Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy
Dvě žirafí mláďata ve 12 hodinách
Středa, 06. červen 2012 08:05
Dvě žirafí mláďata ve 12 hodinách
Zoo Praha se v noci na dnešek dočkala hned dvou žirafích mláďat. Večer porodila žirafa Diana, nad ránem ji pak následovala Kleopatra. Obě mláďata jsou samičky, jde o 73. a 74. mládě žirafy Rothschildovy narozené v pražské zoologické zahradě.
Podrobnosti: www.zoopraha.cz
 
Strašidelná Čertovka
Středa, 25. duben 2012 19:44
Muzeum pražských pověstí a strašidel spolu s Muzeem Karlova mostu Vás zvou na netradiční vyjížďku po Čertovce, kde Vás čeká strašidelný průvodce  a spousta dalších strašidel během plavby.
Podrobnosti: www.muzeumpovesti.cz/
 
Pražští sloni se přestěhovali do nového slonince
Středa, 25. duben 2012 19:43
Trojice slonů z pražské zoologické zahrady v pořádku dorazila do nového slonince v horní části areálu. Dvoudenní náročné stěhování samic Gulab a Shanti a samce Mekonga ze starého Pavilonu velkých savců proběhlo přesně podle plánu.
Podrobnosti: www.zoopraha.cz/
 
Salám na Vypichu - Kaufland
Poslední dobou není vůbec neobvyklé, že u budované či již provozované stavby se zničehonic objeví "II. etapa", případně etapy další. Zkrátka salámová metoda. Podobně se má přistavět patro na KC Vypich, loni už přibyly sklady. Uveřejňuejme text petice a související dokumenty.
Podrobnosti: www.praha6ztracitvar.cz
 
Nový nezávislý měsíčník o Praze 6
Od března vychází na Praze 6 nový tištěný měsíčník s názvem "Vaše 6". K názvu si přilepil přívlastek "nezávislý", a první březnové číslo dává znát, že tomu tak skutčně bude. Přečtěte si článek o situaci s prolukou na Kulaťáku.
Podrobnosti: www.praha6ztracitvar.cz
 
Respect festival 2012
Patnáctý ročník Respect festivalu, největší české přehlídky world music, představí 16. a 17. 6. 2012 na pražské Štvanici sérii objevů i umělců první velikosti.
Podrobnosti: http://www.respectmusic.cz
 
18. ročník Aprílového běhu s kuřetem
Osmnáctý ročník Aprílového běhu s kuřetem pořádá Sportovní klub ZŠ Jeseniova pošesté ve spolupráci s Nadací rozvoje občanské společnosti a jejich programem Pomozte dětem! Zvolili jsme proto opět název Aprílový běh s kuřetem. Závod je určen pro děti ve věku od 7 do 10 let. Aprílový běh s kuřetem může být první akcí, která je osloví. Účastnit se mohou jak jednotlivci, tak reprezentace škol z Prahy. Aprílovým během vrcholí sbírka ZŠ Jeseniova pro kuře.
Podrobnosti: www.jeseniova.cz
 


Strana 331 z 332