Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti
Zajímavosti
Ondřej Kobza a šachové stolky v Praze
Pondělí, 25. srpen 2014 16:16
Ondřej Kobza a šachové stolky v Praze

Když se řekne Ondřej Kobza, mnohým z nás se vybaví mladý kavárník, nadšený do oživování veřejného prostoru. Jeho prvním počinem na tomto poli bylo umístění několika pián po Praze. Letos uvedl do života další svou myšlenku – šachové stolky. Co ho k tomu vede? Proč věnuje tolik času právě oživování veřejného prostoru? Zeptali jsme se přímo jeho!

Celý článek...
 
V pražské zoo je k vidění mládě bizona
Sobota, 23. srpen 2014 08:30
Bizon americký - ilustrační foto

Nedaleko od rozhledny Obora je ve venkovní expozici k vidění mládě bizona, které poprvé spatřilo světlo světa minulou sobotu. Jeho matkou je třináctiletá samice Carmel. Do Prahy přicestovala ze Zoo Antverpy a od 16. srpna, kdy se mládě narodilo, jej nespouští z očí a pečlivě jej hlídá a chrání. Až malý bizon vyroste, bude z něj mohutné zvíře, které by si asi běžný turista nepřál potkat ve volné přírodě. Zatím malý bizon dobře prospívá a dělá své mamince i chovatelům radost. Půjdete-li do zoo, nezapomeňte zabrousit k ohradě s bizony!

Celý článek...
 
Městskou dopravou do lesa na houby – co vy na to?
Pátek, 08. srpen 2014 18:06
Městskou dopravou do lesa na houby – co vy na to?

V poslední době rostou! Zapršelo, je teplo, lesy se jimi začínají plnit! Kam a jak se ale vydat na houby? Pár zajímavých tipů nabízí Dopravní podnik Praha (DPP). Stačí vzít košík, obléci si pohodlné sportovní oblečení a vyrazit některým ze spojů MHD v Praze až na okraj lesa. Nevěříte? Zkuste se přesvědčit sami!

Celý článek...
 
Jak najít správný byt? Všímejte si okolí
Úterý, 05. srpen 2014 08:34
Zájemci o nové byty v Praze si často zapomínají všímat okolí. Stává se, že jim pak u novostaveb chybí základní občanská vybavenost.

Špatná občanská vybavenost. To je největší výtka odborníků vůči bytům v pražských novostavbách. Spousta lidí totiž při shánění bytu zapomíná věnovat pozornost okolí a často pak bývají překvapení, když v okolí chybí třeba školy, lékaři nebo obchody.

Celý článek...
 
Proč je Praha tolik vyhledávaným místem pro bydlení?
Pátek, 01. srpen 2014 08:21
Proč je Praha tolik vyhledávaným místem pro bydlení?

Praha, stejně jako všechna ostatní hlavní města v Evropě, láká k bydlení velké procento obyvatel. Do Prahy se často stěhují i lidé z větších vzdáleností, nejen z Čech, ale i z Moravy a dokonce Slezska. Důvodů k vysoké oblibě je hned několik. Mezi ty hlavní patří fakt, že míra nezaměstnanosti v Praze je dlouhodobě nejnižší v celé republice. Mezi další důvody patří nabídka bydlení v Praze. Ta je v současnosti nejlepší za poslední roky.

Celý článek...
 
Od neděle bude zpřístupněna Rezervace Bororo
Pátek, 25. červenec 2014 16:35
Od neděle bude zpřístupněna Rezervace Bororo

Již 24. července si Rezervaci Bororo mohli prohlédnout novináři. Pro veřejnost bude slavnostně otevřena v neděli v 11 hod. Rezervace Bororo je nový herní a odpočinkový areál v pražské zoo, který cílí na především na rodiny s dětmi. V Rezervaci Bororo na vás čeká spousta zábavy, dvanáctimetrová prolézačka a hlavně – zákaz vstupu škarohlídů! Areál je určen pro dobrou a zajímavou zábavu, které si děti opravdu užijí dosytnosti.

Celý článek...
 


Strana 1 z 23