Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Příprava na Letní shakespearovské slavnosti vrcholí, letošní premiéru má Večer tříkrálový
Příprava na Letní shakespearovské slavnosti vrcholí, letošní premiéru má Večer tříkrálový
Pátek, 03. červen 2016 07:17

Pražský hrad a Malá Strana opět v létě ožijí divadlem - již tradiční divadelní festival Letní shakespearovské slavnosti se letos koná od 28. června do 3. září, v Praze již tradičně v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu a na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.Letošní premiérou festivalu je představení Večer tříkrálový aneb cokoliv chcete. Kromě této premiéry nabídne festival ještě šest her a tři večery věnované památce Williama Shakespeara.

Program Letních shakespearovských slavností totiž ovlivní i letošní významné výročí – 400 let od smrti Williama Shakespeara, této události budou věnovány celkem tři večery. „Významné jubileum si připomíná celý svět a také my jsme do našeho programu zařadili projekt věnovaný zmíněnému výročí. Přípravy jsou v plném proudu, na dvou večerech nazvaných Pocta Shakespearovi spolupracujeme s profesorem Martinem Hilským, ve třetím samostatném večeru pak Prague Shakespeare Company představí svou plenérovou verzi Richarda III. v angličtině,“ říká ředitel Slavností Michal Rychlý.

Na programu Letních shakesperovských slavností ale budou i další úspěšné a oblíbené hry: loňské zpracování shakespearovské tragédie Romeo a Julie (režie SKUTR) s výbornými Terezou Voříškovou a Janem Sklenářem, komedie Mnoho povyku pro nic (režie Jiří Menzel) s Petrou Horváthovou, Václavem Jílkem, Petrem Čtvrtníčkem nebo Leošem Nohou. Nebude chybět oblíbený Sen noci svatojánské (režie SKUTR) s Vandou Hybnerovou a Davidem Prachařem a samozřejmě absolutní stálice, která je na repertoáru Letních shakespearovských slavností nepřetržitě od roku 2009, Veselé paničky windsorské (režie Jiří Menzel) s Bolkem Polívkou, Simonou Stašovou a Evou Režnarovou. Na konec srpna se pak chystá na Letní scéně Hudební a taneční fakulty AMU na Malostranském náměstí výjimečné představení, které vzbudilo svou premiérou v loňském roce obrovské nadšení u bratislavského publika, tragédii Othello (režie Michal Vajdička) s Jozefem Vajdou v roli Othella, Veronikou Kubařovou jako Desdemonou a Ľubošem Kostelným v roli Jaga.

Vstupenky na pražská představení jsou v prodeji na stránce www.shakespeare.cz/cz/vstupenky-2016/5 a v síti Ticketportal. Představení začínají obvykle ve 20:30 a cena vstupenek je od 290,- Kč. Více informací o letošním programu, repertoáru, cenách vstupenek a možných slevách naleznete na stránkách Letních shakesperovských slavností www.shakespeare.cz.

Zdroj a foto: Letní shakespearovské slavnosti

(zem)Příprava na Letní shakespearovské slavnosti vrcholí, letošní premiéru má Večer tříkrálový