Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zprávy z Prahy Žižkov zve v pátek a v sobotu 3. - 4. června na již páté Žižkovské pivobraní na Parukářce
Žižkov zve v pátek a v sobotu 3. - 4. června na již páté Žižkovské pivobraní na Parukářce
Úterý, 31. květen 2016 06:14

Pivní festival Žižkovské pivobraní 2016, který se koná tento pátek a sobotu 3. - 4. června v parku Parukářka na pražském Žižkově, nabídne návštěvníků více jak sto druhů piva. Letos se uskuteční již pátý ročník tohoto pivního festivalu a kromě pivních speciálů je připraven také bohatý doprovodný program.Během celého Žižkovského pivobraní se na hudebním podiu představí nejrůznější hudební kapely, malé návštěvníky určitě zaujme dětská zóna a na své si přijdou i gurmáni, pro které bude k dispozici kvalitní občerstvení.

Vstup na festival je zdarma!!

V rámci letošního ročníku Žižkovského Pivobraní, čeká na návštěvníky areálu celkem třicet jedna minipovarů, které se svými zkušenými sládky připravily více než sto druhů lahodného piva různých charakterů. V rámci celovíkendového programu tak bude možnost ochutnat spodně nebo svrchně kvašená piva, pšeničné speciály, ovocná piva typu radler, vícestupňová piva nebo piva, které jsou vyrobená z amerického chmele.

"Jako každý rok vybíráme pro návštěvníky festivalu zajímavé minipivovary, které mohou nabídnout něco speciálního. Letos ne nám povedlo zajistit pestrý počet producentů piva, a tak budou mít návštěvníci z čeho vybírat," řekl Tomáš Čekal, vedoucí odboru vnějších vztahů a komunikace Prahy 3.

Jak už je na Žižkovském pivobraní zvykem, na podiu se po celý víkend představí zajímavé hudební skupiny. Dramaturgie pivobraní je velmi rozmanitá a tak si na své přijdou fanoušci různých žánrů. Návštěvníci se tak mohou těšit na hip hopovou kapelu PSH, folkovou skupinu Jablkoň, styl ska punk zastoupí uskupení Žádnej stres, rockovou skupinu Hromosvod nebo skupinu Strahov. Podium však nebude patřit pouze hudbě. Kromě koncertů budou připraveny také tématické pivní soutěže, kterých se mohou zúčastnit příchozí návštěvníci.

"Pivobraní není jen i pivu. Připravujeme bohatý program, který celý festival ještě zatraktivní. Letos bude připravena rozsáhlá dětská zóna, herní zóna a také atraktivní pivní soutěže. Velkým lákadlem je samozřejmě hudební program," uvedla starostka Městské části Praha 3 Vladislava Hujová.

Žižkovské pivobraní však není pouze o pití a ochutnávání piva. Už minulé ročníky napověděly, že akci hojně navštěvují také rodiny s dětmi. Proto, pro nejmenší návštěvníky organizátoři připravili speciální dětskou zónu se skákacími hrady, mobilním pískovištěm a dalšími aktivitami.

Na své si během programu pivobraní přijdou na Parukářce také příznivci dobrého jídla. V připravených občerstvovacích stáncích a food truckech budou mít možnost ochutnat různé delikatesy tradiční i moderní gastronomie. Těšit se mohou na domácí hamburgery, masové steaky, bramborové placky, sýrové raklety ale i zástupce sladkých pochutin.

Seznam pivovarů, plánek a další info naleznete na stránce www.praha3.cz/noviny/akce-mestske-casti/zizkovske-pivobrani-zve-popate-na.html


Zdroj a foto: Praha 3
(zem)Žižkov zve v pátek a v sobotu 3. - 4. června na již páté Žižkovské pivobraní na Parukářce