánován na čtvrtek 2. 10. 2014. Snad vše dobře dopadne a vše proběhne podle plánu. Plánujeme slavnostní otevření, o kterém vás budeme s předstihem informovat." (Zdroj: www.vranenadvltavou.cz)

Fotogalerie z výstavby cyklostezky do Vraného nad Vltavou zde: www.vranenadvltavou.cz

Mapa nové cyklostezky ze Zbraslavi do Vraného nad Vltavou


Mapa: cyklostezka, vedoucí z Prahy 5 -  Zbraslavi do Vraného nad Vltavou. Zdroj: Praha.eu


Nová část cyklostezky ze Zbraslavi do Jarova ale není jediný letošní cyklistický počin v Praze a okolí - byla také dostavěna a otevřena lávka přes Vltavu u Lahovic a Komořan a nově je také otevřen cyklostezka v Klecanech u Prahy.

Nově otevřená lávka přes Vltavu u Lahovic a Komořan


Nově otevřená cyklolávka přes Vltavu u Lahovic a Komořan, foto Barbora Žemličková, Zbraslav.infoV sobotu 12.dubna dopoledne byla u Zbraslavi, slavnostně otevřena cyklolávka přes Vltavu. Lávka je zavěšená pod mostem Pražského okruhu u Zbraslavi a spojila Lahovice a Prahu 12 a páteřní cyklostezky A1 a A2, vedoucí po obou březích Vltavy. Otevření se zúčastnili i členové zbraslavského Veteran bicycle Clubu v dobovém oblečení a na historických kolech se projeli po nové cyklolávce.

Celková délka lávky je 225 m, délka rampy v Komořanech je 170 metrů, délka rampy u Lahovic je 250 metrů. Šířka mostu a ramp je 3,5 metru a výška mostu nad terénem je až 18,5 metru. (Zdroj a foto www.zbraslav.info)

Fotogalerie z otevření cyklolávky přes Vltavu u Lahovic a Komořan:
Otevření lahovické lávky pod estakádou přes Vltavu 12.4.2014

Nově otevřená je také od července cyklostezka v Klecanech u Prahy


Cyklostezka, která se napojuje na trasu pražského okruhu A50 (cyklistická trasa č. 8100), je v provozu od 17. července v Klecanech u Prahy. Cyklostezka se zpevněným povrchem o šířce až 3,5 metru měří téměř dva kilometry a propojuje náměstí Třebízského s přívozem přes řeku Vltavu v Klecánkách. Určena je pro cyklisty, chodce, inline bruslaře i pro výlety s kočárky či na koloběžce.

Napojuje se na trasu Pražského okruhu A50 a na dálkovou stezku Praha - Drážďany. Na výstavbu získalo město Klecany dotaci z Regionálního operačního programu Střední Čechy ve výši přibližně 5,4 milionu korun. Celkem stavba stála zhruba 6,7 milionu korun. (Zdroj praha.eu)

Odkazy


Praha cyklistická, Praha.eu

Prahou na kole, PrahouNaKole.cz

Pražské cyklostezky, prazskecyklostezky.cz

Pro cyklisty, portál tsk-praha.cz


(zem)Na Zbraslavi byla otevřena nová část cyklostezky, brzy povede až do Vraného nad Vltavou