Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Národní divadlo připravilo na Nové scéně unikátní divadelní představení s kapelou The Tap Tap
Národní divadlo připravilo na Nové scéně unikátní divadelní představení s kapelou The Tap Tap
Neděle, 24. duben 2016 06:55
Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři) The Tap Tap, Národní divadlo

Nefňuka je unikátní divadelní představení, které nenajdete nikde jinde na světě. V představení jsou maximálně zapojeni herci a muzikanti s různými handicapy. Čtyři elektrické vozíky členů Tap Tapu slouží jako motory k pohybům loutek a scénickým dějům. Právě způsob, jakým jsou kulisy a loutky rozpohybovány, je světově unikátní. Diváci se mohou těšit na premiéru představení dnes, v neděli 24. dubna 2016 od 19:00 na Nové scéně Národního divadla.Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři) se na Nové scéně Národního divadla dočká osmi repríz a dále s ním The Tap Tap budou cestovat po celé ČR i do zahraničí.

Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři) The Tap Tap, Národní divadloČlenové kapely The Tap Tap se v chystaném představení postarají nejen o živý hudební doprovod, ale ztvárňují dokonce některé drobnější i větší role. Jedná se tedy o jedinečný projekt, v němž jsou maximálně angažováni herci a muzikanti s různými handicapy. Světový unikát činí z představení i nápad, na který Šimon Ornest přišel s výtvarníkem Janem Augustou. „Jde o zapojení elektrických vozíků členů The Tap Tap do pohybu kulis a loutek. Využijeme tak jejich kompenzační pomůcky jako silné stroje, které jejich majitelé budou obsluhovat stejně, jako když se na nich v běžném životě pohybují.“

Hra se zpěvy Nefňuka vznikla podle knihy Jesus Betz francouzských autorů Freda Bernarda a Francoise Roca. Autorem scénáře je Jiří Ornest, který společně s Jakubem Macečkem hru i režíruje. Hudbu složil Jaroslav Svoboda (kapela Traband), scénu a loutky navrhnul Petr Matásek.

"O knížce Jesus Betz jsem se dozvěděl zhruba před 5 lety od skvělého herce a komika Tondy Novotného a okamžitě mne zaujala. Příběh vypráví o klukovi s těžkým postižením, který je nesmírně odvážný a chytrý. Díky tomu překoná spoustu překážek a zažije spoustu dobrodružství. Nakonec dosáhne velkého úspěchu, šťastně se zamiluje a stane se ředitelem vlastního cirkusu. Cílem představení je ukázat, že opravdu prohrává jen ten, kdo všechno vzdává předem,“ říká Šimon Ornest, kapelník skupiny The Tap Tap.

Na výrobě speciálních kulis a loutek spolupracují The Tap Tap s Východočeským divadlem v Pardubicích a loutkářem Miroslavem Trejtnarem.

Nefňuka (aneb podivuhodná dobrodružství Kristla Špána na souši i na moři) The Tap Tap, Národní divadloKapela The Tap Tap vybrala na realizaci Nefňuky prostřednictvím rowdfundingového portálu Hithit více než jeden milion korun. Na podporu unikátního divadelního představení přispělo větší či menší částkou přes 700 lidí. Kampaň neváhalo svými videi podpořit i mnoho známých osobností jako je například Dan Bárta, Klára Výtisková, Jiří Mádl, Xind-X, Matěj Ruppert, Jan Kraus či Petr Čtvrtníček. Díky vybrané částce, která překročila původně plánovanou o více než 100 %, mohou The Tap Tap vytvořit nejen speciální divadelní scénu, kulisy a loutky, ale zejména může vzniknout skladná cestovní varianta představení, se kterou bude možné vycestovat i do zahraničí.

Více informací a nákupu vstupenek zde: www.narodni-divadlo.cz.Zdroj: Národní divadlo
Foto: Národní divadlo, Facebook(zem)Národní divadlo připravilo na Nové scéně unikátní divadelní představení s kapelou The Tap Tap