Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Nemocnice Na Bulovce zlepšuje systém práce a tím i komfort pro pacienty
Nemocnice Na Bulovce zlepšuje systém práce a tím i komfort pro pacienty
Čtvrtek, 25. září 2014 18:06
Nemocnice Na Bulovce zlepšuje systém práce a tím i komfort pro pacienty

Tiskový mluvčí Nemocnice Na Bulovce Martin Šalek informoval média o tom, že nemocnice začala do svých příjmových ambulancí instalovat vyvolávací systém. Počítá se s tím, že toto moderní zařízení výrazně zvýší komfort čekajících pacientů. Začalo se na Dermatovenerologické klinice, kde je pět velkoformátových obrazovek již umístěných a do konce týdne začne jejich ostrý provoz.
Jak tedy nový systém funguje?


Ilustrační fotoPacient, který přijde do nemocnice a není objednán na konkrétní dobu, si po příchodu do čekárny vytiskne čekací lístek na zařízení, které je označeno. Poté může v klidu čekat a nemusí stát v řadě u recepce. Tam jde teprve tehdy, až se na obrazovce objeví jeho číslo. V průběhu čekání jsou pacientovi prostřednictvím velkoformátové obrazovky poskytovány důležité a praktické informace z nemocnice formou běžícího textu v dolní části obrazovky nebo formou videa či fotografií v hlavním poli obrazovky.


Vyvolávací systém tedy především šetří čas pacientů při čekání ve frontě u recepce. Zároveň jim umožňuje lépe odhadnout, kdy přijdou na řadu. Nezanedbatelným efektem je také zpříjemnění čekací doby.


Vyvolávací systém na Dermatovenerologické klinice je sice první vlaštovkou v Nemocnici Na Bulovcem rozhodně ale není vlaštovkou poslední. V následujících týdnech nemocnice plánuje umístit vyvolávací systémy do Ústavu radiační onkologie na mamografii a sonografii, na oční oddělení, gynekologicko-porodnickou kliniku, ortopedii k magnetické rezonanci a CT a na dětskou chirurgii. V dlouhodobém horizontu je cílem osazení všech oddělení v nemocnici touto technologií.
Foto: Nemocnice Na Bulovce – tisková zpráva, Martin Šalek

pchjNemocnice Na Bulovce zlepšuje systém práce a tím i komfort pro pacienty