Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy V Praze je k vidění nejrozsáhlejší prezentace českého sklářství a bižuterie
V Praze je k vidění nejrozsáhlejší prezentace českého sklářství a bižuterie
Neděle, 05. červen 2016 06:37
V Praze je k vidění nejrozsáhlejší prezentace českého sklářství a bižuterie

Sklo a bižuterie patřily od nepaměti k ikonám, které se staly produktem své země a proslavily zručnost českých sklářských mistrů po celém světě. Nyní jejich práci může obdivovat široká veřejnost, a to v pražském Toskánském paláci. Na ploše 1000 metrů čtverečních mohou až do konce srpna návštěvníci obdivovat interaktivní výstavu skla a skleněné bižuterie „CONCERTO GLASSICO“ .


CONCERTO_GLASICO_2016 Nejrozsáhlejší prezentace českého sklářství a bižuterie, která se poprvé konala v roce 2014, se účastní přední sklářské a bižuterní firmy, sklářské školy a výtvarníci. Nejedná se však jen o pouhou výstavu! Její součástí je také předvádění živé sklářské práce, jako foukání skla u sklářské pece, rytí a broušení skla, foukání skleněných figurek, vinutí lampových perlí, malování vánočních ozdob, nebo výroba Tiffany vitráží.


Svou zručnost a míru fantazie si mohou vyzkoušet i samotní návštěvníci, pro které jsou připraveny kreativní dílny pod dohledem odborníků. Nechybí ani skleněná muzika Vetrachord či interaktivní audiovizuální programy. Zájemci si mohou vyzdobit i svůj domov, kdy si v prodejně výstavy mohou vybrat z široké nabídky skla a skleněné bižuterie.


Výstava se v letošním roce stane na dobu tří měsíců jednou z nejvýznamnějších společenských a kulturních událostí nejen v Praze, ale i v celé republice. Její součástí je také výstava fotografií Miroslava Vojtěchovského „Sklářské rozhovory“ a expozice „České sklo v době Karla IV.“ , která je věnovaná historickému sklu z té doby a současně je oslavou 700 let od narození význačného panovníka a císaře Karla IV.


Výstavu CONCERTO GLASSICO, kterou pořádá spolek Českého umění skla ve spolupráci s hlavními partnery, kterými jsou Ministerstvo zahraničních věcí ČR, Magistrát hl. m. Prahy a Nadace ČEZ, je možné zhlédnout v prostorách Toskánského paláce (na nádvoří, v barokní konírně a v sále Jana Masaryka) od 3. června do 28. srpna 2016, a to od 9 do 18 hodin. Vstup je pro všechny návštěvníky zdarma.


Foto: pixabay.com

Zdroj: czechartofglass.com

(ewe)V Praze je k vidění nejrozsáhlejší prezentace českého sklářství a bižuterie