Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Praha 3 vydala unikátní publikaci o hřištích
Praha 3 vydala unikátní publikaci o hřištích
Pátek, 15. duben 2016 19:41
Praha 3 vydala unikátní publikaci o hřištích

Na území třetí městské části je v současnosti 44 veřejně přístupných hřišť s nejrůznějším vybavením. Detailně se s nimi můžete seznámit v publikaci Dětská hřiště městské části Praha 3. A pozor, není to jen informace pro maminky s dětmi! Na hřištích se mohou vyřádit i dospělí, pokud je baví ping pong, posilování nebo kolektivní míčové sporty.Pokud často řešíte, kam vyrazit s dětmi na skluzavku, prolejzačku, pískoviště, tobogán, houpačku, nebo jak si zacvičit pod širým nebem, najdete aktuální informace v nové publikaci o hřištích na Praze 3. Všechna hřiště jsou pečlivě fotograficky zdokumentována a doplněna strukturovaným popisem, co každá lokalita nabízí. Součástí přehledu jsou kromě 41 hřišť spravovaných městskou částí a Sportovním a rekreačním areálem Pražačka i tři hřiště na Vítkově, která jsou ve správě Magistrátu hl. města Prahy.


Každé hřiště nabízí specifické možnosti vyžití nejenom pro děti, ale i pro dospělé. Na některých místech najdete také posilovací lavičky, pingpongové stoly, hřiště na míčové hry nebo běžeckou dráhu. Zcela ojedinělou zábavu nabízí diskgolfové hřiště Krejcárek, kde si zájemci v rozlehlém parku mohou procvičit svoje dovednosti s létajícím talířem.


„Je naším přáním, aby publikace, která se Vám nyní dostává do ruky, se stala Vaším průvodcem a poskytla Vám o hřištích ucelené a užitečné informace. Pokud Vám bude pomocí při volbě tras a cílů Vašich vycházek a aktivit, bude možno říci, že splnila svůj účel,“ uvádí publikaci starostka Vladislava Hujová a zdůrazňuje tak její účel i význam.


V přehledu nechybí ani Dopravní hřiště Jilmová, kde si děti mohou vyzkoušet, jak se správně chovat při jízdě na kole, tříkolce, bruslích a koloběžce v dopravní špičce. Pro snadnou orientaci slouží čtenářům i úvodní mapa, kde jsou vyznačena všechna hřiště na Praze 3.


Publikace Dětská hřiště městské části Praha 3 vyšla v nákladu 1000 výtisků a 400 jich bylo distribuováno do všech základních a mateřských škol z Prahy 3 k volnému využití. Školská zařízení tak získala pomůcku pro motivaci děti ke zdravému trávení volného času a k bezpečnému rozvoji fyzických schopností na zdravém vzduchu. Knížka je zdarma k dostání v Informačním centru Praha 3 (Milešovská ulice č. 1), v Kulturním centru Vozovna (Za Žižkovskou vozovnou č. 18) nebo po telefonické domluvě na oddělení správy zeleně OTSMI (Olšanská 7, vchod z ulice Pitterovy). Navíc si ji můžete stáhnout zde na stránkách Prahy 3.


Zdroj a úvodní foto: praha3.cz

(zmk)Praha 3 vydala unikátní publikaci o hřištích