Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Řada autobusů bude od 1. května jezdit jinak
Řada autobusů bude od 1. května jezdit jinak
Pátek, 29. duben 2016 06:48
Řada autobusů bude od 1. května jezdit jinak

První Máj přinese kromě mileneckých polibků na Petříně i trvalé změny na autobusových linkách Pražské integrované dopravy. K těm nejvýraznějším bude patřit změna tras autobusových linek na Jihozápadním Městě, přečíslování příměstských autobusů v části jejich trasy mezi Vypichem a Stodůlkami a také prodloužení autobusové linky 172 z Velké Chuchle na Smíchov.Cestování mezi Vypichem a Stodůlkami se zjednoduší


Úprava v provozu autobusových linek 179, 301 a 352 umožní cestujícím na území Prahy v úseku Vypich – Luka i ve směru Luka nastupovat do všech autobusů všemi dveřmi. Prvním opatřením je přečíslování stávající autobusové linky 179 na 174. Dosavadní trasa linky 174 z Velké Ohrady do Nových Butovic bude propojena v Nových Butovicích se spoji linky 137 pod číslem 137. Druhé opatření se týká příměstských autobusových linek 301 a 352, které pojedou ve směru do Prahy stejně jako dnes, pouze budou formálně ukončeny v zastávce Luka, v níž dojde ke změně jejich čísla na městskou linku 174. Jako linka 174 budou všechny jejich spoje pokračovat přes Nemocnici Motol na Vypich. Mezi zastávkami Luka, Nemocnice Motol a Vypich bude tedy v provozu pouze městská linka 174, která pojede stejně často jako dosavadní svazek linek 179+301+352. Navrhované řešení přinese urychlení odbavování cestujících na pražských zastávkách mezi Vypichem a zastávkou Luka, povede k vyšší spokojenosti cestujících i řidičů, zpřehlední linkové vedení a zjednoduší orientaci v jízdních řádech.


Úpravy na městských linkách 137 a 149


Na základě připomínek cestujících k nepřehlednému trasování a pásmování linky 137 (část spojů vždy jen v části trasy) bude stávající linka 137 vždy v pracovních dnech cca od 6 do 20 hodin v intervalu 30 minut od Nových Butovic vedena nově po trase dnešní linky 174 na Velkou Ohradu. Zrušený úsek linky 137 od Nových Butovic na Bavorskou nahradí celodenně a celotýdenně prodloužená linka 149, která v současnosti na Nových Butovicích ve směru od Jinonic končí.


Vyřešení obslužnosti Velké Chuchle


Od 4. ledna bylo zrušeno zajíždění linky 244 do Velké Chuchle kvůli zákazu odbočení vozidel delších než 9 metrů ve směru od Radotína přes železniční přejezd do Velké Chuchle a zpět. Výsledkem dosavadních intenzivních jednání je prodloužení autobusové linky 172 na Smíchovské nádraží a úplné zrušení zajíždění linky 244 do Velké Chuchle, tedy přes železniční přejezd.


Přehledný a úplný souhrn nejvýznamnějších změn jednotlivých linek k 1. květnu včetně mapek najdete zde.


Zdroj, úvodní foto: praha.eu, wikimedia.org, ŠJů

(zmk)Řada autobusů bude od 1. května jezdit jinak