Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Regionální den Pražské integrované dopravy
Regionální den Pražské integrované dopravy
Pátek, 15. duben 2016 06:47
Regionální den Pražské integrované dopravy

Na sobotu je pro Pražany i Středočechy připravena typická rodinná zábava, pro kterou ROPID chystá atraktivní historická vozidla. Na železniční lince Praha – Milovice budou za běžné jízdné pendlovat elektrické soupravy řady 451, tzv. „pantografy“ a také historická souprava patrových vozů tažená elektrickými lokomotivami „Bobina“.Cílem historické jízdy bude zábavně-naučný Park Mirakulum, do kterého z milovického nádraží dovezou cestující pro změnu historické autobusy dopravce OAD Kolín. Park právě zítra zahajuje letošní sezónu a tak hned první víkend můžete vyzkoušet novinky, jako je lanové centrum v korunách stromů, nové lesní město, stovky metrů podzemních chodeb, přidaná obří trampolína nebo tubingová dráha. Návštěvníci na ploše více než deseti hektarů najdou v nadcházející sezóně nejen nové atrakce a herní prvky, ale rovněž rozšířené občerstvení, zeleň a množství dalších překvapení.


Sobota bude velkolepě pojatým Rodinným dnem s Tankodromem, který naplní pestrý program s ukázkami vojenské techniky nebo bitevní strategie. Na Tankodrom se z parku dopravíte po stylové úzkokolejné parní železnici. Návštěvníci zde uvidí tankové bitvy, jízdy na bojových vozidlech, přehlídku vojenské techniky, lety helikoptérou a mnoho dalších atrakcí, které najdete v podrobném programu na www.mirakulum.cz.


Lákavý je i živý program v Parku Mirakulum. Tokhi and the Groove Army dá možnost intenzivně pocítit energii bubnů, zažít ji, naladit se na ní a zejména se ji naučit více vnímat. Dětské publikum se určitě aktivně a s velkou radostí zapojí do vystoupení kouzelníka Navara, jehož komické scény se střídají s efektními triky a kvalitními žonglérskými kousky.


Zdroj, úvodní foto: ropid.cz, wikimedia.org, PatrikPaprika

(zmk)Regionální den Pražské integrované dopravy