Praha.cz

 
Hudba opět ovládne centrum Prahy, startuje hudební festival Léto na Jungmaňáku
Čtvrtek, 09. červenec 2015 10:36
Léto na Jungmaňáku

Již potřetí se do krásných prostor v centru Prahy vrací multižánrový festival Léto na Jungmaňáku. Festival startuje ve čtvrtek 9. července a po šest čtvrtků až do 13. srpna oživí Jungmannovo náměstí. Letos poprvé je každý večer věnován jednomu žánru, přičemž festival představí nejen vycházející hvězdy jednotlivých hudebních oblastí, ale i známá jména hudební scény. A to vše zdarma!

Pomalu se stává tradicí, že období letních prázdnin v poklidné Praze rozviřuje festival Léto na Jungmaňáku. Prostor Jungmannova náměstí se tak stává nejen tranzitním prostředkem Pražanů a turistů, ale kulturním středobodem a místem letní relaxace. Loňský ročník přilákal rekordních 10 000 návštěvníků a ani ten nadcházející nechce v tomto směru v ničem zaostat.

Léto na JungmaňákuProgram třetího ročníku je oproti předchozím letům žánrově koherentní, a nabízí tak svým návštěvníkům každý večer ucelený hudební zážitek. Jako při jiných projektech organizace Nerudný fest, která Léto na Jungmaňáku realizuje, dává program šanci mladým a nadějným interpretům, jež představuje po boku hvězd české hudební scény. Úvod celého festivalu bude patřit legendě českých srdcí, skladateli a hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi. Svižnou cikánskou směs s vlivy world music i ska, stručně nazvanou jako Rom'n'Roll, představí držitelé Anděla za rok 2009, kapela Terne Čhave. Tradiční hiphopový nářez obstará DJ Fatte a rapper Rest, zvaný freestylová mašina, v doprovodu originálního a nepředvídatelného MC Geye. Své loopersko-beatboxerské dovednosti představí čerstvý vicemistr světa v loopingu a dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu, En.drů, společně se skladatelem, improvizátorem a mistrem loopu, Petrem Wajsarem. Funky večer bude dirigovat znovuobnovená legenda svého žánru, formace Vltava, typická svou originalitou i surrealistickými texty. Závěr celého festivalu bude patřit alternativě a jazzu v podání Eggnoise a Calm Season.

„Léto je pro mnohé okurková sezóna a částečně se to projevuje i na kulturní nabídce v Praze. Festival Léto na Jungmaňáku má nejen Pražanům nabídnout výjimečné koncerty, skvělý zážitek, ale hlavně kvalitní kulturu. Takže nezbývá než říct, ať už po práci nebo o prázdninách, přijďte si to všichni užít na Jungmaňák!,“ říká jeden z organizátorů festivalu, Jan Gregar.

Koncerty začínají vždy v 19 hodin a vstup je zdarma.


Místo konání festivalu Léto na Jungmaňáku: Jungmannovo náměstí, Praha 1 (MAPA ZDE)

Doprava:
Metrem trasa „B“, stanice Můstek, výstup směr Jungmannovo náměstí.
Tramvajemi do zastávky Václavské náměstí, Vodičkova nebo Národní třída a poté cca 3 minuty pěšky.
Dopravní spojení můžete vyhledat zde: www.spojeni.dpp.czGenerálním partnerem festivalu je Era svět. Partnery Léta na Jungmaňáku jsou Rádio 1, Kytary.cz, Gambrinus Excelent a Finlandia.


Web festivalu Léto na Jungmaňáku: http://letonajungmanaku.cz
Facebook: https://www.facebook.com/LetoNaJungmanaku
Událost na Facebooku: https://www.facebook.com/events/457459987724581


Zdroj a foto: letonajungmanaku.cz

(zem)