Praha.cz

 
Kultura
Přijďte se vánočně naladit na minipřehlídku severských pohádek od 16. do 18.12.2014
Neděle, 14. prosinec 2014 15:57
Severské filmové pohádky, zdroj: skandinavskydum.cz

K českým Vánocům patří pohádky stejně neodmyslitelně jako sníh k severským zemím. A co kdyby se tato témata propojila? Přijďte se od úterý 16. do čtvrtka 18.12.2014 vánočně naladit a zhlédnout severské pohádkové skvosty - Skandinávský dům, Kino Evald a distribuční společnost CinemArt totiž uvádějí minipřehlídku Severské filmové pohádky.

Celý článek...
 
Podzim bude v Radotíně patřit hudebním projektům, který si vyberete vy?
Čtvrtek, 16. říjen 2014 08:09
Opera v kině Radotín, zdroj praha16.eu

Speciální hudební projekty pro filmová plátna připravilo pro podzimní období Kino Radotín na Praze 16: záznam londýnského koncertu Biophilia Live islandské zpěvačky Björk, Dvořákovu Novosvětskou a Rybovu Českou mši vánoční pod taktovkou Jiřího Bělohlávka ve dvou přenosech z Rudolfina a první českou operu, kterou Metropolitní opera v New Yorku vysílá do světa: Rusalku.

Celý článek...
 
Začíná festival německy mluvích filmů, potrvá až do neděle 19. října
Úterý, 14. říjen 2014 21:04
Logo Das Filmfest, zdroj www.facebook.com/dasfilmfest

Dnes, ve středu 15. října, startuje ve velkém sále kina Lucerna 9. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST. Ten obsadí až do neděle 19. října dva sály Lucerny i Kino Atlas a poté se přesune do Brna. Slavnostní zahájení zavede diváky filmem Čas kanibalů do překvapivě cynického světa nadnárodních korporací a poradenských společností.

Celý článek...
 
Kvapem se blíží Signal festival 2014
Sobota, 11. říjen 2014 19:11
Kvapem se blíží Signal festival 2014

Po loňském veleúspěšném prvním ročníku festivalu světla SIGNAL je letos na řadě ročník druhý. Návštěvníky čekají světelné instalace v ulicích, na náměstích, v městských parcích i na vodní hladině Vltavy. Připravují se videomappingy na významné pražské budovy a památky, nové technologie. Organizátoři slibují účast mnoha kreativních umělců ze zahraničí. Zkrátka, od 16. do 19. října 2014 opravdu bude na co koukat!

Celý článek...
 
Mariza s podmanivým fado zahájí v pondělí Struny podzimu
Čtvrtek, 02. říjen 2014 11:37
Mariza s podmanivým fado zahájí v pondělí Struny podzimu

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu v pondělí 6. října ve Státní opeře slavnostně otevře královna portugalského fada Mariza. Hvězda, díky níž si fado z Pyrenejského poloostrova podmanilo celý svět a zabydlelo se na velkých hudebních festivalech i v nejprestižnějších koncertních sálech, uhrane nádhernou barvou hlasu, hloubkou, noblesou i svou otevřeností. Fado znamená osud a jeho písně jsou plné stesku po lásce, moři a odloučení.

Celý článek...
 
Kytarový mág čtrnáctistrunné kytary Felix Martin navštíví Prahu
Středa, 17. září 2014 14:44
Levoruký kytarový mág čtrnáctistrunné kytary Felix Martin navštíví Prahu

Felix Martin, levoruký kytarový mág původem z Venezuely, absolvent Berklee School of Music a designér speciální 14-strunové kytary spojí své síly s kapelou Persona Grata - mladými adepty na slovenské prog-rockové scéně, známými také svým debutovým albem Reaching Places High Above a vystoupením na světovém festivalu Progressive Nation at Sea 2014. Muzikanti se poprvé setkali právě na tomto úžasném festivalu, kde je pozvala legenda prog-rocku Mike Portnoy, ex-bubeník světoznámého Dream Theater.

Celý článek...
 
Pozvánka na koncert skupiny Kabát v sobotu 13.9.2014
Pátek, 12. září 2014 22:30
Skupina Kabát

Tuto sobotu 13. září 2014 se koná "Po čertech velkej koncert" pro fanoušky skupiny Kabát. Kapela totiž slaví zajímavé výročí - 25 let hraje ve stejné sestavě. Kabáti pozvali na oslavu tohoto výročí skupinu D.A.D. - dánskou hudební a rockovou legendu. Dánští hosté by měli hrát od 18:30 do 19:30, koncert Kabátů by měl začít ve 20:00 a měl by trvat přibližně 2 hodiny.

Celý článek...
 
Začíná festival Dvořákova Praha, od 8. do 22. září se v Praze představí špičkoví hudebníci
Pondělí, 08. září 2014 07:51
Dvořákova Praha 2014

Letos již posedmé se v Praze koná mezinárodní hudební festival DVOŘÁKOVÁ PRAHA. Je nejen oslavou skladatele Antonína Dvořáka - je to také mezinárodní přehlídka špičkových sólistů, dirigentů, orchestrů i komorních souborů, které přijíždějí představit mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů.

Celý článek...
 


Strana 1 z 5