Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti
Zajímavosti
Nové využití Werichovy vily
Středa, 29. říjen 2014 15:55
Nové využití Werichovy vily

Občané Prahy 1 se mohli od 18. září do 18. října zapojit do ankety o využití Werichovy vily na Kampě. Rozhodovali se mezi návrhy od tří firem. Zájem projevilo Museum Kampa, nezisková organizace Post Bellum a Charta 77. V anketě hlasovalo celkem 9514 lidí. Z tohoto počtu bylo obyvatel Prahy 1 jen 307. Největší počet hlasů získal návrh od Musea Kampa, který má v plánu vytvořit muzeum Voskovce, Wericha a básníka Holana. Na druhém místě skončil projekt od Post Bellum, třetí byla Charta 77.

Celý článek...
 
Diwali, svátek světel v Zoo Praha
Pátek, 24. říjen 2014 17:51
Diwali, svátek světel v Zoo Praha

Už dnes od 18 hodin si můžete dopřát nevšední pohled na zoologickou zahradu plnou světelných efektů při speciální prohlídce. Začíná zde Diwali, hinduistický svátek světel, který bude v sobotu pokračovat lampionovým průvodem a v neděli další večerní prohlídkou s průvodcem.

Celý článek...
 
Segwaye pryč z chodníků
Pondělí, 20. říjen 2014 12:17
Segwaye pryč z chodníků

Segway je dvoukolový elektrický prostředek určený pro přepravu jedné osoby. Nemá žádné pedály, funguje na principu rovnováhy těla. V poslední době se stává oblíbeným prostředkem převážně turistů, kteří s řízením nemají velké zkušenosti a dochází tak k jejich střetům s chodci. Vše by se mělo změnit připravovanou novelou zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Celý článek...
 
V pražské zoo se narodilo mládě připomínající mimozemšťana!
Sobota, 11. říjen 2014 08:34
V pražské zoo se narodilo mládě připomínající mimozemšťana!

Čtvrteční podvečer přinesl do pražské zoo velkou radost – samičce hrabáče kapského Kvídě se přímo před zraky návštěvníků narodilo mládě. Je to velká událost! V lidské péči se daří odchovat stále ještě méně než polovinu mláďat hrabáčů, ale tentokrát se zdá, že všechno bude v pořádku. Kvída se o svého čerstvě narozeného potomka začala ihned mateřsky starat a tak mají pražští chovatelé velkou naději, že by vše mohlo proběhnout bez zásadních problémů.

Celý článek...
 
U slonů nikdy nevíš!
Sobota, 04. říjen 2014 17:15
U slonů nikdy nevíš!

Do letošního srpna byl jediným samcem skupiny slonů v pražské zoo býk Mekong. V srpnu přibyl další samec, Ankhor. A začaly se dít divy! Mekong, který se doposud k pražským slonicím stavěl chladně a bez zájmu, výrazně zvýšil svou aktivitu. Stane se tedy otcem některého z mláďat?

Celý článek...
 
Se lvy indickými mají v pražské zoo velké plány
Pondělí, 22. září 2014 18:49
Se lvy indickými mají v pražské zoo velké plány

Trojice lvů indických je nově k vidění v pražské zoo. A jejich chovatelé mají velké plány! V budoucnu nehodlají zaměřit právě na chov lvů indických. Zatím se jim podařilo navázat kontakty přímo s indickými partnery. Problémem evropských chovů těchto majestátných zvířat je to, že již dvacet let nebyly oživeny novou krví. A to teď chce pražská zoo změnit!

Celý článek...
 


Strana 1 z 24