Praha.cz

 
Kultura
Podzim bude v Radotíně patřit hudebním projektům, který si vyberete vy?
Čtvrtek, 16. říjen 2014 09:09
Opera v kině Radotín, zdroj praha16.eu

Speciální hudební projekty pro filmová plátna připravilo pro podzimní období Kino Radotín na Praze 16: záznam londýnského koncertu Biophilia Live islandské zpěvačky Björk, Dvořákovu Novosvětskou a Rybovu Českou mši vánoční pod taktovkou Jiřího Bělohlávka ve dvou přenosech z Rudolfina a první českou operu, kterou Metropolitní opera v New Yorku vysílá do světa: Rusalku.

Celý článek...
 
Začíná festival německy mluvích filmů, potrvá až do neděle 19. října
Úterý, 14. říjen 2014 22:04
Logo Das Filmfest, zdroj www.facebook.com/dasfilmfest

Dnes, ve středu 15. října, startuje ve velkém sále kina Lucerna 9. ročník festivalu německy mluvených filmů DAS FILMFEST. Ten obsadí až do neděle 19. října dva sály Lucerny i Kino Atlas a poté se přesune do Brna. Slavnostní zahájení zavede diváky filmem Čas kanibalů do překvapivě cynického světa nadnárodních korporací a poradenských společností.

Celý článek...
 
Kvapem se blíží Signal festival 2014
Sobota, 11. říjen 2014 20:11
Kvapem se blíží Signal festival 2014

Po loňském veleúspěšném prvním ročníku festivalu světla SIGNAL je letos na řadě ročník druhý. Návštěvníky čekají světelné instalace v ulicích, na náměstích, v městských parcích i na vodní hladině Vltavy. Připravují se videomappingy na významné pražské budovy a památky, nové technologie. Organizátoři slibují účast mnoha kreativních umělců ze zahraničí. Zkrátka, od 16. do 19. října 2014 opravdu bude na co koukat!

Celý článek...
 
Mariza s podmanivým fado zahájí v pondělí Struny podzimu
Čtvrtek, 02. říjen 2014 12:37
Mariza s podmanivým fado zahájí v pondělí Struny podzimu

Mezinárodní hudební festival Struny podzimu v pondělí 6. října ve Státní opeře slavnostně otevře královna portugalského fada Mariza. Hvězda, díky níž si fado z Pyrenejského poloostrova podmanilo celý svět a zabydlelo se na velkých hudebních festivalech i v nejprestižnějších koncertních sálech, uhrane nádhernou barvou hlasu, hloubkou, noblesou i svou otevřeností. Fado znamená osud a jeho písně jsou plné stesku po lásce, moři a odloučení.

Celý článek...
 
Kytarový mág čtrnáctistrunné kytary Felix Martin navštíví Prahu
Středa, 17. září 2014 15:44
Levoruký kytarový mág čtrnáctistrunné kytary Felix Martin navštíví Prahu

Felix Martin, levoruký kytarový mág původem z Venezuely, absolvent Berklee School of Music a designér speciální 14-strunové kytary spojí své síly s kapelou Persona Grata - mladými adepty na slovenské prog-rockové scéně, známými také svým debutovým albem Reaching Places High Above a vystoupením na světovém festivalu Progressive Nation at Sea 2014. Muzikanti se poprvé setkali právě na tomto úžasném festivalu, kde je pozvala legenda prog-rocku Mike Portnoy, ex-bubeník světoznámého Dream Theater.

Celý článek...
 
Pozvánka na koncert skupiny Kabát v sobotu 13.9.2014
Pátek, 12. září 2014 23:30
Skupina Kabát

Tuto sobotu 13. září 2014 se koná "Po čertech velkej koncert" pro fanoušky skupiny Kabát. Kapela totiž slaví zajímavé výročí - 25 let hraje ve stejné sestavě. Kabáti pozvali na oslavu tohoto výročí skupinu D.A.D. - dánskou hudební a rockovou legendu. Dánští hosté by měli hrát od 18:30 do 19:30, koncert Kabátů by měl začít ve 20:00 a měl by trvat přibližně 2 hodiny.

Celý článek...
 
Začíná festival Dvořákova Praha, od 8. do 22. září se v Praze představí špičkoví hudebníci
Pondělí, 08. září 2014 08:51
Dvořákova Praha 2014

Letos již posedmé se v Praze koná mezinárodní hudební festival DVOŘÁKOVÁ PRAHA. Je nejen oslavou skladatele Antonína Dvořáka - je to také mezinárodní přehlídka špičkových sólistů, dirigentů, orchestrů i komorních souborů, které přijíždějí představit mezinárodnímu publiku Dvořákovu hudbu i díla dalších světových skladatelů.

Celý článek...
 
Víkendové tipy - 29. - 31.8.2014
Pátek, 29. srpen 2014 08:14
Praha - (c) Foto Jirka Fucikovsky

Poslední srpnový víkend se snaží všem zpříjemnit konec prázdnin. Vyrazit můžete na festival motorek Harley nebo výstavu automobilů, můžete závodit se psy, zúčastnit se Zumba maratonu, navštívit zajímavý umělecký hudebně - artový festival na Kampě nebo na Letné, fandit na mistrovství plážového volejbalu, zúčastnit se velkého koncertu nebo si užít s dětmi Vyšehrátky.

Celý článek...
 


Strana 1 z 5