Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Zákaz provozu osobního přepravníku Segway v Praze
Zákaz provozu osobního přepravníku Segway v Praze
Čtvrtek, 02. červen 2016 06:27
Zákaz provozu osobního přepravníku Segway v Praze

Náměstek pražské primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek předložil Radě hl. m. Prahy záměr na vymezení míst na území metropole, kde bude provozování osobního přepravníku - tzv. Segway – zakázáno. Městská rada s tímto záměrem, který náměstek primátorky předložil na základě novely zákona o provozu na pozemních komunikacích, na svém zasedání 31. května 2016 souhlasila.


„Jsem rád, že magistrát vyslyšel Prahu 1 a další městské části. Lidé, kteří nebydlí, nebo se nepohybují často v centru, si možná ani neuvědomují, jak velký problém Segway představují,“ uvedl radní hlavního města Prahy Daniel Hodek.


Jak jsme již v polovině května informovali, návrh obsahoval několik variant, na jakém území by byl zákaz uplatněn. Jednou z variant bylo vymezení té části Prahy, kam je zákaz vjezdu aut nad 3,5 tuny, případně zákaz vjezdu aut nad 6 tun. Další uvažovanou možností bylo vytvoření speciálního seznamu ulic a lokalit, kde by byl provoz Segway zakázán.


Zvítězila však varianta se zákazem provozu Segway na území Pražské památkové rezervace a přilehlém území ohraničeném východní frontou domů Legerovy ulice po křižovatku s ulicí Rumunskou, dále jižní frontou domů Rumunské ulice, náměstím Míru, severozápadní frontou domů Anglické ulice po křižovatku s ulicí Legerovou, a dále východní frontou domů Legerovy ulice.


„V souvislosti se změnou zákona jsme zpracovali několik variant, kterými by se v Praze vymezilo území zákazu na chodnících, stezkách pro cyklisty a chodce a v pěších a obytných zónách. Po projednání s Prahou 1, která eviduje nejvíce stížností na provoz Segway, byla vybrána varianta, která zahrnuje oblast Pražské památkové rezervace a přilehlého území, včetně lokality ohraničené ulicemi Legerova, Rumunská, náměstí Míru a Anglická,“ uvedl náměstek primátorky Dolínek.


Možné varianty návrhu nařízení hlavního města Prahy a především rozsah míst, kde budou městské části doporučovat zákaz provozování osobních přepravníků, projedná náměstek primátorky Dolínek do poloviny června.


Podle rozhodnutí rady bude vnitřní i vnější připomínkové řízení k návrhu nařízení, s ohledem na blížící se hlavní turistickou sezónu, zkráceno na 15 dní. Hotový návrh by měl být radě předložen do konce června.


Foto: pixabay.com

Zdroj: praha.eu

(ewe)Zákaz provozu osobního přepravníku Segway v Praze