Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Do práce na kole 2012 a pozvánka na závěrečný večer kampaně
Středa, 06. červen 2012 08:07
Do práce na kole 2012 a pozvánka na závěrečný večer kampaně
Už jen do čtvrtka si budou účastníci a účastnice letošní kampaně „Do práce na kole“ zapisovat své jízdy na web, jezdit však budou doufáme alespoň příležitostně i dál. Do letošnímu ročníku se přihlásilo nakonec 2422 lidí z Prahy, Brna, Pardubic a Liberce, vytvořili 829 týmů a posílají nám různé zajímavé komentáře a zážitky.
Podrobnosti: www.auto-mat.cz
 
Ve Žlutých lázních padl nový český rekord: 1120 kočárků na jednom místě!
Středa, 06. červen 2012 08:07
Ve Žlutých lázních padl nový český rekord: 1120 kočárků na jednom místě!
Pražské maminky o sobě daly opět hlasitě vědět, když ve středu 23. května odpoledne překonaly v Praze ve Žlutých lázních loňský český rekord v počtu kočárků na jednom místě a společně vzkázaly ostatním Pražanům: „Buďte k nám ohleduplnější.“
Podrobnosti: www.babyweb.cz
 
Zveřejněte modré desky, vyzvala Arnika radního Hudečka
Středa, 06. červen 2012 08:06
Zveřejněte modré desky, vyzvala Arnika radního Hudečka
Aby zveřejnil takzvané modré desky, vyzvalo dnes sdružení Arnika prvního náměstka pražského primátora Tomáše Hudečka. Podle náměstkových vlastních slov se desky našly v magistrátní skříni a obsahují seznam zmanipulovaných změn územnáho plánu.
Podrobnosti: www.arnika.org
 
Dvě žirafí mláďata ve 12 hodinách
Středa, 06. červen 2012 08:05
Dvě žirafí mláďata ve 12 hodinách
Zoo Praha se v noci na dnešek dočkala hned dvou žirafích mláďat. Večer porodila žirafa Diana, nad ránem ji pak následovala Kleopatra. Obě mláďata jsou samičky, jde o 73. a 74. mládě žirafy Rothschildovy narozené v pražské zoologické zahradě.
Podrobnosti: www.zoopraha.cz
 
Strašidelná Čertovka
Středa, 25. duben 2012 19:44
Muzeum pražských pověstí a strašidel spolu s Muzeem Karlova mostu Vás zvou na netradiční vyjížďku po Čertovce, kde Vás čeká strašidelný průvodce  a spousta dalších strašidel během plavby.
Podrobnosti: www.muzeumpovesti.cz/
 
Pražští sloni se přestěhovali do nového slonince
Středa, 25. duben 2012 19:43
Trojice slonů z pražské zoologické zahrady v pořádku dorazila do nového slonince v horní části areálu. Dvoudenní náročné stěhování samic Gulab a Shanti a samce Mekonga ze starého Pavilonu velkých savců proběhlo přesně podle plánu.
Podrobnosti: www.zoopraha.cz/
 
Salám na Vypichu - Kaufland
Poslední dobou není vůbec neobvyklé, že u budované či již provozované stavby se zničehonic objeví "II. etapa", případně etapy další. Zkrátka salámová metoda. Podobně se má přistavět patro na KC Vypich, loni už přibyly sklady. Uveřejňuejme text petice a související dokumenty.
Podrobnosti: www.praha6ztracitvar.cz
 


Strana 330 z 331