Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Houbobraní v Praze!
Neděle, 21. říjen 2012 09:26
Houbobraní v Praze!
V houští trávy kartonové houby, na stromě vlněné jmelí, mezi větvemi pavučina, a na nebi plyšový oblak. V září 2011 během Houbobrani Nadace Form i Kształtów se proměnil Park Kultury v Powsinie u Varšavy v les plný netradičních instalací. Úspěch tohoto projektu způsobil jeho pokračování- Čas na Houbobrani v hlavním městě České Republiky!
Podrobnosti: facebook akce
 
Praha řeší, čím oživí náplavky. Jedna by se mohla proměnit v galerii
Neděle, 14. říjen 2012 09:17
Praha řeší, čím oživí náplavky. Jedna by se mohla proměnit v galerii
Vedení hlavního města si stále neví rady s tím, jak využít vltavské náplavky. Nápadů je dost, ale dotáhnout je do konce se daří jen částečně. Magistrát proto svolal zainteresované, aby našli řešení. Částečné proměny se už dočkalo Rašínovo nábřeží, nyní se jedná o náplavkách na smíchovském břehu a na Františku.
Podrobnosti: www.idnes.org
 
O titul Alej roku usiluje i alej na hrázi v Počernicích
Čtvrtek, 11. říjen 2012 12:04
O titul Alej roku usiluje i alej na hrázi v Počernicích
Od 10. října mohou lidé vybírat a hlasovat pro nejzajímavější z 69 stromořadí, které se ucházejí o titul Alej toku 2012. Letos čeští výletníci do ankety nominovali o 14 alejí více než v loňském roce a své želízko v ohni má každý z českých i moravských krajů. Hlasování probíhá na webové stránce www.alejroku.cz, kde jsou také popisy, fotografie a mapa přihlášených stromořadí, a končí 30. listopadu.
Podrobnosti: www.alejroku.org
 
K developerovi čelem, k lidem a jejich domovům zády
Úterý, 09. říjen 2012 17:23
K developerovi čelem, k lidem a jejich domovům zády
Krásný příklad takzvané salámové metody chystají vestečtí zastupitelé. Více než 40 000 lidí totiž před několika lety v peticích odmítlo původní variantu „Vestecké spojky“, která měla napojit pozemky developerů na dálnici D1 (lze dohledat v katastru nemovitostí).
Podrobnosti: www.arnika.org
 
Praha 5 si chce nechat od lidí poradit, co má udělat s květináči
Čtvrtek, 04. říjen 2012 10:31
Praha 5 si chce nechat od lidí poradit, co má udělat s květináči
Tipy a náměty, co by radnice Prahy 5 měla dělat s problematickými obřími květináči rozmístěnými v této městské části, mohou lidé zasílat na speciálně vytvořenou webovou stránku www.stehujemeto.cz.
Podrobnosti: www.stehujemeto.cz
 
Druhý ročník Festivalu Fotograf tentokrát s názvem Mimo formát
Středa, 03. říjen 2012 16:08
Festival Fotograf – Mimo formát Letošní ročník nabízí na pětadvacet výstav, instalací a akcí ve veřejném prostoru a rovněž na několika netradičních místech, jakými jsou například Artwall na nábřeží kpt. Jaroše, galerie ve výlohách Fenester nebo Galerie Ferdinanda Baumanna. Na všechny akce a výstavy festivalu je vstup volný.
Podrobnosti: www.fotografestival.cz
 
Pražané mohou zlikvidovat podezřelý alkohol v čističce
Středa, 03. říjen 2012 12:14
Pražané mohou zlikvidovat podezřelý alkohol v čističce
Pražané mohou zlikvidovat alkohol neznámého původu v čističce odpadních vod. Vylití alkoholu přímo do kanalizace je podle společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) hrubým porušením kanalizačního řádu.
Podrobnosti: www.aktualne.cz
 


Strana 326 z 331