Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Přijďte fandit na Memoriál Josefa Odložila
Přijďte fandit na Memoriál Josefa Odložila
Sobota, 04. červen 2016 07:05
Přijďte fandit na Memoriál Josefa Odložila

V pondělí 6. června uvidíte na pražském stadionu Juliska současnou světovou atletickou špičku. Memoriál Josefa Odložila patří mezi nejvýznamnější sportovní akce tohoto roku, a protože je Praha letos nositelem titulu Evropské hlavní město sportu, má nad memoriálem záštitu primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová.Plný název galapředstavení současné světové atletické špičky zní 23. ročník Memoriálu Josefa Odložila EAA Premium Meeting. Ozdobou akce budou taková jména, jako Pavel Maslák, Barbora Špotáková, Jakub Holuša, Petr Svoboda, Jan Kudlička, Ladislav Prášil, Lenka Masná a další.


A bude opravdu komu fandit. Hlavní program zahrnuje hned dvanáct disciplín, přičemž ve čtyřech budou soupeřit ženy a v osmi výkvět mužských atletů. Největším lákadlem a tradičním vrcholem sportovního svátku bude opět běh na 1500 metrů mužů, ve kterém Josef Odložil v roce 1964 získal stříbrnou olympijskou medaili v Tokiu.


Hlavní program sice začíná až v 17 hodin, ale už předtím budete mít na Memoriálu Josefa Odložila komu fandit. V 13.20 hodin začínají závody nejlepších žáků České republiky O pohár primátora hlavního města Prahy. Na ně v 15.20 hodin naváže národní závod Dukla mítink, během kterého proběhne i tradiční závod veteránů v disciplíně atleta, jehož jméno sportovní akce nese, v běhu na 1500 metrů.


Na podporu sportu myslí i Dopravní podnik hlavního města Prahy, a tak bude v den závodů posílena autobusová linka číslo 131 ze stanice metra Hradčanská na místo konání, do stanice Juliska. Pokud se rozhodnete přijít povzbudit atletické špičky i začátečníky, počítejte s tím, že můžete také zvítězit. Sice ne v atletické disciplíně, ale při slosování vstupenek můžete vyhrát tablet! Vstupenka je zdarma a obdržíte ji při vstupu na stadion Juliska, nebo si ji stáhnete na stránkách www.memorial-odlozil.cz. Součástí vstupenky je slosovatelný kupon, a pokud jej vyplníte a odevzdáte na stadionu, budete zařazeni do losování o tablety. Losování proběhne přímo na stadionu ve 20 hodin.


Zdroj a úvodní foto: praha.eu

(zmk)Přijďte fandit na Memoriál Josefa Odložila