Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti
Zajímavosti
Institut CEMI nově otevřel online postgraduální studium práva
Čtvrtek, 10. duben 2014 16:03
Institut CEMI nově otevřel online postgraduální studium práva

Vyznat se ve stále měnícím právním systému České republiky je leckdy problém pro vystudované právníky. Daleko větší úsilí musí vynaložit manažeři firem, kteří se chtějí v komplikovaném právu alespoň trochu vyznat, zorientovat se a mít vodítka pro každodenní rozhodování. V Česku v posledních letech přibývají školy a instituce, které posilují obory o postgraduální právní studium, které ještě donedávna bylo možné získat jen na zahraničních univerzitách. Jednou z nich je i vzdělávací institut CEMI (Central European Management Institut), přední český specialista na manažerské vzdělávací programy s celoevropskou působností, nově otevřel obor Corporate Master of Laws (LLM) pro právníky i všechny, kdo si chtějí prohloubit právní vzdělání. Zájem je značný, a to například i kvůli pochopení nového občanského zákoníku.

Celý článek...
 
Konopná lékárna otevřela přímo na Václaváku
Čtvrtek, 10. duben 2014 15:33
Konopná lékárna otevřela přímo na Václaváku

V samotném srdci Prahy, na Václavském náměstí, mohou lidé již od 1. dubna navštívit jedinou pražskou lékárnu Konopnyshop.cz, zaměřenou výhradně na sortiment z léčivého konopí. Lidé trpící na bolesti pohybového ústrojí, problémy s kůží či vyznavače zdravotního životního stylu a kosmetiky z konopí určitě potěší široká nabídka krémů, mastí Carun, konopného semínka, olejů či konopného vína a těstovin. Věnovat se jim budou specialisté na výživu a konopí. Pomoc zde mohou nalézt lidé trpící kožními problémy jako je lupénka či atopický ekzém. Krém je natolik přírodní, že lze dokonce jíst.

Celý článek...
 
Marabu africký adoptován pražskými rodiči
Čtvrtek, 10. duben 2014 05:02
 Marabu africký adoptován pražskými rodiči

Už 14 dní je v pražské zoo u adoptivních rodičů mládě marabu afrického ze Dvora Králové. A daří se mu velmi dobře. Přibralo 700 gramů a dělá tak svým chovatelům i adoptivním rodičům radost. Malý marabu se vyklubal na svět 26. března v umělé líhni. I když by bylo možné odchovat mládě uměle, rozhodli se chovatelé ze Zoo Dvůr Králové najít malému marabu adoptivní rodiče. A to se podařilo právě v Praze!

Celý článek...
 
Vzdělávání pražských manažerů a moderní technologie jdou ruku v ruce
Středa, 02. duben 2014 14:17
Vzdělávání pražských manažerů a moderní technologie jdou ruku v ruce

Využití moderních technologií se nevyhýbá ani akademické sféře. Plné nasazení při takzvaném e-learningu pociťují při edukaci manažeři pražských poboček nadnárodních podniků i státních institucí, kteří absolvují on-line studium MBA.

Celý článek...
 
Nakupujte vestavěné skříně podle výsledků iTestu deníku Právo
Pondělí, 31. březen 2014 16:11
Nakupujte vestavěné skříně podle výsledků iTestu deníku Právo

Přemýšlíte o nákupu nového nábytku a potřebujete poradit s výběrem? Máte doma málo místa a rádi byste využili nestandardní prostor pro ukládání věcí? Na všechny tyto požadavky je ideálním řešením porozhlédnout se po vestavěných skříních.

Celý článek...
 
Mediestetik: Uražený zub nahrazuje dokonalý implantát
Pondělí, 31. březen 2014 06:30

Dnes není chybějící zub jen estetickým problémem, ale může mít i zdravotní následky. V místě, kde zub chybí, se okolní zuby mohou posouvat a sestupovat. Trpí i čelistní kost, protože není dostatečně zatěžována, což může vést k  úbytku kostní hmoty. S neúplným chrupem nemůže člověk důkladně rozžvýkat potravu. Podle lékařů z pražské kliniky estetické medicíny Mediestetik však v dnešní době existují řešení, jako je například implantát. Chybějící či uražený zub lze nahradit téměř okamžitě.

Celý článek...
 


Strana 1 z 20