Praha.cz

 
Kultura
MÅNS ZELMERLÖW v Praze!
Pátek, 03. červenec 2015 13:45
MÅNS ZELMERLÖW

MÅNS ZELMERLÖW, VÍTĚZ CENY EUROVISION 2015, VYSTOUPÍ 11. ŘÍJNA 2015 V PRAŽSKÉM LUCERNA MUSIC BARU.

Celý článek...
 
Vinohradská Nová galerie zve diváka na procházku do lesa
Úterý, 14. duben 2015 08:20
Nová Galerie - V lese vesele

Nová galerie na pražských Vinohradech (Balbínova 26, Praha – Vinohrady) připravuje výstavu současné mladé generace vizuálních umělců, kteří se vyjadřují převážně v médiu malby. Skupinová výstava malířů Adama Kašpara, Jana Rybníčka a Martina Salajky nazvaná V LESE VESELE, kurátorovaná Martinem Mainerem, nás zve na procházku do lesa, který vypráví příběh ústy tří vypravěčů.

Celý článek...
 
Už jsme trochu dál
Pátek, 20. únor 2015 16:19
Už jsme trochu dál – příprava na přímý přenos, facebook The Tap Tap

Mimořádný koncert hudební skupiny The Tap Tap pod názvem „Už jsme trochu dál“ se uskuteční již zítra od 15 hodin pod sochou sv. Václava. Během koncertu se publiku představí také řada zajímavých hostů, kteří se zabývají sociálně znevýhodněnými skupinami osob v naší společnosti.

Celý článek...
 
Vinohradská Nová Galerie připravuje výstavu současné mladé generace
Pátek, 13. únor 2015 14:37
Nová Galerie - Pavla Malinová

Nedávno otevřená Nová Galerie na pražských Vinohradech (Balbínova 26, Praha – Vinohrady) připravuje výstavu současné mladé generace vizuálních umělců, kteří se vyjadřují převážně v médiu figurativní malby a sochařského objektu. Skupinová výstava Pavly Malinové, Jana Vytisky, Tomáše Roubala, Romana Bicka a Vojtěcha Horálka nazvaná Jen obloukem pokřivenou pohádku napravíš, kurátorovaná Pavlem Kubesou, rozvrhuje obou patrech Nové Galerie nálady neklidných „pohádkových“ světů.

Celý článek...
 
Dnes se v Praze koná Songfest.cz, festival na oslavu čínského nového roku
Čtvrtek, 12. únor 2015 09:50
14. Songfest.cz 2015 - Vítání roku ovce

Multikulturní festival Songfest.cz, který oslavuje nadcházející čínský nový rok, se letos koná již počtrnácté a nabízí skvělou příležitost k setkání s vynikajícími umělci, možnost poznat kulturu mnoha národností a dozvědět se něco nového o nadcházejícím roce. V Praze se festival koná dnes, ve čtvrtek 12. února 2015, v Paláci Akropolis na Žižkově.

Celý článek...
 
Národní divadlo chystá v únoru dvě premiéry, první se koná už ve čtvrtek 5. února
Pondělí, 02. únor 2015 09:30
Národní divadlo - hlediště, zdroj: Národní divadlo

Národní divadlo chystá na letošní únor hned dvě premiéry - režisérem Vladimírem Morávkem nově převyprávěný příběh Mozartovy Kouzelné flétny ve Stavovském divadle a pod hlavičkou souboru Laterny magiky inscenaci s prvky činohry i pohybového divadla Podivuhodné cesty Julese Verna na Nové scéně Národního divadla.
Celý článek...
 
Víkend v Praze - tipy na 31.1. - 1.2.2015
Pátek, 30. leden 2015 21:29
Tento víkend čeká Pražany událost roku - Národní knihovna vystaví nejcennější knihu, Vyšehradský kodex. Také můžete poznat Prahu během turistického pochodu, vyrazit s celou rodinou do ZOO nebo Muzea Karla Zemana, na umisťovací výstavu koček, zajímavý zimní závod Kryathlon nebo polévkový festival.Celý článek...
 
V Praze začal operní festival, potrvá až do 21. února
Pondělí, 26. leden 2015 10:46
Festival hudebního divadla OPERA, zdroj: festival-opera.cz

Až do 21. února 2015 se v Praze koná 12. ročník festivalu OPERA. Každé dva roky v metropoli prezentují své nejlepší inscenace operní soubory z celé republiky, program doplní i slovenské operní soubory. Představení budou na scénách Národního divadla, v La Fabrice, v Divadle Komedie, v Divadle Hybernia a v Českém muzeu hudby. Doprovodné programy se uskuteční v Divadle Na Prádle a v kině Aero.

Celý článek...
 


Strana 1 z 6