Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Pozvánka - Velikonoce v Národopisném muzeu Národního muzea v sobotu 26. března
Pozvánka - Velikonoce v Národopisném muzeu Národního muzea v sobotu 26. března
Sobota, 26. březen 2016 11:44
Velikonoce v Národopisném muzeu Národního muzea, foto: Národní muzeum Praha

Národní muzeum zve rodiny s dětmi tuto sobotu 26. března 2016 od 13 do 17 hodin na oslavu Velikonoc v Národopisném muzeu. Bohatý program odhalí, jaké tradice a zvyky jsou spojené s Velikonocemi, proč se barví vajíčka a pletou pomlázky. Návštěvníci si budou moci v tradičních dílnách vyzkoušet různé techniky zdobení kraslic, uplést pomlázku či vyrobit figurky velikonočních zvířátek a originální přání. Po celé odpoledne budou probíhat prohlídky výstavy Venkov, která přenese návštěvníky přímo do původní venkovské domácnosti s atmosférou Velikonoc. Program doplní řemeslníci, kteří předvedou svoje umění.


PROGRAM (13.00–17.00 hod.):

Zdobení kraslic
Na žádném svátečním stole nesmí chybět typická velikonoční ozdoba – kraslice. Návštěvníci si vyzkouší ozdobit vajíčka slámovou nebo škrábanou metodou.

Pletení pomlázek
Nejznámější velikonoční tradicí je šlehání žen a dívek ručně vyrobenou pomlázkou. Pověst praví, že dívky mají být na Velikonoce vyšlehány, aby zůstaly celý rok zdravé. Zájemci si budou moci uplést pomlázku, kterou si odnesou domů, aby ji mohli o Velikonočním pondělí vyzkoušet.

Ozdobné Velikonoce
K Velikonocům neodmyslitelně patří ozdoby zkrášlující celý dům. Pro malé i velké bude připravena výtvarná dílnička, ve které si vytvoří originální velikonoční ozdoby.

Zasaď si jaro
Svátky jara jsou typické svou barevností, symbolikou nového života a růstu. Pro návštěvníky bude připraven jarní dárek – zasadí si vlastní bylinku, která jim nejenom zkrášlí domovy, ale poslouží i k ochucení pokrmů.

Vstupné je v ceně běžné vstupenky do muzea. Více informací naleznete na www.nm.cz.

Národopisné muzeum Národního muzea
Letohrádek Kinských
Kinského zahrada 98, 150 00 Praha 5

Spojení: Tramvaj č. 6, 9, 12, 20, zastávka Švandovo divadlo, autobus č.176, stanice Kobrova

Kontakt: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , 257 214 806

Zdroj a foto: Národní muzeum Praha
(zem)Pozvánka - Velikonoce v Národopisném muzeu Národního muzea v sobotu 26. března