Praha.cz

 
Kultura
V Praze začal operní festival, potrvá až do 21. února
Pondělí, 26. leden 2015 10:46
Festival hudebního divadla OPERA, zdroj: festival-opera.cz

Až do 21. února 2015 se v Praze koná 12. ročník festivalu OPERA. Každé dva roky v metropoli prezentují své nejlepší inscenace operní soubory z celé republiky, program doplní i slovenské operní soubory. Představení budou na scénách Národního divadla, v La Fabrice, v Divadle Komedie, v Divadle Hybernia a v Českém muzeu hudby. Doprovodné programy se uskuteční v Divadle Na Prádle a v kině Aero.

Celý článek...
 
Zpěvák Milan Drobný oslaví kulatiny, chystá koncert v Lucerně
Úterý, 06. leden 2015 16:02
Zpěvák Milan Drobný oslaví kulatiny, chystá koncert v Lucerně

Své sedmdesáté narozeniny oslaví v úterý 13. ledna 2015 od 19.00 známý zpěvák Milan Drobný galakoncertem v Lucerně. Pořadatelem akce je Agentura Martin Production. A ke slavení je toho víc než dost! Milan Drobný má za sebou za padesát let své kariéry opravdu velký kus práce. Koncert bude průřezem zpěvákovy kariéry a nabídne jak hitové songy, tak i songy ze zatím posledního alba A život běží dál, ale i nečekané duety se svými pěveckými kolegy.

Celý článek...
 
Tipy na Novoroční akce v Praze - ohňostroj, koncerty, novoroční turistický pochod...
Středa, 31. prosinec 2014 23:28

Ani na Nový rok nemusíte zůstávat doma. Kromě oblíbené procházky po Praze nebo velkého tradičního ohňostroje můžete zamířit na výstavu či do muzea, vyrazit na novoroční turistický pochod nebo na večerní cyklojízdu, zaběžkovat si nebo se zúčastnit některého z novoročních koncertů.

Celý článek...
 
Tipy na silvestrovské akce v Praze - výstavy, koncerty, akce pro děti, sportovní akce
Středa, 31. prosinec 2014 10:52

Poslední den v roce nabízí v Praze akce pro malé i velké. Než začnou silvestrovské oslavy, můžete vyrazit na turistický pochod Prahou, výstavu betlémů nebo do podzemí Betlémské kaple, udělat si výlet parníkem do ZOO, zaběžkovat si nebo zaběhat, někteří zase dají přednost koncertu nebo programu v Národním dvadle. Přejeme krásný Silvestr.

Celý článek...
 
Pozvánka na vánoční koncerty Pražské mobilní zvonkohry od 23. do 26.12.2014
Úterý, 23. prosinec 2014 12:29

Vánoční čas v Praze, to nejsou jen procházky Prahou, půlnoční mše, betlémy a trhy, ale také koncerty. Na neobvyklé koncerty zve všechny malé i velké Pražská mobilní zvonkohra. Od 23. do 26. prosince se uskuteční v Praze čtyři koncerty. Dva se konají v centru Prahy - u Karlova mostu a na Staroměstském náměstí, jeden pak v Chuchli a jeden v Radotíně.

Celý článek...
 
Přijďte se vánočně naladit na minipřehlídku severských pohádek od 16. do 18.12.2014
Neděle, 14. prosinec 2014 15:57
Severské filmové pohádky, zdroj: skandinavskydum.cz

K českým Vánocům patří pohádky stejně neodmyslitelně jako sníh k severským zemím. A co kdyby se tato témata propojila? Přijďte se od úterý 16. do čtvrtka 18.12.2014 vánočně naladit a zhlédnout severské pohádkové skvosty - Skandinávský dům, Kino Evald a distribuční společnost CinemArt totiž uvádějí minipřehlídku Severské filmové pohádky.

Celý článek...
 
Podzim bude v Radotíně patřit hudebním projektům, který si vyberete vy?
Čtvrtek, 16. říjen 2014 08:09
Opera v kině Radotín, zdroj praha16.eu

Speciální hudební projekty pro filmová plátna připravilo pro podzimní období Kino Radotín na Praze 16: záznam londýnského koncertu Biophilia Live islandské zpěvačky Björk, Dvořákovu Novosvětskou a Rybovu Českou mši vánoční pod taktovkou Jiřího Bělohlávka ve dvou přenosech z Rudolfina a první českou operu, kterou Metropolitní opera v New Yorku vysílá do světa: Rusalku.

Celý článek...
 
Začíná festival německy mluvích filmů, potrvá až do neděle 19. října
Úterý, 14. říjen 2014 21:04
Logo Das Filmfest, zdroj www.facebook.com/dasfilmfest

Dnes, ve středu 15. října, startuje ve velkém sále kina Lucerna 9. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST. Ten obsadí až do neděle 19. října dva sály Lucerny i Kino Atlas a poté se přesune do Brna. Slavnostní zahájení zavede diváky filmem Čas kanibalů do překvapivě cynického světa nadnárodních korporací a poradenských společností.

Celý článek...
 


Strana 1 z 5