Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Pražská muzejní noc se blíží! Připravte se na ni včas!
Pražská muzejní noc se blíží! Připravte se na ni včas!
Úterý, 17. květen 2016 12:34
Pražská muzejní noc se blíží! Připravte se na ni včas!

Oblíbená kulturní akce propagující činnost muzeí a galerií se pomalu blíží. Letošní 13. ročník Pražské muzejní noci připadá na sobotu 11. června 2016. Všichni příznivci nočního maratonu po pražských muzeích si mohou naplánovat svou trasu již nyní, a to přehledně z pohodlí domova, díky webovým stránkám 13. Pražské muzejní noci.


Prozkoumat kulturní dědictví metropole trochu v jiném světle se naskýtá návštěvníkům již od roku 2004. V netradičním nočním čase se letos do Pražské muzejní noci zapojí 52 muzeí, galerií a dalších institucí v 80 objektech. Mezi letošní nováčky patří Český rozhlas, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze – historické sídlo Karolinum.


Zapojená muzea i letos chystají bohatý doprovodný program, ve kterém nebudou chybět komentované prohlídky, koncerty, filmové projekce, divadelní představení, přednášky, workshopy, výtvarné dílny a mnoho dalších akcí. Muzea myslí i na nejmenší návštěvníky, pro které připravila řadu zajímavých aktivit.


Na webových stránkách www.prazskamuzejninoc.cz, které nabízí informace o zapojených objektech a jejich programu, si každý může vytvořit svůj vlastní program Pražské muzejní noci prostřednictvím aplikace Moje noc. Záložka Muzea a galerie 2016 zase umožňuje návštěvníkům vytvořit si přehled preferovaných muzeí přímo v rámci prohlížení seznamu zapojených objektů.


Webové stránky jsou dostupné také v mobilní verzi na adrese m.prazskamuzejninoc.cz.


Novinky a zajímavosti ze zákulisí akce je možné sledovat na Facebooku Pražské muzejní noci www.facebook.com/prazskamuzejninoc.


Foto a zdroj: Národní muzeum, www.nm.cz

(ewe)Pražská muzejní noc se blíží! Připravte se na ni včas!